Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Konkursy

Aktualne konkursy
Zostań "Szefową"! Drukuj Email

jestem-szefowa-150x150Ruszyła VI edycja konkursu dla przyszłych polskich liderek pn. „Jestem szefową”. Konkurs adresowany jest do uczennic I i II klasy szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski (w wieku do 19 lat), które są zainteresowane rozwijaniem swoich zdolności przywódczych.

Konkurs jest wspólną inicjatywą Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej, realizowaną w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Do uczestnictwa zachęcamy młode dziewczyny, które angażują się społecznie i/lub pełnią różnego rodzaju funkcje przywódcze w środowisku szkolnym i lokalnym.

Więcej…
 
Konkurs "Twoje najśmieszniejsze sceny filmowe"! Drukuj Email

Konkurs polega na wybraniu minimum 15 zabawnych scen z komedii kina światowego a następnie przygotowaniu z nich zrzutów ekranu tzw. printscreeny. Prace powinny być wysyłane w postaci pliku jako załącznik na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Biorąc udział w konkursie rozwijasz swoją kreatywność, wyobraźnię, pamięć, świetnie bawiąc się przy tym :).

Nagrodzonych zostanie 6 prac. Trzy pierwsze miejsca oraz prace wyróżnione. Do wygrania m.in. ciekawe książki o filmowaniu, fotografii, bony do Empiku o wartości 100 zł.

Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 31.03.2015 r. Zostaną one ocenione przez Komisję Konkursową składającą się z powołanych osób.

Ogłoszenie zwycięzców - do dnia 09.04.2015 r.

Regulamin i informacje na: www.facebook.com/Fanihumoru

 
Uwaga wszyscy miłośnicy szachów! Drukuj Email

15 marca w niedzielę o godz. 10.00 w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie odbędzie się turniej szachowy z okazji obchodzonego 1 marca święta państwowego - Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Każdy, kto potrafi grać w szachy może wziąć w nim udział.

Przewidziane są następujące nagrody:

- puchary dla najlepszego ucznia szkoły średniej, gimnazjalisty, ucznia klas 4-6 i klas 0-3;

- nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych w swoich kategoriach wiekowych.

- każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom.

- a także nagrody losowane!

Bez względu, które zajmiesz miejsce możesz wylosować ciekawą nagrodę.

Wpisowe: 5 zł.

Osoby chętne powinne przybyć do ZSS w dniu 15 marca 2015 r. i w godz. 9.30-9.50 zgłosić swoje uczestnictwo i wpłacić wpisowe.

Szczegóły pod nr tel.: 665 128 641 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Polecamy!

 
Turniej motoryzacyjny! Drukuj Email

Wkrótce startują eliminacje powiatowe do XIX edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Instytut Transportu Samochodowego - wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

Regulamin znajdziecie tutaj.

Osoby zainteresowane udziałem w turnieju proszone są o kontakt z p. E. Garnowską.

 

 
UWAGA - konkurs językowy! Drukuj Email

Dnia 24.02.2015r. o godz. 11.00 w auli naszej szkoły odbędzie się siódma edycja międzyszkolnego konkursu językowego - „KOMUNIKATYWNY EUROPEJCZYK”.

Konkurs skierowany jest do uczniów, którzy potrafią poprawnie porozumiewać się dwoma językami – angielskim i niemieckim, angielskim i rosyjskim lub angielskim i francuskim.

Test pisemny zawiera zadania wymagające prawidłowej reakcji językowej w typowych sytuacjach codziennego życia. Uczestnicy udzielają równocześnie odpowiedzi w dwóch językach. Naszą szkołę reprezentować może 5 uczestników,

Eliminacje szkolne odbędą się 17.02. 2015r. na 1 godzinie lekcyjnej w sali nr 12. Zgłoszenia do konkursu przyjmują (do poniedziałku 16. 02. 2015r. ) panie: E. Gręda, J. Jaworska N. Ossowska, J. Zimna.

Zapraszamy do udziału..

 
Turniej Wiedzy Pożarniczej! Drukuj Email

UWAGA UCZNIOWIE!

25 LUTEGO 2015R. (ŚRODA)

O GODZ. 8.00

W SALI NR 12

ODBĘDZIE SIĘ SZKOLNY ETAP

TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM".

 

ZAPISY, DO PONIEDZIAŁKU - 23 LUTEGO 2015R.,

U P. E. GARNOWSKIEJ

 
Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości! Drukuj Email

Tradycyjnie już 11 listopada w Zespole Szkół Sportowych, odbędzie się „Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości”. Rywalizacja będzie przebiegała systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Organizatorem turnieju jest Klubu Szachowy Cuprum Queen, Zespół Szkół Sportowych w Lubinie, a także Klub Szachowy „Junior”. Warunkiem udziału w tej rywalizacji jest uiszczenie wpisowego - dzieci i młodzież – 5 zł. Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane w dniu imprezy do godziny 10.00. Sponsorami nagród jest Urząd Miejski w Lubinie i Starostwo Powiatowe w Lubinie.

Szczegóły poniżej...

Więcej…
 
„Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego”! Drukuj Email

Zapraszamy wszystkich uczniów naszego LO do udziału w ogólnopolskim konkursie „Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego”.

Do udziału w konkursie zapraszamy trzyosobowe zespoły uczniowskie. Zadaniem uczestników jest przygotowanie 8-10-minutowej audycji dotyczącej różnych aspektów działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego na rzecz polskiej wolności lub działalności i historii Radia Wolna Europa. Audycji towarzyszyć ma uczniowski opis przygotowanego i zrealizowanego przez zespół projektu. Nagranie z wraz z  opisem należy zamieścić w Internecie do 17 listopada 2014 roku.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych. Wyróżnione zespoły otrzymają sprzęt do nagrywania audycji lub do szkolnego radiowęzła. Prace zdobywców I, II i III miejsca (w obu kategoriach wiekowych) zostaną opublikowane na portalu Polskie Radio.pl

Regulamin konkursu i dodatkowe informacje dostępne są na stronach:

www.jezioranski.org/aktualnosci/rwe-wolnej-polski-konkurs-uczniow

www.ceo.org.pl/pl/mamyprawo/news/konkurs-od-radia-wolna-europa-do-wolnej-polski

Praktyczne porady na temat przygotowania, realizacji i montażu audycji znajdziecie w poradniku: Nagrywamy, montujemy i realizujemy audycję radiową.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 24

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.