Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 


Wolontariat
Uwaga wolontariusze! Drukuj Email

Wszystkie osoby, które w ubiegłym roku działały w szkolnym wolontariacie oraz pierwszoklasistów zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 20 września 2012 roku na długiej przerwie w sali 24. Szukamy osób, które dysponują wolnym czasem i mają chęć okazać swoje serce potrzebującym.

Opiekunowie wolontariatu:
Marta Duszeńko i Bożena Wrześniewska
 
Uroczysta gala Wolontariatu! Drukuj Email
26 maja w Centrum Kultury "Muza" w Lubinie odbyła się gala finalizująca budowę lubińskiego hospicjum. Zaproszeni byli prezydent miasta Lubina, Starosta powiatu lubińskiego oraz osoby, dzięki którym zostało zbudowane hospicjum m. in. II Liceum Ogólnokształcące, którego uczniowie poświęcali swój czas kwestując na rzecz budowy nowego skrzydła Hospicjum. Nasi wolontariusze nie raz stali w żółtych koszulkach zbierając do zaplombowanych puszek pieniądze, a było to przed stadionem Dialog Arena, pod Cerkwią, przy kasach hipermarketu Real. Uroczystość została urozmaicona przez występy studia tańca "Gwarkowie".

O wydarzeniu możecie przeczytać również na lubin.pl

 
Podziękowania dla Wolontariuszy II LO! Drukuj Email
Stowarzyszenie Opieki Długoterminowej "Otwarta Dłoń" wystosowało oficjalne podziękowania dla Wolontariuszy naszej szkoły za udział w kweście, która odbyła się 12.02.2012 r. w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie, o czym pisaliśmy na naszej stronie. Szczególnie skierowane zostały one do opiekunek szkolnego wolontariatu - p. Doroty Witold oraz p. Bożeny Wrześniewskiej. Należy również wymienić nazwiska uczniów, bez których nie udało by się przeprowadzić zbiórki: Michał Tymowicz, Joanna Gajewska, Wojciech Mikus, Sylwia Zamorska, Magda Kopij, Adrianna Dec, Joanna Litwińczuk. Rezultat: 1764,54 zł!
 
Kolejna kwesta szkolnego Wolontariatu! Drukuj Email
W niedzielę 12 lutego 2012 roku wolontariusze naszej szkoły: Michał Tymowicz, Joanna Gajewska, Wojciech Mikus, Sylwia Zamorska, Magdalena Kopij, Adrianna Dec i Joanna Litwińczuk pod opieką p. Doroty Witold i p. Bożeny Wrześniewskiej kwestowali pod kościołem p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie. Kwota jaką zebrali zostanie przekazana oddziałowi opieki długoterminowej, który znajduje się w szpitalu przy ulicy Bema w Lubinie.

 
Bal karnawałowy w Zespole Szkół Specjalnych Drukuj Email
W dniu dzisiejszym, tj. 13.01.2012 r. wolontariusze z kl. 2h pomagali w organizacji balu karnałowego w Zespole Szkół Specjalnych. Wolontariusze oraz opiekun wolontariatu p. Dorota Witold malowali twarze dzieciom, brali udział w kokursach i zachęcali do wspólnych zabaw tanecznych, a roześmiane buzie dzieci były najpiękniejszym podziękowaniem!

Więcej…
 
Kwesta w Realu Drukuj Email
17 grudnia 2011 wolontariaty Hospicjum Lubińskiego kwestowały przy kasach Hipermarketu Real. Wolontariusze naszego liceum ubrani w zółte koszulki kwestowali w godzinach 18:30-20:30. Przy każdej kasie stało dwoje uczniów, zbierających pieniądze do puszek oraz pakujących klientom zakupy. Udało im się zebrać kwotę ponad 3000 złotych.

Więcej…
 
Hospicjum to też życie! Drukuj Email
14 grudnia 2011 odbyła się gala zamykająca akcję Hospicjum to też życie. Celem było podsumowanie tegorocznej kampanii i podziękowanie szkołom za wzięcie udziału w akcji. Nasze liceum aktywnie brało w niej udział. Organizowało kwesty pod stadionem oraz pod cerkwią, Następna kwesta odbędzie się w sobotę 17.12.2011 w hipermarkecie Real. Oprócz kwest nasi wolontariusze pomagali osobom chorym w hospicjum.

Więcej…
 
Kwesta pod Cerkwią Drukuj Email
11 grudnia 2011 r. dwóch wolontariuszy naszego liceum Małgorzta Bób z kl.IIb i Wojciech Mikus z kl.Ia wraz za panią Dorotą Witold kwestowali pod cerkwią prawosławnej parafi św.Trójcy w Lubinie. Udało im się zebrać dużą sumę pieniędzy (2230 zł) na rzecz lubińskiego Hospicjum, gdzie przekazali puszkę z pieniędzmi.
Więcej…
 
Gala Hospicjum w CK Muza Drukuj Email
8 grudnia 2011 wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami p. prof. Dorotą Witold i p. prof. Bożeną Wrześniewską oraz panią Dyrektor Jolantą Dubińską wybrali się na galę Hospicjum do CK Muza z okazji Światowego Dnia Wolontariuszy. Nasza szkoła jak i kilkanaście szkół (podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) z Powiatu Lubińskiego otrzymały podziękowania, jak i osobno opiekunowie wolontariatu.

Więcej…
 
Kolejna akcja wolontariatu! Drukuj Email
UWAGA!!!

Wolontariat szkolny organizuje zbiórkę produktów spożywczych (mąka, makaron, cukier), słodyczy oraz zabawek na rzecz ubogich dzieci z okazji „Mikołajek” do dnia 5 grudnia (poniedziałek).

Paczki proszę składać do sali nr 24.
Dziękujemy!
 
Kibice sięgnęli do swoich kieszeni. Drukuj Email
Dnia 06.11 wolontariusze hospicyjnego wolontariatu II LO zorganizowali kwestę na rzecz Lubińskiego Hospicjum. Uczniowie wyróżniający się żółtymi koszulkami zbierali pieniądze stojąc dookoła Stadionu Dialog Arena w Lubinie przed meczem Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław.

Suma, którą udało się zebrać to 1800 zł.
Po zakończonej kweście nasi uczniowie poszli oglądać mecz i kibicować naszej drużynie, która niestety przegrała Cry.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.