Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 


Plebiscyt STANISŁAWY
Coroczny plebiscyt wyłaniający spośród grona pedagogicznego siedmiu laureatów w różnych kategoriach (mogą być zmieniane): np. Nauczyciel Roku, Bratnia Dusza, Złoty Wykładowca, Szwajcarski Zegarek, Człowiek Zagadka, Mistrz Ciętej Riposty, Uśmiech Roku lub inne.


Zwycięzcy "Stanisławów 2015"! Drukuj Email

W roku szkolnym 2015/2016 również organizowaliśmy plebiscyt Stanisławy,

W tym roku zmieniono kategorie.

Wybrani przez uczniów Nauczyciele otrzymali statuetkę Oscara.

Wyniki są następujące:

 

Nauczyciel Roku: p. Radosław Margas

Kreatywna Stylówka: p. Aldona Szykulska
Szkolny Ekspres: p. Danuta Gołąb
Sprinter: p. Jolanta Komarnicka
Szkolny Sherlock Holmes: p. Jolanta Grodek - Kabat
Złota Kreda: p. Anna Kopcza
Strażnik porządku: p. Stenia

Peleryna Niewidka: p. Joanna Licznierowska
Ciocia Wikipedia: p. Bogumiła Blicharska

 
Zwycięzcy "Stanisławów 2013!" Drukuj Email
Jak co roku, w naszej szkole zorganizowany został plebiscyt Stanisławy,
którego wyniki ogłosilismy w dniu 14 października w trakcie uroczystej akademii z okazji DEN.

W tym roku zostały zmienione kategorie.

Wybrani przez uczniów Nauczyciele otrzymali dyplom oraz statuetkę Oscara.

Wyniki są następujące:

Nauczyciel Roku:
p. Aldona Szykulska

Uśmiech Roku: p. Helena Kulczycka
Marzyciel: p. Aldona Szykulska
Kawalarz Roku: p. Dariusz Ajanidis
Człowiek Encyklopedia: p. Bogdan Dudek
Muzyczna Dusza: p. Tomasz Bób
Hardcore'owy nauczyciel: p. Maria Rzepnicka

Zwycięzcom gratulujemy!
 
Zwycięzcy "Stanisławów 2012"! Drukuj Email

Oto zwycięzcy Plebiscytu "Stanisławy" 2012, wg. kategorii:


NAUCZYCIEL ROKU:
Prof. Ewelina Majerczak
Cicha i skromna polonistka, lecz każdy wie, że pozory często mylą. Osoby, które miały szczęście uczestniczyć choćby w jednej lekcji, już się o tym przekonały. Gdy mowa o literaturze, potrafi przenieść uczniów w zupełnie inny wymiar. Ulubioną epoką jest romantyzm, o którym mogłaby wykładać godzinami albo i dłużej. Swoją pracą i pasją wzbudziła sympatię uczniów.
BRATNIA DUSZA:                        
Prof. Marta Duszeńko
Jest to nauczycielka naprawdę pomocna i uczynna. Ze swoim nazwiskiem nieprzypadkowo wygrała tytuł bratniej duszy. Nawet 2 lata urlopu nie przeszkodziły by w ciągu miesiąca udowodnić uczniom, że zasługuje na tytuł bratniej duszy.
ZŁOTY WYKŁADOWCA:
Prof. Małgorzata Piotrkowska - Dańkowska
Chociaż sala pani profesor mieści się w piwnicy, lub też w lochach, nie przeszkadza to uczniom w zdobywaniu wiedzy u Tej złotej wykładowcy.
SZWAJCARSKI ZEGAREK:
Prof. Adam Dragan
Komputery pana profesora chodzą jak w szwajcarskim zegarku, tak samo uczniowie się zachowują, a nauczyciel już tego dopilnuje.
CZŁOWIEK ZAGADKA:
Prof. Aldona Szykulska
Pani profesor jest wyjątkową zagadką w naszej szkole. Z pewnością jest artystką. Uwielbia podróże i fotografie, szczególnie związane z Tybetem i innymi orientalnymi krajami, w których klimat wprowadza uczniów podczas lekcji. Uczniowie z podziwem patrzą na człowieka, i nie rozumieją skąd u niego tyle sił  i chęci do życia i poznawania świata z wielu rozmaitych stron
MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY:
Prof. Bogdan Dudek
Profesor najbardziej lubiany za swoje złote myśli, które często powtarza uczniom, historie jakie miały kila lat temu w pewnym liceum w Polsce, oraz suchary – czyli kawały. Najbardziej wybijają człowieka z równowagi pytania, które zadaje pan profesor na ocenę celującą, a są one tak trudne, że nikt nie potrafi na nie odpowiedzieć
UŚMIECH ROKU:
Prof. Bożena Wrześniewska
Pani katechetka, prawdziwa ostoja spokoju i życzliwości. Nie bez powodu frekwencja na zajęciach Pani Profesor jest prawie 100-procentowa. 45 minut z Panią Bożeną to nie zwykła lekcja – to prawdziwy raj dla duszy. Tytuł 'uśmiechu roku' dodaje tylko Pani Profesor uroku:)


Gratulujemy!
 
Zwycięzcy "STANISŁAWÓW 2011"! Drukuj Email
Oto zwycięzcy tegorocznej edycji Plebiscytu:


NAUCZYCIEL ROKU

Prof. Małgorzata Piotrkowska-Dańkowska

BRATNIA DUSZA

Prof. Radosław Margas

ZŁOTY WYKŁADOWCA

Prof. Tomasz Bób

SZWAJCARSKI ZEGAREK

Prof. Adam Dragan

CZŁOWIEK ZAGADKA

Prof. Aldona Szykulska

MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY

Prof. Maciej Lech

UŚMIECH ROKU

Prof. Bożena Wrześniewska

 
Zwycięzcy "STANISŁAWÓW 2010"! Drukuj Email

Oto zwycięzcy Plebiscytu "Stanisławy" 2010, wg. kategorii:


NAUCZYCIEL ROKU:
Helena Kulczycka
Triumfatorka tegorocznego plebiscytu!! Wybitny matematyk, wielki umysł ścisły. Jej największą miłością oprócz matematyki jest matematyka. Lubi żartować o ile śmiechy nie zdominują lekcji. Ma w sobie coś z duszy sportowca – niczym trener Wenta mówi: „zostało 15 sekund do końca chłopaki, mamy dużo czasu ;)”. Jest bardzo wrażliwą osobą, docenia każdy wkład pracy i jest dumna z osiągnięć swoich uczniów – nawet tych najmniejszych.

BRATNIA DUSZA:                        

Tomasz Bób
Władca Hadesu, inaczej więc – Pan Podziemi. Lecz w tym przypadku jednak... piwnicy. Właśnie tam znajduje się Jego królestwo. Na lekcjach historii nie smaży nikogo w kotle. Jedyne, co gotuje, to woda na poranną Nescafe. Fan piłki nożnej i nie oszukujmy się – pięknych kobiet. Na lekcjach sypie z rękawa różnymi anegdotami i historiami. Zaraża każdego swym promiennym uśmiechem. To po prostu bratnia dusza naszej szkoły, dzięki której panują tak wyjątkowa atmosfera.
ZŁOTY WYKŁADOWCA:             

Ewelina Majerczak
Cicha i skromna polonistka, lecz każdy wie, że pozory często mylą. Osoby, które miały szczęście uczestniczyć choćby w jednej lekcji, już się o tym przekonały. Gdy mowa o literaturze, potrafi przenieść uczniów w zupełnie inny wymiar. Złoty wykładowca – dla większości uczniów okazało się jasne i bezdyskusyjne, kto powinien otrzymać taki tytuł.
SZWAJCARSKI ZEGAREK:
Bogumiła Blicharska
Najkrócej mówiąc, nasza Pani Profesor to skarbnica wiedzy. Z pewnością nikt inny nie wprowadzi Was tak w świat biologii
i chemii jak Profesor Blicharska. Nietrudno zauważyć, że pasja wciąż rozkwita, a lata doświadczenia procentują: jest coraz więcej do nauki, coraz więcej wymagań i coraz szybciej trzeba notować w zeszycie. Nie ma zmiłuj. Interesuje Cię przyszłość w polskich siłach zbrojnych?? Nikt nie nauczy Cię tak dyscypliny jak Profesor Blicharska. Dla pilotów zapewniamy szkolenie z celnego odpowiadania na pytania, a dla płetwonurków wykłady o organizmach beztlenowych.
CZŁOWIEK ZAGADKA:

Aldona Szykulska
Ta Pani Profesor z pewnością wprowadzi Cię w świat Orientu. Doskonale poznała Tybet i to właśnie w Jej wyjątkowej sali zasmakujesz kultury Wschodu, a na lekcji WOK'u czeka Cię prawdziwa przygoda ze sztuką. Na zajęciach pozalekcyjnych zahipnotyzuje Cię dźwiękami bijącymi z gongów, dodatkowo upajając Twe zmysły kadzidełkami. Ta specyficzna atmosfera może być tylko tam i tylko w dwójce :))
MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY:

Maciej Lech
Na głowie burza loków, a wewnątrz niej piorunująca wiedza. Do tego jak nikt inny w błyskawicznym tempie potrafi powalić z nóg przy użyciu zaledwie sześciu słówek. Mimo że na lekcji może wiać grozą, to od czasu do czasu Pan Profesor funduje ogromną dawkę dobrego humoru. Podsumowując w 3 słowach: nieprzewidywalny jak pogoda. Mistrz Ciętej Riposty... tak – polemiki i dyskusje z Panem Profesorem szybko kończą się celnym trafieniem. Zawsze ma w rękawie jakiegoś asa :) Od niedawna prowadzi zajęcia w nowej, nowoczesnej sali multimedialnej.
UŚMIECH ROKU:
Dorota Witold
Podkreślmy, iż Witold to nazwisko, w dalszym opisie tej sylwetki nie będzie tyle zamieszania. Pani katechetka, prawdziwa ostoja spokoju i życzliwości. Nie bez powodu frekwencja na zajęciach Pani Profesor jest prawie 100-procentowa. 45 minut z Panią Dorotą to nie zwykła lekcja – to prawdziwy raj dla duszy. Tytuł 'uśmiechu roku' dodaje tylko Pani Profesor uroku:)


Gratulujemy!
 
Plebiscyt "STANISŁAWY" Drukuj EmailZapraszamy do udziału w plebiscycie Stanisławy 2011. Podczas uroczystości Święta Edukacji Narodowej rozdamy nauczycielom specjalne nagrody. Nagrody od nas dla nich. W tym dniu będziemy dziękować gronu profesorskiemu za ich wkład w nasze kształcenie. SU szczególnie nagrodzi najbardziej zasłużonych nauczycieli w bardzo ciekawych kategoriach. Bratnia Dusza, Złoty Wykładowca, Szwajcarski Zegarek, Człowiek Zagadka, Mistrz Ciętej Riposty, Uśmiech Roku? Na pewno wśród ktoś taki się znajdzie. Kto to będzie zależy tylko i wyłącznie od Was.

Zapraszamy do głosowania :) Nie musisz wysyłać SMS-ów, ani dzwonić pod Audiotele, wystarczy wypełnić ankietę wraz z przewodniczącym. My wszystko policzymy i ogłosimy wyniki. Zachęcamy do zapoznania się z krótkim regulaminem plebiscytu.

Regulamin plebiscytu "Stanisławy 2011":

1. „Stanisławy” to konkurs, w którym nagradzani są nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie w poszczególnych kategoriach.

2. Kategorie plebiscytu „Stanisławy 2011”:

Bratnia Dusza,

Złoty Wykładowca,

Szwajcarski Zegarek,

Człowiek Zagadka,

Mistrz Ciętej Riposty,

Uśmiech Roku,

NAUCZYCIEL ROKU

3. Wyboru zwycięzcy w każdej kategorii dokonują uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie.

4. Wybory odbywają się na zasadzie ankiet.

5. Wybory są tajne i powszechne.

6. Wyniki głosowania poszczególnej klasy opracowuje przewodniczący
i przekazuje je do Prezydium Samorządu Uczniowskiego.

7. Prezydium Samorządu Uczniowskiego zbiera wyniki głosowania wszystkich klas i opracowuje ogólne wyniki plebiscytu.

8. Nagrody dla zwycięzców kategorii są przyznawane podczas uroczystości
z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

9. Plebiscyt „Stanisławy” ma charakter tradycji szkolnej i będzie corocznie organizowany przez Samorząd Uczniowski.

10. Prezydium Samorządu Uczniowskiego ma prawo do zmiany regulaminu plebiscytu.

 


Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.