Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Osiągnięcia
Wieńczymy rok sukcesami! Drukuj Email

 

dyplom szadkowska 062016 1dyplom szadkowska 062016 3

 

W gorących, wieńczących rok szkolny 2015/2016 dniach, śpieszymy z informacją o kolejnym plastycznym sukcesie naszej koleżanki Weroniki Szadkowskiej.

Weronika zajęła II miejsce oraz otrzymała Nagrodę Publiczności w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wawer wczoraj i dziś".

GRATULUJEMY!

 
Sukces!!! Drukuj Email

10 czerwca 2016r. w I LO w Lubinie odbyła się II Międzyszkolna Olimpiada „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”, która była podsumowaniem projektu „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna”.

 

Drużyna II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie w składzie:

Nikola Ostańska 1a

Weronika Lelej 1b

Aleksandra Wiewiórka 1d

zajęła I miejsce.

 

Opiekunem drużyny była p. Emanuela Garnowska

Po rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, udzieleniu pierwszej pomocy w pięciu trudnych sytuacjach oraz podliczeniu punktów za wymienione konkurencje

PUCHAR STAROSTY LUBIŃSKIEGO, PANA ADAMA MYRDY, PO RAZ DRUGI POWĘDROWAŁ W NASZE RĘCE :)

 

 
"Młodzież na Morzu" 2016 - II miejsce w Polsce! Drukuj Email

19 maja 2016 r. w Szczecinie odbył się już po raz trzydziesty Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Młodzież na Morzu". Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas drugich w kategorii "Wiedza o Pomorzu Zachodnim" i zdobyły czołowe miejsca: Weronika Szadkowska z klasy 2e zajęła I miejsce, Magdalena Siwak z klasy 2a - II miejsce. Te wysokie lokaty pozwoliły drużynowo wywalczyć uczennicom II Liceum Ogólnokształcącego II miejsce w Polsce.

"To był kolejny, czwarty rok z rzędu, kiedy mogłyśmy wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Ligi Morskiej i Rzecznej ,,Młodzież na Morzu” w kategorii 'Wiedza o Pomorzu Zachodnim' organizowanym przez Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie. Od drugiej klasy gimnazjum stało się to dla nas tradycją, którą zdecydowałyśmy się kontynuować również w liceum. Pomimo iż nie zawsze udawało nam się zdobywać miejsce na podium, wracałyśmy z nowymi, cennymi wspomnieniami. Organizatorzy konkursu zapewnili nam wiele atrakcji, które każdego roku zachęcały nas do powrotu. Tegoroczne zmagania zakończyły się sukcesem, oraz szczęśliwym podsumowaniem 4-letniego wysiłku. Chciałybyśmy w szczególności podziękować Pani Wicedyrektor Julicie Frankiewicz, za poświęcony czas, dobre słowo, nieustanne wsparcie oraz wiarę w nasze osiągnięcia."

Madzia Siwak

Weronika Szadkowska

morze 2016 1morze 2016 2morze 2016 3

 
Asia Zajączkowska na VI Dolnośląskiej Gali Talentów! Drukuj Email

gala 2016 1gala 2016 2 001

 

Śpieszymy z informacją o niezwykłym pokazie naszej utalentowanej koleżanki Joanny Zajączkowskiej na VI Dolnośląskiej Gali Talentów. Akrobatyka powietrzna to pasja Asi, a jej wyczyny w tej dziedzinie już nie raz mogliśmy oglądać na szkolnych i pozaszkolnych uroczystościach.

Tym razem Asia zdecydowanie się wyróżniła na wyżej wspomnianej Gali, wprawiając w zachwyt zgromadzoną publiczność pokazem akrobatycznych umiejętności do muzyki Ivana Torrenta "Icarus". Zebrani z zapartym tchem oglądali występ naszej koleżanki i gorącymi, długimi owacjami wyrazili swoje zadowolenie.

Asi w wyjeździe do Wrocławia towarzyszyli: Pani Dyrektor II LO Jolanta Dubińska oraz Pani Małgorzata Zajączkowska - nauczyciel w II LO i równocześnie mama występujacej.

Upamiętnieniem wydarzenia jest poniższa fotografia naszych delegatów z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty - Panem Romanem Kowalczykiem.

 

01 gala 2016

 
Rozstrzygnięcie konkursu "Liczę Kroki"! Drukuj Email

 

KONKURS

LICZYMY KROKI

 

image002

 

 

W poniedziałek 19 kwietnia na długiej przerwie zapraszamy laureatów konkursu na uroczyste wręczenie nagród.

I miejsce - Kinga Homska z klasy 1e która przeszła 182 481 kroków.

II miejsce - Klaudia Jelińska klasa 1e - 181318 kroków

III miejsce - Aneta Kędzierska klasa 3g - 120 887 kroków

W kategorii nauczycieli tytuł Piechura Roku zdobyła Pani Sylwia Maliszewska.

Po uroczystości zapraszamy laureatów i uczestników do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

 

Agnieszka Winiarska

Łukasz Rusinek

 
Recytatorski sukces! Drukuj Email

 

dyplom recytatorski 042016 2dyplom recytatorski 042016 1

 

Śpieszymy z informacją o kolejnym sukcesie!

11.04.2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Lubinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Obcojęzycznej "Świat uczuć i emocji" zorganizowany przez Szkolny Klub Europejski. Udział wzięły w nim nasze 2 utalentowane koleżanki: Karolina Guszała i Karolina Kędzierska z kl. 2D.

Karolina Guszała recytowała wiersz "Abhangigkeit" autorstwa Rudi Bachmann-Voelkel zajmując III miejsce, natomiast Karolina Kędzierska została wyróżniona za deklamację "Neue Liebe, neues Leben" Johanna Wofganga von Goethe.

Opiekunami uczennic są: p. J. Zimna oraz p. R. Techmański.

 

GRATULUJEMY!

 
I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Dzień metalowca" dla drużyny II LO! Drukuj Email

 

GRATULACJE!!!

 

dyplom chem 2016

 

 
Joanna Zajączkowska w finale "VI Dolnośląskiej Gali Talentów"! Drukuj Email

IMG 0165

21 marca 2016 r. odbyły się w Polkowicach eliminacje regionalne do "VI Dolnośląskiej Gali Talentów". Uczestnicy eliminacji przedstawiali swoje różnorodne zainteresowania, pasji i talenty.

Joanna Zajączkowska - nasza utalentowana koleżanka znakomicie się zaprezentowała otrzymując NOMINACJĘ do koncertu finałowego, który odbędzie się w końcu maja tego roku.

 

GRATULUJEMY

i życzymy udanego występu finałowego!

Kliknij tutaj,

by zobaczyć dyplomy.

 
Triumf reprezentantów II LO w Konkursie "Name That Tune"! Drukuj Email

W dniu 08.03.2016 r. w Liceum Salezjańskim w Lubinie odbył się Konkurs "Name That Tune". 

Zwyciężyła NASZA DRUŻYNA!

II LO reprezentowali Nikola Świst i Damian Pupczyk!

 

Gratulujemy sukcesu!

 

name that tune 2016 001

 
Sukces naszych "Matematyków"! Drukuj Email

 

W środę 24 marca 2016 odbył się finał V Limesowego Konkursu Matematycznego.

W finale wzięło udział jedenastu uczniów naszej szkoły.

Laureatami w kategorii „klasy pierwsze i poziom podstawowy” zostali:

  • I miejsce Weronika Wiesiołek z klasy I a (maksymalna liczba punktów!)
  • IV miejsce Wiktoria Salamon z klasy III e
  • V miejsce Jan Hawrysz z klasy III g

Cieszymy się i gratulujemy sukcesu!

 
Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Drukuj Email

ops 0 1W dniu 26 lutego 2016r. w II Liceum Ogólnokształcącym odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Do Konkursu przystąpiło 15 uczniów: Piotr Kozdra (Ib), Agnieszka Litwińczuk (Ib), Marlena Szymańska (Ib), Marcin Biegun (Ic), Klaudia Lisiecka (Ic), Patryk Olszak (Ic), Aneta Oszust (Ic), Oskar Rugier (Ic), Paweł Toth (Ic), Magdalena Czechorowska (Id), Wojciech Gembara (Id), Olga Kaczmarek (Id), Jakub Tomczyszyn (Id), Aleksandra Wierzbicka (Id), Anna Tymkowska (IIc).

Wszyscy rozwiązywali test składający się z 82 pytań. Rywalizacja była bardzo zacięta.

Po zsumowaniu punktów okazało się, że II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie, w eliminacjach powiatowych, reprezentować będą:

- Anna Tymkowska (I miejsce)

- Marlena Szymańska (II miejsce)

Gratulujemy i życzymy powodzenia

w dalszym etapie Konkursu:)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 18

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.