Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Osiągnięcia
Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Świat uczuć i emocji"! Drukuj Email

W dniu 25 marca 2013 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski prozy i poezji obcojęzycznej "Świat uczuć i emocji" zorganizowany przez Szkolny Klub Europejski w Zespole Szkół Nr 1 w Lubinie. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów nauki języków obcych, rozwój umiejętności recytatorskich oraz zachęcenie uczniów do sięgnięcia po literaturę obcojęzyczną.

Konkurs był organizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Rywalizacja polegała na recytacji dowolnego fragmentu utworu prozy lub poezji w języku obcym.

II Liceum Ogólnokształcące reprezentowały dwie uczennice z klasy Ib - Julia Dunin oraz Marta Sawicka, których opiekunem był p. Ryszard Techmański - nauczyciel j. niemieckiego w II LO.

Julia Dunin recytowała wiersz Johanna Wolfganga von Goethe "Heidenroslein", natomiast Marta Sawicka zaprezentowała wiersz Fryderyka Schillera "Amalia".

Jury składające się z nauczycieli języków obcych - opiekunów uczestników, przyznało 2 pierwsze miejsca NASZYM UCZENNICOM. Drugie miejsce zajął uczeń Zespołu Szkół Nr 1 Sebastian Chajec.

Dyplomy oraz cenne nagrody książkowe wręczył zwycięzcom Dyrektor ZS Nr 1 Paweł Klimaszewski.

Dziękujemy Julii Dunin oraz Marcie Sawickiej za udział w konkursie i gratulujemy zwycięstwa.
 
58 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe! Drukuj Email
Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Kalina Kabat, zdobyła 1 miejsce w eliminacjach powiatowych 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii recytacja, które odbyły się w tą sobotę, 23.03.2013r, w CK Muza w Lubinie. Miło nam również poinformować, że nasza koleżanka została ogłoszona Grand Prix całego konkursu.

Kalina będzie reprezentowała naszą szkołę w kolejnym etapie, tym razem rejonowym, który odbędzie się 20 kwietnia w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy.


Trzymamy kciuki i czekamy na rezultaty!

 
„KOMUNIKATYWNY EUROPEJCZYK”! Drukuj Email
Dnia 19. marca 2013. odbył się szkolny etap konkursu „Komunikatywny Europejczyk". 18 uczniów naszej szkoły zaprezentowało swoje umiejętności komunikatywnego porozumiewania się dwoma językami obcymi.

Przedstawiamy zwycięzców, którzy 25. marca reprezentowali II Liceum w rywalizacji międzyszkolnej.

1.      Tomasz Ptak II b      

2.      Laura Maliszewska III b, Marcin Raksa III b

3.      Katarzyna Cieślik III b

4.      Krysia Turyk II c,  Dagmara Stelmaczonek III h,

Gratulujemy sukcesu i czekamy na wyniki etapu międzyszkolnego Laughing

 
Dawid Bulak na IV miejscu w "My w Europie" Drukuj Email
Dawid Bulak (3G) w finale szóstej edycji konkursu organizowanego przez XII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu zajął IV miejsce.

Nasz uczeń odwiedził Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie przystąpił do pisemnej odpowiedzi na kilkadziesiąt zadań otwartych.

Tegoroczna edycja odbywała się pod tematem "Procesy transformacji ustrojowej państw Europy Środkowo-Wschodniej".

Warto przypomnieć, że przez trzy lata nauki nasz uczeń za każdym razem brał udział w finale tego konkursu. W 2. klasie wygrał główną nagrodę.
 
Sukces w Licealiadzie Młodzieży w Szachach! Drukuj Email

Szachiści z II LO
odnieśli sukces w Licealiadzie Młodzieży w Szachach - strefa legnicka. Nasi uczniowie zajęli IV miejsce, w wyrazie uznania otrzymując powyższy dyplom.

Gratulujemy!
 
Drugi etap Olimpiady z Przedsiębiorczości i Zarządzania za nami! Drukuj Email
W piątek, tj. 01.03.2013 r. odbył się wyjazd do Częstochowy na II etap Olimpiady z Przedsiębiorczości i Zarządzania, na który zakwalifikowały się dwie osoby z naszej szkoły: Izabela Spirovska (Ia) i Kamil Kotliński (Ia).

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!
 
Międzypowiatowy etap II Limesowego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych! Drukuj Email
26 lutego 2013 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie odbył się międzypowiatowy etap II Limesowego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Z radością informujemy, że wśród laureatów Konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
  • na poziomie podstawowym: 3 m. Balbina Jurkiewicz z klasy I e
  • na poziomie rozszerzonym: 2 m. Szymon Gawlik i Artur Ptak z klasy III a.

Serdecznie gratulujemy!

 
Brojanowski, Bulak i Stecek w II etapie Olimpiady Medialnej! Drukuj Email
Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki (~83%) w I etapie II edycji Olimpiady Medialnej.

Kolejne zmagania już 22 marca 2013r. we wrocławskiej siedzibie SWPS, gdzie zakwalifikowani uczestnicy przystąpią do odpowiedzi na pięć otwartych pytań.

Olimpiada Medialna odbywa się już po raz drugi. Warto przypomnieć, że w pierwszej edycji uczniowie 2 Liceum odnieśli znaczne sukcesy - Dawid Bulak zajął IV miejsce w skali kraju i wrócił z indeksem na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a Marcin Brojanowski uplasował się na VIII pozycji w skali kraju i został nagrodzony sprzętem elektronicznym oraz oprogramowaniem.
 
Dawid Bulak w II etapie ogólnopolskiego konkursu Politechniki Krakowskiej! Drukuj Email

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 3g, Dawid Bulak, znalazł się w grupie 30 osób z Polski (15 uczniów, 15 studentów), które wezmą udział w II etapie ogólnopolskiego konkursu pod patronatem Rektora Politechniki Krakowskiej "Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz".

Nasz uczeń do 18 marca 2013r. opracuje pisemnie nieznany jeszcze temat. Sześciu autorów najlepszych opracowań weźmie udział w rywalizacji w formule „jeden z sześciu” (podobnie do systemu "Jednego z dziesięciu") w ramach ostatniego, III etapu, który odbędzie się na Politechnice Krakowskiej.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody:
  • za zajęcie I miejsca – 20 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na Politechnikę Krakowską, tablet iPad4 oraz 2000 złotych;
  • za zajęcie II miejsca – netbook Asus i 1500 złotych;
  • za zajęcie III miejsca – odtwarzacz MP4 i 500 złotych;
  • za zajęcie miejsc IV-VI – nagrody książkowe i gadżety Politechniki Krakowskiej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
 
Dawid Bulak w II etapie III Dolnośląskiego Konkursu wiedzy o Podatkach 2013! Drukuj Email
Oddział Dolnośląski Krajowej Izby Doradców Podatkowych ogłosił listę z 30 nazwiskami, na której znalazł się uczeń klasy 3g, Dawid Bulak. Nasz uczeń przygotował pracę na temat harmonizacji podatków w ramach Unii Europejskiej, dzięki której zyskał kwalifikację i prawo do przystąpienia do II etapu. Ciąg dalszy zmagań o laury i nagrody będzie mieć miejsce przy ul. Kopernika 5 we Wrocławiu (Państwowa Inspekcja Pracy) 14 marca (czwartek) o godz. 11.00. Drugi etap będzie polegać na 30-minutowym zamkniętym teście wielokrotnego wyboru składającym się z 20 pytań oraz części ustnej. Przewodnim tematem II etapu będzie ustawa o spadkach i darowiznach, podatek od czynności cywilnoprawnych oraz ustawa o doradztwie podatkowym.

Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!
 
Rozstrzygnięcie konkursu po wycieczce do Drezna! Drukuj Email
W dniu 18.02.2013 r. o godz. 10.35 w sali nr 107 odbyło się spotkanie uczestników wycieczki do Drezna (12.12.2012 r.), którzy wzięli udział w konkursach oraz uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschfreund 2012".

Wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział w konkursie słownikowym, który miał za zadanie zapoznanie uczniów z symbolami adwentowymi i bożonarodzeniowymi podczas pobytu na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dreźnie ("Der Dresdner Weihnachtsmarkt").

I miejsce zajęła drużyna w składzie:
Bagien Wiktoria kl. IIg oraz Małek Paweł kl. IIIg.
II miejsce zajęła drużyna z klasy IIIh:
Gońda Joanna, Klinkiewicz Jarosław, Dobrucki Kacper oraz Sygnatowicz Piotr.
III miejsce zdobyła grupa w składzie:
Bulak Dawid, Czeszek Patryk, Drozd Bartosz.

W drugim konkursie uczniowie mogli wybrać jeden z czterech projektów: album, collage, prezentację multimedialną zwiedzanych miejsc oraz wrażeń z wycieczki lub przeprowadzić wywiad z mieszkańcami Drezna na temat tradycji świątecznych.

I miejsce zajęła drużyna w składzie:
Rak Adrianna kl. Ig, Zielińska Maja kl. If, Ratajczak Aleksandra kl. Ig oraz Komorek Oliwia kl. Ib i Pielech Karolina kl. Ig.
II miejsce zdobyła grupa z klasy Ig:
Kucharyk Karolina, Kontak Natalia, Pałaszewski Grzegorz.
III miejsce zdobył uczeń klasy IIIg Bulak Dawid.

W konkursie "Deutschfreund 2012" najlepsze wyniki w szkole osiągnęli wśród klas pierwszych - Benedyk Andrzej kl. Ib, natomiast w kategorii klas drugich i trzecich - Ptak Tomasz kl. IIb i Bulak Dawid kl. IIIg.

Laureatom nagrody wręczyła p. Dyrektor Jolanta Dubińska.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.


Nauczyciele
Języka Niemieckiego
II LO w Lubinie
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 18

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.