Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Konkursy

Aktualne konkursy
"Na zdrowie, na szczęście, na to Boże Narodzenie..." Drukuj Email
Polkowickie Centrum Animacji serdecznie zaprasza do udziału w Internetowym konkursie na najpiękniejsze życzenia świąteczne i wiersz o tematyce bożonarodzeniowej "Na zdrowie, na szczęście, na to Boże Narodzenie..."

Jego celem jest kultywowanie tradycji świątecznych oraz uwrażliwianie na piękno słowa.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 6 stycznia 2012 r. przysłać pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Polkowickie Centrum Animacji, ul. Skalników 4, 59-100 Polkowice, jedną propozycję swoich życzeń świątecznych i/ lub jeden wiersz, którego motywem przewodnim będzie Boże Narodzenie.

Szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa i zasadach konkursu w regulaminie (załącznik)
 
VIII edycja Konkursu Papieskiego! Drukuj Email
Fundacja Instytut Tertio Millennio zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VIII edycji konkursu propagującego osobę i nauczanie Błogosławionego Jana Pawła II.

Szczegółowe informacje znajdują na stronie www.konkurspapieski.pl
 
V edycja Turnieju Geografii Polski "ROMER" Drukuj Email
Komitet Organizacyjny zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w V edycji Turnieju Geografii Polski "ROMER".

Regulamin konkursu dostępny na stronie: http://www.kostka-potocki.edu.pl/dokumenty/turniej.pdf

 
Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę" Drukuj Email
Szkolne Koło Turystyczne zaprasza do wzięcia udziału w konkursie - etap oddziałowy odbywa się do 26 stycznia. Można zgłaszać się indywidualnie lub w zespołach  2-4 osobowych. Tematyka konkursu poniżej.
Więcej…
 
„Świat w zbliżeniu. Ukryte w szufladzie”- konkurs na najlepszy reportaż w roku akademickim 2011/2012 Drukuj Email

Celem konkursu jest promowanie i prezentowanie dziennikarskiej twórczości studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy poprzez swoją aktywność reporterską opisują i dokumentują „świat w zbliżeniu”, który został nie tylko odkryty przez autora, lecz także w formie reportażu utrwalony na dowolnym nośniku medialnym. Tematyka konkursu jest dowolna, choć musi korespondować z metaforycznym tytułem konkursu „Świat w zbliżeniu. Ukryte w szufladzie”.

Praca konkursowe należy składać do dnia 20 maja 2012 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.wsp.lodz.pl
 
IX edycja ogólnopolskiego konkursu - POLSKA w NATO Drukuj Email

Szczegółowe informacje w poniżej umieszczonym pliku pdf:

 
XI edycja konkursu wiedzy o prawie pracy i bezpieczeństwie pracy i ochronie zdrowia w 2012 roku Drukuj Email

Regulamin
XI edycji konkursu wiedzy o prawie pracy i bezpieczeństwie pracy i ochronie zdrowia
w 2012 roku


Organizatorami konkursu są: Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu we współpracy merytorycznej z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Okręgowym Inspektoratem Pracy Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu i Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego.

Konkurs polega na rozwiązywaniu testów i jest realizowany w trzech etapach.

I. Etap szkolny, organizują Komisje Szkolne powołane przez Dyrektora Placówki. Spośród zgłoszonych do konkursu uczniów, trzech najlepszych  przechodzi do etapu powiatowego.
II. Etap powiatowy, organizują i przeprowadzają Wydziały Oświaty i Edukacji Starostw Powiatowych, spośród zgłoszonych przez Komisje Szkolne kandydatów. Wyłaniają trzech przedstawicieli powiatu do etapu wojewódzkiego.
III. Etap wojewódzki (finał), organizuje Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”. Miejsce finału Okręgowy Inspektorat Pracy ul. Zielonego Dębu 22 we Wrocławiu.

Cel i zakres konkursu
1.    Celem konkursu jest inspirowanie, upowszechnianie wiedzy z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy oraz rozwijanie zainteresowań tematyką z szeroko rozumianej ochrony pracy wśród jak najliczniejszej rzeszy uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
2.     Zadania konkursowe na poszczególnych etapach mają formę pytań testowych.
3.    Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu wskaże zakres literatury celem przygotowania się do udzielenia poprawnych odpowiedzi.
4.    Pytania testowe winny dotyczyć tematyki: 50% prawa pracy, 50% zagadnień bhp, elementów ergonomii i prawa związkowego.

Nagrody i wyróżnienia
Dla uczestników konkursu, którzy zwyciężyli na etapie szkolnym i powiatowym przewidziane są dyplomy, a dla uczniów – zwycięzców w etapie wojewódzkim nagrody rzeczowe i książkowe.

Warunki konkursu
1.    W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych za wyjątkiem uczniów szkół policealnych o specjalności prawo pracy, bezpieczeństwo i higiena pracy.
2.    Zgłoszenia udziału w konkursie etapu szkolnego przyjmuje Komisja Szkolna. Po przeprowadzeniu etapu szkolnego wynik w formie protokołu należy przekazać do Komisji Powiatowej w nieprzekraczalnym terminie do 20 lutego 2012r.
3.    Zgłoszenia udziału w konkursie na etapie powiatowym przyjmuje Komisja Powiatowa. Wynik z tego etapu winien być sporządzony w formie protokołu ze wskazaniem trzech uczniów, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce
i przekazać go do Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” pl. Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu tel. 0-71 78 10 165 w nieprzekraczalnym  terminie do
19 marca 2012r.
4.    Etap wojewódzki organizuje Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”
5.    Koszty delegacji udziału w etapie powiatowym pokrywają szkoły.
6.    Koszty delegacji i udziału w etapie wojewódzkim pokrywają Starostwa Powiatowe.
7.    Kuratorium Oświaty (tel. 0-71 340-66 13; www.kuratorium.wroclaw.pl zawiadamia Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska i Starostwa Powiatowe oraz umieści informację na stronie internetowej Kuratorium o organizacji konkursu w terminie do 9 stycznia 2012r.
8.    Okręgowy Inspektorat Pracy PIP przygotowuje zestawy pytań testowych i odpowiedzi dla poszczególnych etapów i określi zakres literatury w terminie do dnia 9 stycznia 2012r. tel. 71 37 10 434
9.    Etap wojewódzki odbędzie się 16 kwietnia 2012r. o godz. 11:00 w Okręgowym Inspektoracie Pracy we Wrocławiu, ul. Zielonego Dębu 22.

Wrocław, listopad 2011r.

 
„Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ” Drukuj Email
VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY

 

„Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAWIADAMIAMY, ŻE DO II ETAPU KONKURSU „Z POPRAWNĄ POLSZYZNĄ NA CO DZIEŃ”, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 10 STYCZNIA 2012 ROKU, ZAKWALIFIKOWALI SIĘ :

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 następna > ostatnia >>

Strona 23 z 25

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.