Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Konkursy

Aktualne konkursy
UWAGA - konkurs językowy! Drukuj Email

Dnia 24.02.2016 (środa) o godz. 10.00 w auli naszej szkoły odbędzie się ósma edycja międzyszkolnego konkursu językowego - „KOMUNIKATYWNY EUROPEJCZYK”.

Konkurs skierowany jest do uczniów, którzy potrafią poprawnie porozumiewać się dwoma językami – angielskim i niemieckim, angielskim i rosyjskim lub angielskim i francuskim.

Test pisemny zawiera zadania wymagające prawidłowej reakcji językowej w typowych sytuacjach codziennego życia. Uczestnicy udzielają równocześnie odpowiedzi w dwóch językach. Naszą szkołę reprezentować może 5 uczestników, Eliminacje szkolne odbędą się 18. lutego 2016 (czwartek) na 3 godzinie lekcyjnej w sali nr 105. Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele języków obcych: p. N. Ossowska, p. J. Zimna i p. Łukasz Rusinek.

Zapraszamy do udziału!

 
XII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek! Drukuj Email

22-festiwal-koled

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie to jeden z największych festiwali kolędowych w Europie. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w XXII edycji przeglądu, do którego eliminacje odbywają się w 35 ośrodkach eliminacyjnych w Polsce, dwóch na Ukrainie oraz w jednym na Białorusi. Zgłoszenia przyjmowane są do końca listopada.

Więcej…
 
Mistrzostwa Dolnego Śląska Dzieci i Młodzieży w Badmintonie! Drukuj Email

 

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska Dzieci i Młodzieży w Badmintonie

 

LUBIN, 5 grudnia 2015 r.

 

Więcej infromacji poniżej...

 

Więcej…
 
„Filmowe Nowele Henryka Sienkiewicza” – konkurs MEN i Ambasady RP w Bernie. Drukuj Email

Jesteście uczniami szkoły ponadgimnazjalnej? Chcecie poznać Szwajcarię? Stwórzcie krótki film na podstawie jednej z nowel Sienkiewicza!

Ogłaszamy konkurs „Filmowe Nowele Henryka Sienkiewicza”! Na zgłoszenia czekamy do końca roku (do 31 grudnia). Co zrobić, by wygrać? Nakręcić 3-minutowy film. To wszystko? Nie – chcemy, aby był inspirowany dowolną nowelą naszego Noblisty. Kto może wziąć udział w konkursie? Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Poniżej szczegóły...

Więcej…
 
Konkurs Naukowy E(x)plory! Drukuj Email

ulotkakonkursnaukowyexplory2016strona1-96103Jeśli obserwujesz to, co się wokół Ciebie dzieje, jesteś ciekawy świata, często pytasz „jak?” „dlaczego?” i „po co?”, Konkurs Naukowy E(x)plory jest właśnie dla Ciebie. Jeśli zastanawiasz się jak działa sztuczna inteligencja, konstruujesz roboty, szukasz rozwiązań związanych z zanieczyszczeniem środowiska zgłoś do nas Swój projekt naukowy. Wystarczy, że opiszesz czym chcesz się zająć, przedstawisz krótko Swój pomysł i prześlesz go nam. Najlepsze projekty wezmą udział w eliminacjach regionalnych i finale konkursu, a zwycięzcy zdobędą stypendia naukowe, nagrody specjalne oraz wyróżnienia: możliwość reprezentowania Polski na zagranicznych konkursach i targach naukowych dla młodzieży.

Wypełnij FORMULARZ i zgłoś swój projekt do Konkursu Naukowego E(x)plory!

Więcej informacji na: http://www.explory.pl

 
Ważny komunikat! Drukuj Email

 

W piątek 6 listopada o godz. 10.00

odbędzie się szkolny etap

39 Olimpiady Języka Niemieckiego.

Uczestników zapraszamy

do sali 106 na 10.00.

 

Olimpiada trwa 2 godz. lekcyjne.

 

 

 
Scena Prezentacji Młodych 2015! Drukuj Email

W listopadzie już po raz 23. w lubińskiej Muzie odbędzie się Scena Prezentacji Młodych. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są jeszcze przez tydzień do 10 listopada.

W konkursie mogą wziąć udział wokaliści soliści w wieku od 14 do 20 lat. Jest jeszcze jeden warunek, muszą mieszkać w jednym z czterech powiatów: lubińskim, legnickim, polkowickim lub głogowskim.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w Klubie pod Muzami 16 i 18 listopada, a koncert finałowy 19 listopada.

Wokaliści, oceniani przez profesjonalne jury, będą walczyć o trzy nagrody pieniężne, nagrody rzeczowe oraz nagrodę publiczności.

Regulamin i zgłoszenia są dostępne na stronie www.ckmuza.eu

Zachęcamy do udziału, sukces jest możliwy - już wielokrotnie nasi uczniowie zajmowali wysokie miejsca w Scenie Prezetacji Młodych.

 
Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym! Drukuj Email

Table-Tennis-535x350Drodzy uczniowie,

17 listopada 2015r. (wtorek) o godz. 950 w hali sportowej odbędą się MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM.

Zapisy (tylko po dostarczeniu zgody rodzica na udział w zawodach), do poniedziałku 16 listopada 2015r., u nauczycieli wychowania fizycznego.

Reprezentanci klas są zwolnieni z zajęć lekcyjnych tylko na czas swojego udziału w zawodach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 25

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.