Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 


Wolontariat
Uwaga Wolontariusze! Drukuj Email
Uwaga Wolontariusze!

W czwartek na długiej przerwie
odbędzie się spotkanie w s. 24.


Marta Duszeńko
 
W intencji zmarłych pacjentów lubińskiego hospicjum! Drukuj Email

10 listopada 2013 Wolontariusze naszego liceum wraz z opiekunem panią Dorotą Witold uczestniczyli we mszy świętej w kościele pw Matki Boskiej Częstochowskiej w Lubinie. Msza była poświęcona wszystkim osobom, które zmarły w lubińskim hospicjum od początku istnienia (2005 r.), a było to 390 osób. Tyle świeczek zostało zapalonych podczas mszy przez wolontariuszy ubranych w żółte koszulki.
 
Warsztaty dla Wolontariuszy II LO w ZSI! Drukuj Email
Dnia 13 listopada 2013 r. odbyły się warsztaty dla naszych uczniów. W ich trakcie nasi Wolontariusze uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Pedagodzy udzielili im wskazówek jak należy pomagać dzieciom z różnego rodzaju deficytami.

Młodzież II LO bardzo aktywnie angażuje się we wszelkie działania szkolnego Wolontariatu, a sekcja pomagająca osobom niepełnosprawnym liczy ponad 60 osób.

P. Marta Duszeńko: "Bardzo dziękuję młodzieży II LO za wzorową postawę i chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym."


 
Spotkanie wolontariatu! Drukuj EmailWszystkich szkolnych wolontariuszy oraz osoby zainteresowane

pracą w szkolnym wolontariacie
zapraszamy serdecznie

na spotkanie w czwartek na długiej przerwie (s. 24)
 
Kolejna akcja wolontariatu! Drukuj Email
Dnia 03.06.2013 roku odbyło się spotkanie uczniów II LO z dziećmi niepełnosprawnymi ze Szkoły Podstawowej nr 6. Celem takich spotkań jest niesienie pomocy dzieciom, które jej potrzebują. Była to jedna z kolejnych wizyt w tej szkole zaaranżowanych przez panią Bożenę Wrześniewską, która jest bardzo zaangażowana we wszelkie rzetelne akcje charytatywne.

W poniedziałek na 5. godzinie lekcyjnej czwórka dziewczyn z klasy IG pod opieką pani Wrześniewskiej wybrała się na godzinne spotkanie z dziećmi i ich opiekunkami. Po 15 minutowym spacerze, wszyscy byli na miejscu i zostali ciepło przywitani przez tamtejszych nauczycieli. 

Więcej…
 
Akcja wolontariatu! Drukuj Email

Uczniowie kl. Ig
odpowiedzieli na apel opiekuna wolontariatu z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych p. Edyty Kret i przygotowali paczkę żywnościową i ze słodyczami.

Wczoraj, tj. 26 marca odbarowali nią ubogą rodzinę.

Dziękujemy za dobre serce!
 
Warsztaty wolontariatu! Drukuj Email

Wolontariusze naszej szkoły wraz z Panią Martą Duszeńko zostali zaproszeni do wzięcia udziału w warsztatach „Niepełnosprawny nie znaczy sam – z wolontariatem brat”.

Zajęcia zorganizowane przez Panie: Jadwigę Kaliciak-Paczyńską i Mirosławę Hodurę odbyły się w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Integracyjnych w Lubinie.

Na warsztatach Panie nie pozwoliły nam się nudzić! Było wesoło i ciekawie!

Do domów niepełnosprawnych koleżanek i kolegów chodzimy od października. Na spotkaniu mieliśmy możliwość podzielenia się naszymi dotychczasowymi doświadczeniami. Otrzymaliśmy również odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dowiedzieliśmy się, jak pomagać osobą o różnych niepełno sprawnościach, jak rozmawiać z nimi i na co zwracać szczególną uwagę. Pani rehabilitantka wyjaśniła, jak obsługiwać różnego typu wózki jak poruszać się z osobą na wózku inwalidzkim i jak pokonywać przeszkody (schody, krawężniki itd.).
 
Drodzy wolontariusze! Drukuj Email
Jutro, tj. 8 marca 2013 r., na długiej przerwie (10.35)
w sali 24 odbędzie się spotkanie wolontariatu.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!
 
Byliśmy Mikołajami! Drukuj Email

Obładowani prezentami po uszy (co widać na zdjęciu ), zajechaliśmy pod dom wybranej w tym roku przez Mikołaja rodziny. Po chwili zobaczyliśmy sześć małych nosków przyklejonych do szyby. Prezenty przygotowane przez nasze koleżanki i kolegów z różnych klas, załadowaliśmy na sanki. Do domu oczekujących dzieci weszliśmy śpiewająco. Byliśmy szczęśliwi widząc ich śmiejące się oczy i ręce buszujące w paczkach.


Dzieci obiecały, że będą grzeczne i podziękowały nam wspólnym kolędowaniem.


Rodzice oraz dzieci prosili aby przekazać podziękowania i życzenia nauczycielom oraz uczniom naszej szkoły.


 

Wesołych Świąt życzą wolontariusze :)

 
Uwaga! Spotkanie wolontariatu! Drukuj Email


Jutro na długiej przerwie,
w s. 24
odbędzie się spotkanie
WOLONTARIATU!

Wszystkich wolontariuszy zapraszamy!
 
Spotkanie wolontariatu II LO! Drukuj Email


W czwartek 22.11.2012 r., na długiej przerwie w s. 24 odbędzie się spotkanie Wolontariatu II LO.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

M. Duszeńko
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.