Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Osiągnięcia
FINALIŚCI III Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku 2014 są wśród nas! Drukuj Email

14 stycznia 2014 roku odbyły się szkolne eliminacje III Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. W tegorocznej edycji Konkursu zmagało się w naszej szkole 41 uczniów.

W finale dolnośląskim 9 II 2014 o godz. 10:00 w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego reprezentują naszą szkołę (w kolejności alfabetycznej):

Daria Andrzejczyk z klasy 3 b
Aleksandra Grzempowska 2 b
Karolina Kardynia 2 e
Aleksandra Kot 1 a
Weronika Leszkiewicz 2 b
Sławomir Oruba 2 a
Magda Pawlikowska 2 b
Małgorzata Pietras 3 a
Dawid Romanowicz 3 b
Julia Zimna 1 a


Gratulujemy !

Trzymamy kciuki !

 
Wyniki szkolnego etapu XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej! Drukuj Email

 

Znamy już wyniki szkolnego etapu XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!

Do drugiego etapu zakwalifikowali się:

Wiktoria Salomon - kl. I E
Wojciech Grzeliński - kl. I A

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESU!

 
III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Nienawiść nie leczy - rzecz o HIV i AIDS"! Drukuj Email
Mamy kolejny sukces!

W poniedziałek 2 grudnia 2013 r., drużyna złożona z uczniów II LO zajęła III miejsce w Miedzyszkolnym Konkursie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu lubińskiego pt. "Nienawiść nie leczy - rzecz o HIV i AIDS".

GRATULUJEMY SUKCESU!
 
Premiera książki naszego ucznia! Drukuj Email

W dniu 25 listopada 2013 nastąpiła premiera książki ucznia naszej szkoły, klasy 2c, Michała Majewicza. Jego książkę na razie w postaci elektronicznej (e-book) będzie można kupić w wielu księgarniach internetowych. Dostępna jest już na stronie ebooki123.pl, a w niedalekiej przyszłości pojawi się także w takich sklepach jak Empik, Amazon, KoboBooks, Apple IBookstore.

"Skarbimir z rodu Ather" to książka bogata w zwroty akcji, niespodziewane wydarzenia i najróżniejsze wątki. W tej powieści wszyscy mają swoje mroczne tajemnice, o których lepiej nie wspominać na głos. Każdy jest inny, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Autor sprytnie przedstawia bohaterów i stopniowo dawkuje prawdy świata Nestrasi. Opisy są ciekawe, wzbogacone mapami obrazującymi zaprezentowane krainy. Akcja rozgrywa się w wymyślonym świecie - jak na high fantasy przystało. Każdy głodny niesamowitych przygód, epickich pojedynków, mistycznych bohaterów umysł znajdzie tutaj miejsce dla siebie.

Michał W. Majewicz to bardzo młody, siedemnastoletni autor, twórca powieści high fantasy. Jego debiutancka książka „Skarbimir z rodu Ather" jest wspaniałym wstępem do sagi Nieugiętego, nad którą aktualnie pracuje. 

Koledze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
w pisaniu jak i w nauce.

 
Wokalny sukces! Drukuj Email
W dniach 19 i 20 listopada odbyły się przesłuchania do XXXI Konkursu Wokalnego Scena Prezentacji Młodych. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Malwina Latos z kl. 2d i Kalina Kabat z kl. 3e. Dziewczyny zmierzyły się z 38 innymi uczestnikami, a było o co walczyć - występ w finale i główna nagroda w wysokości 1000zł! Kalina zakwalifikowała się finału i piosenką "Tango Tandresse" wyśpiewała sobie 3 miejsce, nagrodę w wysokości i 200zł i torbe pełną gadżetów! :)

Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko wokalnych!
 
Mamy WYNIKI! Drukuj Email

8 XI odbyły się w naszej szkole eliminacje etapu szkolnego 37 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Oto wyniki:
  1. miejsce - Jeniffer Biszczak kl. 1F
  2. miejsce - Katarzyna Mum kl. 1B
  3. miejsce - Tomasz Ptak kl. 3B


GRATULUJEMY!

 
Finaliści XII Maratonu Matematycznego! Drukuj Email
Jak co roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w eliminacjach Maratonu Matematycznego. Kwalifikacje do finału uzyskali:


Tomasz Brzezowski, III b     
Kinga Ingot, III b     
Michał Karol, II a      
Mateusz Kowalik, III a         
Małgorzat Pietras, III a         
Mateusz Tatuśko, II a           
Rafał Truszkowski, II a      

Serdecznie gratulujemy!
 
Najlepsi z najlepszych 2013! Drukuj Email
Wielu uczniów II LO osiąga znakomite wyniki w nauce. Pożegnaliśmy rok szkolny 2012/2013. To dobry moment by pokusić się o małe podsumowanie naszego dorobku.

Poniżej zamieszczamy listę uczniów z największą średnią ocen w tym roku szkolnym.

Więcej…
 
Uwaga! Wyniki szkolnego Konkursu Twórczości Własnej! Drukuj Email
W szkolnym Konkursie Twórczości Własnej nagrodę główną otrzymał

SEBASTIAN STRYJAK

za pracę literacką

oraz wyróżnienie:

SYLWIA SZYDEŁKO

za pracę plastyczną.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

LaughingLaughingLaughing
 
Brojanowski, Bulak i Stecek wygrali konkurs! Drukuj Email
Z przyjemnością informujemy o sukcesie trójki naszych uczniów (a w niej dwóch świeżych absolwentów 2 Liceum), którzy w XIII Międzywojewódzkim Górowskim Konkursie Informatycznym (on-line) uplasowali się ex aequo na pierwszym miejscu.

O szczegółowych wynikach zmagań przeczytać można na stronie Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Górze.

Gratulujemy!
 
Etap wojewódzki 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego za nami! Drukuj Email
Dnia  11 maja (w sobotę) uczennica klasy 2e - Kalina Kabat - reprezentowała naszą szkołę, a także nasz region w eliminacjach wojewódzkich 58. OKR, który odbył się w Bolesławcu.

Kalina, wraz z 30 innymi uczestnikami, zmagała się na scenie Teatru Starego, walcząc o nominację do etapu finałowego.

Zdolnych licealistów oceniało jury w składzie: Grzegorz Olech- aktor grający jedną z głównych ról w filmie wchodzącym na ekrany kin - Układ zamknięty,  reżyserka i przedstawicielka Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, a także  muzyk, wydawca - Wachowski i poetka, literatka pochodząca z Bolesławca.

Po wielu godzinach przesłuchań i burzliwych obrad jury postanowiło nagodzić Kalinę wyróżnieniem. Po trzech etapach, Kalina żegna się z konkursem, bogatsza o nowe znajomości, doświadczenia i wiedzę.

Gratulujemy jej, a także Pani Profesor Grażynie Sztukieckiej, która była mentorem i wsparciem przez te wszystkie tygodnie przygotowań i prób.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 18

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.