Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Konkursy

Aktualne konkursy
„Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ” Drukuj Email
VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY

 

„Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAWIADAMIAMY, ŻE DO II ETAPU KONKURSU „Z POPRAWNĄ POLSZYZNĄ NA CO DZIEŃ”, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 10 STYCZNIA 2012 ROKU, ZAKWALIFIKOWALI SIĘ :

Więcej…
 
Międzynarodowy konkurs języka angielskiego „EF Global English Challenge” Drukuj Email


Education First
, instytucja oferująca międzynarodowe programy edukacyjne, ogłosiła konkurs języka angielskiego „EF Global English Challenge”. Jest on skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Polega na sprawdzeniu umiejętności językowych młodzieży z całego świata poprzez wypełnienie elektronicznego testu w terminie do 23 grudnia 2011 r. W rywalizacji mogą wziąć udział nauczyciele języka angielskiego wraz z zespołem piętnastu uczniów w wieku od 13 do 18 lat.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela biuro EF w Warszawie (Aleksandra Kodłubańska: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. +48 22 825 61 81).

 
VII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie pn. „GWIEZDNY KRĄG” Drukuj Email

Już po raz siódmy Miasto Słupsk organizuje Olimpiadę skierowaną do uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju. Zarówno pierwszy, jak i drugi etap Olimpiady będzie polegał na rozwiązaniu testu na Słupskiej Miejskiej Platformie E – learningowej. W skład Komitetu Honorowego tegorocznej Olimpiady weszli: Janusz Lewandowski – Członek Komisji Europejskiej ds. programowania finansowego i budżetu, Katarzyna Hall – Minister Edukacji Narodowej, Profesor Andrzej Rzepliński – Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Stanisław Dąbrowski – Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego Rzeczypospolitej Polskiej, Jan Kozłowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Wojewoda Pomorski.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych chcący wziąć udział w Olimpiadzie muszą dokonać rejestracji na platformie e – learningowej pod adresem: http://szkolenia.slupsk.eu w terminie do 20 listopada 2011 roku.


 
Ogólnopolski konkurs ELEKTRON Drukuj Email

Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej
w okresie 01.12.2011 – 09.02.2012 roku organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych IV edycję ogólnopolskiego konkursu dotyczącego zagadnień z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki. Więcej informacji na stronie www.wemif.pwr.wroc.pl/elektron.dhtml

 
II edycja konkursu dla młodzieży „HANDEL LUDŹMI MOIMI OCZAMI” Drukuj Email

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło II edycję ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „HANDEL LUDŹMI MOIMI OCZAMI”. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 kwietna 2012 roku.
Konkurs obejmuje wcześniej niepublikowane krótkie formy literackie poświęcone problematyce szeroko rozumianego zjawiska handlu ludźmi. Termin składania prac mija 15 kwietnia 2012 roku (decyduje data nadania lub doręczenia do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji).

W konkursie przewidziano następujące nagrody:

* I miejsce:    netbook multimedialny,
* II miejsce:   czytnik książek elektronicznych,
* III miejsce:  dyktafon cyfrowy.

Planowana jest także publikacja najlepszych prac konkursowych i przewiduje się nagrody dla szkół laureatów konkursu.

Prace konkursowe wraz z dokumentami wymienionymi w regulaminie konkursu należy przesłać w formie papierowej na adres: Departament Polityki Migracyjnej Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, ul. Batorego 5, 02-591 Warszawa, z dopiskiem: „Handel ludźmi moimi oczami”.

Szczegółowe zasady konkursu określa regulamin. Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać drogą e-mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Załączniki:
 
IV Festiwal Amatorskiej Twórczości Filmowej Zagłębia Miedziowego! Drukuj Email

Centrum Kultury „Muza” w Lubinie zaprasza do udziału w Konkursie Kina Niezależnego i Sztuki Wideo w ramach IV Festiwalu Amatorskiej Twórczości Filmowej Zagłębia Miedziowego.

Celem konkursu jest prezentacja ciekawych form filmowych w zakresie filmu z nurtu off i sztuki wideo. W konkursie mogą brać udział zarówno amatorzy, twórcy niezależni, jak i studenci kierunków filmowych i plastycznych, o ile zgłoszone przez nich prace mieszczą się w nurcie filmu niezależnego (offowego) i sztuki wideo (video art). Uczestnicy nie mogą być absolwentami kierunków filmowych lub plastycznych w zakresie sztuki nowych mediów. Każdy twórca zgłaszający film do konkursu powinien być mieszkańcem Zagłębia Miedziowego (powiaty: lubiński, legnicki, polkowicki i głogowski). Jury przyzna Nagrodę Główną w wysokości 1000 zł oraz 2 równorzędne wyróżnienia w wysokości 500 zł każde. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 listopada br. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 18 grudnia. 
Olimpiada Młodego Handlowca pt. Ekonomia europejska Drukuj Email

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych na Dolnym Śląsku do udziału w I edycji Olimpiady Młodego Handlowca pt. Ekonomia europejska.

Inicjatywa uzyskała Patronat Honorowy Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego - prof. Jerzego Buzka oraz patronaty: Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Miasta Wrocławia.

Dzięki współpracy z Narodowym Bankiem Polskim oraz Panią Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidią Geringer de Oedenberg finaliści i laureaci Olimpiady otrzymają cenne nagrody. Nagrodą główną jest czterodniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego do Brukseli lub Strasburga.

Zgłoszenia szkół i drużyn do Olimpiady przyjmowane są do 13 listopada 2011 r.

Więcej informacji na stronie www.handlowa.eu oraz pod nr tel. 71 333 11 32.

OSOBY CHĘTNE PROSZONE SĄ O KONTAKT z p. prof. Iwoną Kuriatą!

 
Literacka Nagroda „Pawiego Pióra” Drukuj Email

Dyrekcja Zespołu Szkół Poligraficzno-Księgarskich im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie
serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w X edycji konkursu odbywającego się pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego”, Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, Instytutu Książki.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie www.zspk.rix.pl

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 następna > ostatnia >>

Strona 24 z 25

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.