Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Konkursy

Aktualne konkursy
Konkurs "Oddal to"! Drukuj Email

Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie, we współoracy z Polskim Towarzystwem Higienicznym, ogłaszają konkurs na najlepszą pracę wykorzystującą zdjęcia zrobione aplikacją "Oddal to". Ich tematyka powinna dotyczyć profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia, wolnego od używek. Pracę konkursową szkoła musi przesłać do 30 września 2016 roku. Ogłoszenie konkursu już w czerwcu umożliwi uczniom robienie zdjęć także podczas wakacji, aby we wrześniu przygotować pracę zbiorową w szkole.

Regulamin konkursu dostępny na stronie:www.oddalto.gis.gov.pl.

 
Konkurs Wprost - Młodzi Zdolni 2016! Drukuj Email

mlodzi-zdolni-soc-bg

 

Przekazujemy informację o konkursie Wprost - Młodzi Zdolni 2016. Zaproszenie otrzymaliśmy osobiście od p. Jacka Pochłopienia, zastępcy redaktora naczelnego Wprost, który również jest absolwentem naszego liceum.

Jesteś uczniem? Studentem? Doktorantem? A może po prostu dostrzegasz wokół siebie problem, który jesteś w stanie rozwiązać? Weź udział w naukowej edycji konkursu Młodzi Zdolni 2016 – Mój pomysł dla Polski, organizowanym przez "Wprost".

Jeśli masz pomysł na projekt badawczy, zgłoś go w konkursie Młodzi Zdolni 2016 – Mój pomysł dla Polski. Nie ma żadnych ograniczeń, pomysły mogą dotyczyć na przykład farmacji, medycyny, ekonomii, informatyki, matematyki, transportu socjologii, archeologii, nauk rolniczych – absolutnie każdej dyscypliny naukowej. Ważne, aby były związane z wyzwaniem istotnym w skali kraju, regionu czy miasta, lub też jednej z gałęzi gospodarki. Może nawet przyczynią się do rozwoju określonej dyscypliny naukowej (szczegółowe kryteria zawiera regulamin).

Więcej…
 
KONKURS "LICZYMY KROKI"!!! Drukuj Email

 

KONKURS

LICZYMY KROKI

 

image002

 

 

Zapraszamy wszystkich uczniów

do wzięcia udziału w naszym konkursie

(rozpoczęcie 04.04.2016 zakończenie: 10.04.2016).

 

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas,

ten konkurs jest z pewnością dla ciebie.

 

Warunki udziału i przebieg konkursu:

- do dnia 04.04.2016 należy zapisać się do konkursu u pani Agnieszki Winiarskiej (sala 207) lub u pana Łukasza Rusinka (sala 19),

- należy ściągnąć aplikację do mierzenia ilości wykonanych kroków na telefon (PEDOMETER),

- w okresie od 04.04.2016 do 10.04.2016. przy pomocy aplikacji mierzymy naszą aktywność,

- w dniu 11.04.2016 przekazujemy wyniki wyżej wymienionym nauczycielom.

 

Dla trzech osób, które wykażą się największą aktywnością

przewidziane atrakcyjne nagrody w postaci wartościowych bonów!

 
UWAGA! Międzyszkolny Festiwal Piosenki Francuskiej" 2016! Drukuj Email

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału

w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Francuskiej,

który odbędzie się 15 kwietnia 2016r.

w auli II LO.

Zgłoszenia prosimy składać w sekretariacie naszej szkoły najpóźniej do 31 marca 2016 r. Przekazane materiały zostaną zwrócone po festiwalu. Wszelkich informacji udzielają panie Marta Szadkowska (s. 102) i Natalia Ossowska (s.202).

 
UWAGA - konkurs językowy! Drukuj Email

Dnia 24.02.2016 (środa) o godz. 10.00 w auli naszej szkoły odbędzie się ósma edycja międzyszkolnego konkursu językowego - „KOMUNIKATYWNY EUROPEJCZYK”.

Konkurs skierowany jest do uczniów, którzy potrafią poprawnie porozumiewać się dwoma językami – angielskim i niemieckim, angielskim i rosyjskim lub angielskim i francuskim.

Test pisemny zawiera zadania wymagające prawidłowej reakcji językowej w typowych sytuacjach codziennego życia. Uczestnicy udzielają równocześnie odpowiedzi w dwóch językach. Naszą szkołę reprezentować może 5 uczestników, Eliminacje szkolne odbędą się 18. lutego 2016 (czwartek) na 3 godzinie lekcyjnej w sali nr 105. Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele języków obcych: p. N. Ossowska, p. J. Zimna i p. Łukasz Rusinek.

Zapraszamy do udziału!

 
XII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek! Drukuj Email

22-festiwal-koled

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie to jeden z największych festiwali kolędowych w Europie. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w XXII edycji przeglądu, do którego eliminacje odbywają się w 35 ośrodkach eliminacyjnych w Polsce, dwóch na Ukrainie oraz w jednym na Białorusi. Zgłoszenia przyjmowane są do końca listopada.

Więcej…
 
Mistrzostwa Dolnego Śląska Dzieci i Młodzieży w Badmintonie! Drukuj Email

 

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska Dzieci i Młodzieży w Badmintonie

 

LUBIN, 5 grudnia 2015 r.

 

Więcej infromacji poniżej...

 

Więcej…
 
„Filmowe Nowele Henryka Sienkiewicza” – konkurs MEN i Ambasady RP w Bernie. Drukuj Email

Jesteście uczniami szkoły ponadgimnazjalnej? Chcecie poznać Szwajcarię? Stwórzcie krótki film na podstawie jednej z nowel Sienkiewicza!

Ogłaszamy konkurs „Filmowe Nowele Henryka Sienkiewicza”! Na zgłoszenia czekamy do końca roku (do 31 grudnia). Co zrobić, by wygrać? Nakręcić 3-minutowy film. To wszystko? Nie – chcemy, aby był inspirowany dowolną nowelą naszego Noblisty. Kto może wziąć udział w konkursie? Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Poniżej szczegóły...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 24

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.