Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Shaggy Dog English!

Niezwykłe lekcje w II LO!


Niezwykła lekcja historii! Drukuj Email

W grudniu 2015 r. odbyły się w naszej szkole pierwsze działania w ramach cyklu "Spotkania z żywą historią". W związku z powyższym do II LO zostali zaproszeni honorowi goście: Lubińscy Sybiracy oraz porucznik Wilhelm Kasperski.

Sybiracy na przykładzie własnych doświadczeń przybliżyli klasie IIIc tragiczną historię narodu polskiego w XX wieku, zaś spotkanie z por. Wilhelmem Kasperskim odbyło sie na lekcji hostorii w klasie Ie. Wykład, który wygłosił dotyczył historii Polski w czasie II wojny światowej. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o losach Polaków w czasie okupacji hitlerowskiej i sowieckiej.

Dzięki naszym gościom uczniowie prawdziwie "spotkali się z żywą historią'. 

Dziękujemy i czekamy na więcej!

 
Niezwykła lekcja PO! Drukuj Email
16 maja 2012 r. w klasa 1a wraz z p. prof. Sylwią Maliszewską przeprowadziła "przebieraną" lekcję Przysposobienia Obronnego. Uczniowie przynieśli róznego rodzaju rzeczy, które mogą służyć jako ochrona dróg oddechowych i twarzy. Dwoje uczniów zostało przebranych. Włożyli oni m.in.: gogle narciarskie, chustę, kask, worki foliowe, kominiarkę, skafander, l maseczkę przeciwpyłową. Lekcja pokazała uczniom jak wykorzystywać w praktyce wiedzę na temat ochrony naszego ciała przed różnymi czynnikami biologicznymi i chemicznymi .


 
Niezwykła lekcja języka polskiego! Drukuj Email
Dnia 20 kwietnia 2012 r. uczniowie klasy IIf na dwóch godzinach języka polskiego przygotowali ucztę niczym w "Panu Tadeuszu". Wszyscy przebrali się w stroje z XIX wieku. Cały stół został zastawiony smakołykami. Nie zabrakło również miodu. W czasie ucztowania, uczniowie oglądali przedstawienie wykonane jeszcze, gdy uczęszczali do szkoły gimnazjalnej, słuchali stosownej muzyki oraz czytali fragmenty "Pana Tadeusza". Każdy z nich mógł poczuć się jak Zosia, Tadeusz, Telimena, przekonać się, jak niegdyś ucztowała szlachtaLaughing.

 
Niezwykła lekcja j. niemieckiego w klasie IIb! Drukuj Email
Na ostatniej lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy 2b robili sałatkę owocową! Jest to dobry pomysł na połączenie nauki z zabawą! Poniżej tekst w języku niemieckim...

"Am  Mittwoch hat Klasse 2b einen Obstsalat gemacht. Am Dienstag hatte uns Frau Kalt gesagt, was wir bringen sollen. Alle hatten ihre Pflichten. Unsere Lehrerin hat gesagt, was wir machen müssen. Wir haben Obst geschaft, geschnitten und gewaschen. Dann haben wir alles gemisst und serviert. Das hat gut geschmeckt und uns Spaß  gemacht. Die Zubereitung des Obstsalat ist eine gute Idee fürn ein Spiel und Lehren- zwei in Einem!"

 
Czy GMO to zło? Drukuj Email
W dniu 8 lutego w klasie 2e odbyła się lekcja prowadzona metodą sześciu kapeluszy Edwarda de Bono.Uczniowie tej klasy nie po raz pierwszy sięgnęli po tę metodę kreatywnego myślenia na lekcji chemii. Metoda ta przydaje się w procesie burzy mózgów, podczas którego powstają nowe rozwiązania, możliwości i pomysły. Pomaga także zdefiniować sytuacje i wziąć pod uwagę pozytywne, negatywne i emocjonalne aspekty sprawy. Tym razem problem dotyczył stosowania GMO w Polsce i na świecie. Lekcja była bardzo ciekawa i dostarczyła uczniom klasy medycznej wielu wrażeń.

 


Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.