Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 


Wolontariat
Podziękowania! Drukuj Email

 

 

Dziękuję wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, a przede wszystkim Wam uczniowie za zakup ciast w poranek andrzejkowy. Ogromne podziękowanie kieruję do SU i wszystkich osób, które przygotowały pyszne smakołyki.

Pieniądze ze sprzedaży ciast przekazane zostały na zakup i wymianę okna w mieszkaniu niepełnosprawnego intelektualnie mieszkańca Lubina w ramach akcji Szlachetna Paczka.

 

Opiekun Szkolnego Wolontariatu,

Dorota Witold.

 
 
"Jak dobrze spotkać św. Mikołaja..."! Drukuj Email

To my, to my wolontariuszki II LO wybawiłyśmy się podczas zabawy mikołajkowej w Zespole Szkół Integracyjnych.

8. grudnia o godz. 16:30 przywitałyśmy wraz z niepełnosprawnymi dziećmi św. Mikołaja i jego elfa.

Doskonała muzyka, integracyjne zabawy, tańce sprawiły wprawiły wszystkich w doskonały humor. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia.

Należy dodać, iż wolontariat II LO regularnie uczestniczy w zajęciach integracyjnych z niepełnosprawnymi dziećmi w ZSI w piątki w godzinach popołudniowych (datę wyznaczają koordynatorzy projektu).

 

 
Mikołajki w ZSiPO! Drukuj Email

W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie odbył się Mikołajkowy Koncert Kolęd i Pastorałek.

W organizacji koncertu pomogli Wolontariusze II LO. Zespół w składzie: Katarzyna Białek, Daria Kołodziej, Julia Zanosienko, Kaja Kowalska zaprezentował 2 kolędy: "Wśród nocnej ciszy" i "Gdy się Chrystus rodzi".

W świątecznym nastoju daliśmy się do sali lekcyjnej, gdzie św. Mikołaj (Karol Mendruń) wraz z wolontariuszami rozdawał dzieciom prezenty.

Wspólnym zabawom nie było końca. Najwięcej emocji i radości wywołały BUM BUM RURKI. ;)

 

 

 

 
"Pierniczki - smaki Bożego Narodzenia" - spotkanie w ramach projektu integracyjno - wolontaryjnego "Spotkajmy się razem". Drukuj Email

Świąteczne przygotowania, robienie ozdób choinkowych i pieczenie pierniczków zbliża ludzi do siebie.

Nasze wolontariuszki zostały zaproszone przez dzieci Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych do wspólnego pieczenia i dekorowania pierniczków.

To wspaniała okazja, aby spędzić ze sobą trochę czasu.

Małym pociechom i naszym uczennicom nie zabrakło pomysłów i wyobraźni w kreowaniu oryginalnych świątecznych smakołyków.

Lukrowe pierniczki będą doskonałym prezentem mikołajkowym dla niepełnosprawnych dzieci z Ośrodka Opiekuńczo - Rehabilitacyjnego w Lubinie.

 

 
„W świecie bajek Brzechwy…” - integracja w ZSiPO. Drukuj Email

Każdego roku Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie świętuje Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.

Uczniowie szkół lubińskich mieli okazje wziąć udział we wspólnych warsztatach pod hasłem „ Bawmy się razem” oraz obejrzeć przedstawienia w wykonaniu dzieci niepełnosprawnych. Nasi wolontariusze pod opieką p. Doroty Witold przygotowali występ „W świecie bajek Brzechwy”, który miał miejsce 2 czerwca w hali sportowej ZSiPO.

Spotkania integracyjne mają przypominać ,że osoby niepełnosprawne mają taki same marzenia i pasje jak inni. Swoją drogą byliśmy zachwyceni bajką „ Rzepka” , przygotowaną przez młodzież niepełnosprawną. Uwspółcześniona, komediowa wersja bajki wprawiła nas w świetny humor.

Bardzo dziękujemy również wszystkim klasom, które przygotowały paczki dla niepełnosprawnych dzieci. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem p. Joanny Gralli , mamy uczennicy z klasy 1b. Pani Joanna zakupiła kolorowe piłki dla naszych podopiecznych. Zachwyt w oczach dzieci był najcenniejszym darem.

W przedstawieniu wzięli udział:

 • Olga Kaczmarek 2d
 • Aleksandra Wiewiórka 2d
 • Anita Chudaś 2d
 • Weronika Rygielska 2d
 • Ada Goszka 2d
 • Wojtek Gembara2d
 • Oskar Skoczeń 2d
 • Kacper Angielczyk 2d
 • Dorota Szydłowska 1c
 • Anita Foryś 1c
 • Kornelia Domagała 1c
 • Alicja Sroka 1d
 • Towarzyszyły nam wolontariuszki :
 • Weronika Marek 2d
 • Ola Partyńska 2d
 • Julia Jagielska 1e
 • Ania Lis 1e
 • Marta Łysiak 1e
 • Julia Langner 1e

 
Dzień Dziecka tuż tuż! Drukuj Email

Drodzy uczniowie, zwracamy się do Was z prośbą o zorganizowanie drobnych upominków dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową ( 8-12 lat). Nasi milusińscy są podopiecznymi pobliskiej szkoły (Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie). Wolontariusze mobilizują się i przygotowują program artystyczny.

Proponujemy:

- 2 proste, kolorowe, bajeczki

- 2 batony

- 2 lizaki

- 0,5 kilograma cukierków.

Oczywiście, jeżeli chcecie coś więcej podarować to bardzo prosimy.

Paczki prosimy dostarczyć do p. Doroty Witold s. 010 do dnia 23 maja.

 

Wolontariat

 
Drodzy uczniowie! Drukuj Email

johnson-county-christmas-bureau-you-can-help

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia…

Zwracamy się do Was z prośbą o zbiórkę materiałów piśmienniczych i edukacyjnych dla dzieci z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową potrzebują do codziennej terapii następujące rzeczy:

-bloki( białe i kolorowe)

-plastelina

-sztywne papiery ozdobne

-kleje

-kredki

-bibułę

-farby

-kolorowe ksero

-pisaki, markery

-brokaty

-gry edukacyjne planszowe

-puzzle większe elementy

-gry edukacyjne komputerowe

-książeczki z ćwiczeniami liter, cyfr lub z obrazkami tematycznymi aby je kserować dzieciom.

 

Do paczki można dodać artykuły spożywcze (również jakieś słodkości). Dziękujemy za przygotowanie paczki :)

 

Wolontariat

 
Podziękowania dla Wolontariatu II Liceum! Drukuj Email

statuetka

 

Wczoraj w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie lubińskiego wolontariatu, w trakcie którego doceniono trud uczniów lubińskich szkół i ich opiekunów.

Na ręce Pani Doroty Witold spłynęły serdeczne podziękowania dla Wolontariuszy z II LO w Lubinie, za poświęcenie wolnego czasu, empatię, wrażliwość i dobroć. Ich autorem jest Starosta Lubiński Pan Adam Myrda. 

Nasz szkolny wolontariat otrzymał również statuetkę w wyrazie podziękowań za propagowanie idei wolontariackiej w środowisku szkolnym oraz za dobrowolne i bezinteresowne działania na rzecz mieszkańców Powiatu Lubińskiego.

 

wolontariat podziekowanie 2016 Kopiowanie

 
"Zaczarowanym pociągiem w świat bajki..." 2016! Drukuj Email

 

Z okazji "Międzynarodowego Dnia Dziecka" uczniowie kl. 1d i 2d przygotowali bajkowe przedstawienie dla dzieci kl. 1, 2 i 3 Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była Sara Siwak.

Wolontariuszka z kl. 2d wraz z p. Dorotą Witold zachęciła inne młode osoby do zaangażowania się w przygotowanie występu dla podopiecznych ZSiPO.

Na scenie pojawili się: Czerwony Kapturek, Wilk, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Pszczółka Maja, Biedronka, Baba Jaga, Krasnoludki oraz Maszynista.

W charakterystykę postaci wcielili się: Sara Siwak kl 2d, Izabela Kosztyła 2d, Karolina Guszała 2d, Karolina Kędzierska 2d, Jagoda Wróblewska 2d, Aleksandra Wiewiórka 1d, Magdalena Czechorowska 1d, Anita Chudaś 1d, Nicholas Reszczyński 1d i Kacper Angielczyk 1d.

Tekst bajki przeplatany był piosenkami "Witajcie w naszej bajce..." oraz "My jesteśmy Krasnoludki...". Przygotowaliśmy również dla młodych widzów kolorowanki z bajkowymi postaciami i torebkę cukierków.

Dzieci z zachwytem śledziły przygody bajkowych postaci, włączały się w śpiew i żywo reagowały na wspólną zabawę.

Nauczyciele wraz z małymi uczniami przyjęli nas bardzo ciepło. Rodzice dzieci przygotowali smaczny, słodki poczęstunek dla wolontariuszy.

Mile spędziliśmy czas i sprawiliśmy młodym koleżankom i kolegom wiele radości.

 

 
Mikołajkowa wizyta w ZSiPO! Drukuj Email

Dnia 03.12.15 r. (czwartek) przedstawiciele klasy Id i Ie udali się z wizytą do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych pod opieką prof. D. Witold z okazji zbliżających się Mikołajek. Uczniowie wcielili się w rolę św. Mikołaja oraz Śnieżynek. Podopieczni placówki otrzymali mnóstwo prezentów i słodkości. Licealiści nie zostali jednak z pustymi rękoma. Dzieci podarowały im ręcznie robione upominki.

Przedstawicielami klas byli:
- Magda Czechorowska - Id
- Karolina Kogut - Id
- Ada Goszka - Id
- Kacper Angielczyk - Id
- Magda Zawadzka - Ie
- Adrianna Włodarczyk - Ie

 
Zbiórka znaczków na listy dla hospicjum w Lubinie! Drukuj Email

000013 01Zwracamy się z prośbą o zakupienie znaczków na listy.

Proponujemy, aby każda klasa dostarczyła 10 znaczków do opiekuna wolontariatu - p. Doroty Witold (miejsce: biblioteka). Znaczki będą wykorzystywane przy wysyłaniu zaproszeń na msze św. za zmarłych pacjentów hospicjum.

p. Dorota Witold

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.