Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Konkursy

Aktualne konkursy
"Młodzi o łupkach"! Drukuj Email


Jesteś kreatywny i lubisz wymyślać różne historie? Znajomi i nauczyciele powtarzają Ci, że jesteś „bajkopisarzem"? Jeśli tak, to konkurs filmowy „Młodzi o łupkach" jest właśnie dla Ciebie!


Wymyśl historię na krótki scenariusz (max. 10 minutowy film), w którym zaprezentujesz aspekty geologiczne, środowiskowe i społeczne gazu z łupków. Film kryminalny, dokumentalny, przyrodniczy, a może science fiction? Sam zdecyduj i podziel się swoim pomysłem! Autorzy najciekawszych prac zostaną zaproszeni na dwudniowe warsztaty łączące wiedzę o gazie z formacji łupkowych z warsztatami filmowymi. Z finałowych scenariuszy najlepszy zostanie zrealizowany przez profesjonalną ekipę filmową!

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie filmowym „Młodzi o łupkach"?

 

Więcej…
 
Konkurs "Fizyka da się lubić"! Drukuj Email
Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym po raz dziesiąty przez Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego pod tytułem "Fizyka da się lubić". Konkurs adresowany jest do młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi, ale nie tylko, jest przewidziana także kategoria humanistyczna - literacka.

 
"Na szczęście, na zdrowie, na to Boże Narodzenie..."! Drukuj Email

Polkowickie Centrum Animacji ogłasza VII Ogólnopolski Konkurs Internetowy na najpiękniejsze życzenia świąteczne i wiersz o tematyce bożonarodzeniowej - "Na szczęście, na zdrowie, na to Boże Narodzenie...". Jego celem jest kultywowanie staropolskich tradycji świątecznych, uwrażliwianie na piękno słowa oraz pobudzanie do inwencji twórczej.

Uczestnicy mają za zadanie napisać życzenia świąteczne i/lub wiersz własnego autorstwa o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem i przysłać je w formie elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , do dnia 7 stycznia 2014 r.

Wyniki zostaną opublikowane na stronie www.pca.pl do dnia 21.01.2014 r. Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Szczegółowe informacje na stronie www.pca.pl oraz pod nr tel. 76 746 88 15.
 
Komunikat! Drukuj Email
Jutro (środa 20 listopada) odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND 2013.

Uczestników zapraszamy o godzinie 12.45 do sal 214 i 203.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia.
 
Uwaga! Olimpiady! Drukuj Email

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi Olimpiad - Bibliologicznej i Informatologicznej, organizowanych przez Uniwersytet Łódzki.

Znajdziecie je na stronie: http://www.olimpiadabii.uni.lodz.pl/
 
Ogólnopolski konkurs „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”. Drukuj Email

 

W 2014 r. minie 25 lat, od kiedy dzięki demokratycznym przemianom w 1989 r. odrodził się Senat. Z tej okazji Kancelaria Senatu wraz z kuratoriami oświaty w roku szkolnym 2013/2014 organizuje ogólnopolski konkurs „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Cele organizatorów konkursu to nie tylko popularyzacja wiedzy o działalności Senatu, senatorów, ale również przybliżenie młodzieży mechanizmów funkcjonowania państwa i prawa.

Zachęcamy młodzież, nauczycieli i dyrektorów szkół do udziału w dwuetapowym konkursie, który zakończy się w kwietniu 2014 r. w Senacie. Zwieńczeniem wysiłków zwycięzców zmagań konkursowych będzie uczestnictwo w symulacji obrad Senatu z udziałem senatorów.

Zgłoszeń można dokonywać do 30 października 2013 r. wyłącznie poprzez wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na witrynie edukacyjnej Kancelarii Senatu www.senat.edu.pl.

POLECAMY!

 

 
Konkurs historyczny o stanie wojennym! Drukuj Email


Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
organizuje konkurs, którego celami są rozbudzenie zainteresowania wśród młodych ludzi tym trudnym w dziejach Polski okresem oraz uczczenie ofiar zbrodni reżimu komunistycznego.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i skierowany jest do uczniów szkół średnich.

Składa się z dwóch niezależnych od siebie części. Pierwsza polega na napisaniu eseju na jeden spośród zaproponowanych poniżej tematów:

1. Wpływ stanu wojennego na przemiany polityczno-społeczno-gospodarcze.
2. "Czy nie było innego wyjścia?" - analiza sytuacji społeczno-politycznej początku lat 80. XX wieku w kontekście wprowadzenia stanu wojennego.
3. Stan wojenny w obiektywie opinii międzynarodowej.

Więcej…
 
Lubisz śpiewać? 1000 zł do wygrania! Drukuj Email
Wszystkich utalentowanych muzycznie uczniów, zachęcamy do wzięcia udziału w 21. edycji konkursu wokalnego dla młodzieży „Scena prezentacji młodych" - organizowanego przez lubińskie Centrum Kultury Muza. Zgłaszać można się do 12 listopada. Czynności zgłoszeniowe, których należy dokonać to: wypełnienie karty zgłoszenia (strona CK MUZA) i dostarczenie jej do organizatora konkursu.

Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę 1000 zł.

Przegląd zaplanowano na 19, 20 i 21 listopada. Koncert finałowy 21 listopada 2013 r.

Uczestnicy przygotują jedną piosenkę z akompaniamentem własnym lub półplaybackiem.

Szczegółowy regulamin na stronie CK MUZA.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 24

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.