Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 


Wolontariat
Kolejna akcja wolontariatu! Drukuj Email
Dnia 03.06.2013 roku odbyło się spotkanie uczniów II LO z dziećmi niepełnosprawnymi ze Szkoły Podstawowej nr 6. Celem takich spotkań jest niesienie pomocy dzieciom, które jej potrzebują. Była to jedna z kolejnych wizyt w tej szkole zaaranżowanych przez panią Bożenę Wrześniewską, która jest bardzo zaangażowana we wszelkie rzetelne akcje charytatywne.

W poniedziałek na 5. godzinie lekcyjnej czwórka dziewczyn z klasy IG pod opieką pani Wrześniewskiej wybrała się na godzinne spotkanie z dziećmi i ich opiekunkami. Po 15 minutowym spacerze, wszyscy byli na miejscu i zostali ciepło przywitani przez tamtejszych nauczycieli. 

Więcej…
 
Akcja wolontariatu! Drukuj Email

Uczniowie kl. Ig
odpowiedzieli na apel opiekuna wolontariatu z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych p. Edyty Kret i przygotowali paczkę żywnościową i ze słodyczami.

Wczoraj, tj. 26 marca odbarowali nią ubogą rodzinę.

Dziękujemy za dobre serce!
 
Warsztaty wolontariatu! Drukuj Email

Wolontariusze naszej szkoły wraz z Panią Martą Duszeńko zostali zaproszeni do wzięcia udziału w warsztatach „Niepełnosprawny nie znaczy sam – z wolontariatem brat”.

Zajęcia zorganizowane przez Panie: Jadwigę Kaliciak-Paczyńską i Mirosławę Hodurę odbyły się w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Integracyjnych w Lubinie.

Na warsztatach Panie nie pozwoliły nam się nudzić! Było wesoło i ciekawie!

Do domów niepełnosprawnych koleżanek i kolegów chodzimy od października. Na spotkaniu mieliśmy możliwość podzielenia się naszymi dotychczasowymi doświadczeniami. Otrzymaliśmy również odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dowiedzieliśmy się, jak pomagać osobą o różnych niepełno sprawnościach, jak rozmawiać z nimi i na co zwracać szczególną uwagę. Pani rehabilitantka wyjaśniła, jak obsługiwać różnego typu wózki jak poruszać się z osobą na wózku inwalidzkim i jak pokonywać przeszkody (schody, krawężniki itd.).
 
Drodzy wolontariusze! Drukuj Email
Jutro, tj. 8 marca 2013 r., na długiej przerwie (10.35)
w sali 24 odbędzie się spotkanie wolontariatu.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!
 
Byliśmy Mikołajami! Drukuj Email

Obładowani prezentami po uszy (co widać na zdjęciu ), zajechaliśmy pod dom wybranej w tym roku przez Mikołaja rodziny. Po chwili zobaczyliśmy sześć małych nosków przyklejonych do szyby. Prezenty przygotowane przez nasze koleżanki i kolegów z różnych klas, załadowaliśmy na sanki. Do domu oczekujących dzieci weszliśmy śpiewająco. Byliśmy szczęśliwi widząc ich śmiejące się oczy i ręce buszujące w paczkach.


Dzieci obiecały, że będą grzeczne i podziękowały nam wspólnym kolędowaniem.


Rodzice oraz dzieci prosili aby przekazać podziękowania i życzenia nauczycielom oraz uczniom naszej szkoły.


 

Wesołych Świąt życzą wolontariusze :)

 
Uwaga! Spotkanie wolontariatu! Drukuj Email


Jutro na długiej przerwie,
w s. 24
odbędzie się spotkanie
WOLONTARIATU!

Wszystkich wolontariuszy zapraszamy!
 
Spotkanie wolontariatu II LO! Drukuj Email


W czwartek 22.11.2012 r., na długiej przerwie w s. 24 odbędzie się spotkanie Wolontariatu II LO.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

M. Duszeńko
 
Uwaga wolontariusze! Drukuj Email

Wszystkie osoby, które w ubiegłym roku działały w szkolnym wolontariacie oraz pierwszoklasistów zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 20 września 2012 roku na długiej przerwie w sali 24. Szukamy osób, które dysponują wolnym czasem i mają chęć okazać swoje serce potrzebującym.

Opiekunowie wolontariatu:
Marta Duszeńko i Bożena Wrześniewska
 
Uroczysta gala Wolontariatu! Drukuj Email
26 maja w Centrum Kultury "Muza" w Lubinie odbyła się gala finalizująca budowę lubińskiego hospicjum. Zaproszeni byli prezydent miasta Lubina, Starosta powiatu lubińskiego oraz osoby, dzięki którym zostało zbudowane hospicjum m. in. II Liceum Ogólnokształcące, którego uczniowie poświęcali swój czas kwestując na rzecz budowy nowego skrzydła Hospicjum. Nasi wolontariusze nie raz stali w żółtych koszulkach zbierając do zaplombowanych puszek pieniądze, a było to przed stadionem Dialog Arena, pod Cerkwią, przy kasach hipermarketu Real. Uroczystość została urozmaicona przez występy studia tańca "Gwarkowie".

O wydarzeniu możecie przeczytać również na lubin.pl

 
Podziękowania dla Wolontariuszy II LO! Drukuj Email
Stowarzyszenie Opieki Długoterminowej "Otwarta Dłoń" wystosowało oficjalne podziękowania dla Wolontariuszy naszej szkoły za udział w kweście, która odbyła się 12.02.2012 r. w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie, o czym pisaliśmy na naszej stronie. Szczególnie skierowane zostały one do opiekunek szkolnego wolontariatu - p. Doroty Witold oraz p. Bożeny Wrześniewskiej. Należy również wymienić nazwiska uczniów, bez których nie udało by się przeprowadzić zbiórki: Michał Tymowicz, Joanna Gajewska, Wojciech Mikus, Sylwia Zamorska, Magda Kopij, Adrianna Dec, Joanna Litwińczuk. Rezultat: 1764,54 zł!
 
Kolejna kwesta szkolnego Wolontariatu! Drukuj Email
W niedzielę 12 lutego 2012 roku wolontariusze naszej szkoły: Michał Tymowicz, Joanna Gajewska, Wojciech Mikus, Sylwia Zamorska, Magdalena Kopij, Adrianna Dec i Joanna Litwińczuk pod opieką p. Doroty Witold i p. Bożeny Wrześniewskiej kwestowali pod kościołem p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie. Kwota jaką zebrali zostanie przekazana oddziałowi opieki długoterminowej, który znajduje się w szpitalu przy ulicy Bema w Lubinie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.