Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Konkursy

Aktualne konkursy
Komputerowy biathlon! Drukuj Email

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie "Komputerowy biathlon" organizowanym przez serwis internetowy www.av-school.pl. Patronem konkursu jest firma Kaspersky Lab Polska.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich z całej Polski, którzy poprzez rejestrację wyrażą chęć udziału w zabawie. Rozpoczął się 3 listopada 2014 r. i kończy się 31 marca 2015 r.

Konkurs dzieli się na pięć etapów. Brak udziału w którymkolwiek z etapów nie dyskwalifikuje uczestnika z konkursu.

Termin zgłaszania prac poszczególnych etapów upływa każdego ostatniego dnia miesiąca, w którym dany etap został ogłoszony.

Rejestracja i szczegóły na stronie: http://av-school.pl/komputerowy-biathlon/ oraz u p. Adama Dragan (s. 116).

 
IX edycja konkursu Wrocławski Licealista 2014! Drukuj Email

0081Wrocławska redakcja "Gazety Wyborczej" zaprasza uczniów wszystkich klas dolnośląskich liceów do udziału w IX edycji konkursu Wrocławski Licealista 2014. Konkurs skierowany jest do uczniów wszechstronnych i ambitnych. Do wygrania jest tytuł najlepszego licealisty 2014 i 5000 złotych.

Etapy konkursu:
I - zestaw 100 zadań pogrupowanych w 10 grup tematycznych.
II - etap ustny (nie więcej niż 10 uczestników).

Do 19 listopada przyjmowane będą zgłoszenia. Można dokonać tego indywidualnie lub za pośrednictwem szkoły, wysyłając e-mail ze swoim imieniem, nazwiskiem, nazwą szkoły i numerem telefonu kontaktowego na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

I etap odbędzie się 21 listopada 2014 r. o godz. 11.00 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na Wydziale Nauk Pedagogicznych przy ul. Strzegomskiej 55.

Po finale, po II etapie konkursu - 28 listopada, poznamy Wrocławskiego Licealistę 2014! 

 
Konkurs fotograficzny! Drukuj Email

ikonkurs 07102014

 
Indeks Start2Star! Drukuj Email

Indeks Start2Star to program stypendialny finansowany w całości przez Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich, którego organizatorem jest Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi. Projekt kierowany jest do uzdolnionych maturzystów pochodzących z niezamożnych rodzin. Wsparcie finansowe ma umożliwić młodym ludziom kontynuację nauki na najlepszych uczelniach  w Polsce.

Każdego roku dwudziestu laureatów otrzymuje stypendium w wysokości 1300 zł brutto miesięcznie przez cały regulaminowy okres studiów (zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia).  Kwota ta pozawala pokryć koszty kształcenia, utrzymania oraz inne wydatki związane z edukacją i rozwojem zainteresowań.

Więcej…
 
SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA (SIGG)! Drukuj Email

SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA (SIGG) to realizowany od 2002 roku  projekt adresowany do uczniów ze szkół ponadgimanzjalnych z całej Polski. Inicjatorem i pomysłodawcą SIGG była Giełda Papierów Wartościowych, a organizatorem i realizatorem jest Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi.

Poniżej publikujemy szczegóły dotyczące gry, a chętnych do wzięcia udziału prosimy o kontakt  z nauczycielami przedsiębiorczości.

Więcej…
 
Międzypokoleniowa Gra Miejska MEDIACJE! Drukuj Email

S-mediacje

Każdy może próbować swoich sił w Międzypokoleniowej Grze Miejskiej MEDIACJE. Do 12 września 2014 r. trwają zapisy!

Celem gry jest stworzenie przez każdą grupę strony internetowej/profilu publicznego za pośrednictwem jednego z ogólnodostępnych i bezpłatnych portali społecznościowych (np. Facebook, YouTube, Google+). Założona strona/profil służyć ma prezentacji poszczególnych etapów gry oraz podsumowania całości zadania.

Wszyscy uczestnicy gry mają możliwość rozszerzenia kompetencji medialnych poprzez udział w specjalistycznych wykładach oraz współpracę z ekspertami na poszczególnych etapach. Oprócz tego każda grupa otrzyma listę zadań do zrealizowania w trakcie gry. Dokumentacja wszystkich wyzwań opublikowana na tworzonej stronie czy profilu stanowi pracę konkursową.

Najciekawsza dokumentacja wybrana zostanie poprzez głosowanie publiczności – użytkowników serwisu Facebook śledzących profile publiczne Organizatora.
Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe w postaci aparatów cyfrowych.

Regulamin gry oraz wszystkie szczegóły dostępne na stronie: wzgorzezamkowe.pl (linki poniżej):

Chętnych prosimy o zgłaszanie się bezpośrednio do Ośrodka Wzgórze Zamkowe lub  do sekretariatu II Liceum Ogólnokształcącego.

 
I Festiwal Polskiej Piosenki Patriotycznej! Drukuj Email

Stowarzyszenie Seniorów "Trzeci Wiek" w Lubinie, MOPS - Dom Dziennego Pobytu "Senior" w Lubinie oraz CK "Muza" zapraszają do udziału w I Festiwalu Polskiej Piosenki Patriotycznej, który będzie miał miejsce 23 maja 2014 r. w godz. 11.00-13.00 w CK "Muza".

Warunki uczestnictwa, karty zgłoszeniowe i szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ!

 
Konkurs fotograficzny "Podejrzani o czytanie"! Drukuj Email

04051Miejska Biblioteka Publiczna w Lubinie Filia nr 4 zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Podejrzani o czytanie". Uczestnikami mogą być wszyscy mieszkańcy powiatu lubińskiego, którzy do dnia 09.05.2014 r. powinni wysłać lub dostarczyć osobiście do Organizatora konkursu, zdjęcie tematyczne związane z tytułem konkursu. Prace powinny być dostarczone w kopercie z danymi uczestnika i telefonem.

Format zdjęcia - 20x15 lub większe.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 15.05.2014 r. o godz. 14.00.

Na finalistów i osoby wyróżnione czekają atrakcyjne nagrody.

Zwycięzcy zostaną powiadomieni telefonicznie dnia 12.05.2014 r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 24

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.