Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Konkursy

Aktualne konkursy
UWAGA - konkurs językowy! Drukuj Email

Dnia 24.02.2015r. o godz. 11.00 w auli naszej szkoły odbędzie się siódma edycja międzyszkolnego konkursu językowego - „KOMUNIKATYWNY EUROPEJCZYK”.

Konkurs skierowany jest do uczniów, którzy potrafią poprawnie porozumiewać się dwoma językami – angielskim i niemieckim, angielskim i rosyjskim lub angielskim i francuskim.

Test pisemny zawiera zadania wymagające prawidłowej reakcji językowej w typowych sytuacjach codziennego życia. Uczestnicy udzielają równocześnie odpowiedzi w dwóch językach. Naszą szkołę reprezentować może 5 uczestników,

Eliminacje szkolne odbędą się 17.02. 2015r. na 1 godzinie lekcyjnej w sali nr 12. Zgłoszenia do konkursu przyjmują (do poniedziałku 16. 02. 2015r. ) panie: E. Gręda, J. Jaworska N. Ossowska, J. Zimna.

Zapraszamy do udziału..

 
Turniej Wiedzy Pożarniczej! Drukuj Email

UWAGA UCZNIOWIE!

25 LUTEGO 2015R. (ŚRODA)

O GODZ. 8.00

W SALI NR 12

ODBĘDZIE SIĘ SZKOLNY ETAP

TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM".

 

ZAPISY, DO PONIEDZIAŁKU - 23 LUTEGO 2015R.,

U P. E. GARNOWSKIEJ

 
Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości! Drukuj Email

Tradycyjnie już 11 listopada w Zespole Szkół Sportowych, odbędzie się „Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości”. Rywalizacja będzie przebiegała systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Organizatorem turnieju jest Klubu Szachowy Cuprum Queen, Zespół Szkół Sportowych w Lubinie, a także Klub Szachowy „Junior”. Warunkiem udziału w tej rywalizacji jest uiszczenie wpisowego - dzieci i młodzież – 5 zł. Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane w dniu imprezy do godziny 10.00. Sponsorami nagród jest Urząd Miejski w Lubinie i Starostwo Powiatowe w Lubinie.

Szczegóły poniżej...

Więcej…
 
„Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego”! Drukuj Email

Zapraszamy wszystkich uczniów naszego LO do udziału w ogólnopolskim konkursie „Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego”.

Do udziału w konkursie zapraszamy trzyosobowe zespoły uczniowskie. Zadaniem uczestników jest przygotowanie 8-10-minutowej audycji dotyczącej różnych aspektów działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego na rzecz polskiej wolności lub działalności i historii Radia Wolna Europa. Audycji towarzyszyć ma uczniowski opis przygotowanego i zrealizowanego przez zespół projektu. Nagranie z wraz z  opisem należy zamieścić w Internecie do 17 listopada 2014 roku.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych. Wyróżnione zespoły otrzymają sprzęt do nagrywania audycji lub do szkolnego radiowęzła. Prace zdobywców I, II i III miejsca (w obu kategoriach wiekowych) zostaną opublikowane na portalu Polskie Radio.pl

Regulamin konkursu i dodatkowe informacje dostępne są na stronach:

www.jezioranski.org/aktualnosci/rwe-wolnej-polski-konkurs-uczniow

www.ceo.org.pl/pl/mamyprawo/news/konkurs-od-radia-wolna-europa-do-wolnej-polski

Praktyczne porady na temat przygotowania, realizacji i montażu audycji znajdziecie w poradniku: Nagrywamy, montujemy i realizujemy audycję radiową.

 
Komputerowy biathlon! Drukuj Email

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie "Komputerowy biathlon" organizowanym przez serwis internetowy www.av-school.pl. Patronem konkursu jest firma Kaspersky Lab Polska.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich z całej Polski, którzy poprzez rejestrację wyrażą chęć udziału w zabawie. Rozpoczął się 3 listopada 2014 r. i kończy się 31 marca 2015 r.

Konkurs dzieli się na pięć etapów. Brak udziału w którymkolwiek z etapów nie dyskwalifikuje uczestnika z konkursu.

Termin zgłaszania prac poszczególnych etapów upływa każdego ostatniego dnia miesiąca, w którym dany etap został ogłoszony.

Rejestracja i szczegóły na stronie: http://av-school.pl/komputerowy-biathlon/ oraz u p. Adama Dragan (s. 116).

 
IX edycja konkursu Wrocławski Licealista 2014! Drukuj Email

0081Wrocławska redakcja "Gazety Wyborczej" zaprasza uczniów wszystkich klas dolnośląskich liceów do udziału w IX edycji konkursu Wrocławski Licealista 2014. Konkurs skierowany jest do uczniów wszechstronnych i ambitnych. Do wygrania jest tytuł najlepszego licealisty 2014 i 5000 złotych.

Etapy konkursu:
I - zestaw 100 zadań pogrupowanych w 10 grup tematycznych.
II - etap ustny (nie więcej niż 10 uczestników).

Do 19 listopada przyjmowane będą zgłoszenia. Można dokonać tego indywidualnie lub za pośrednictwem szkoły, wysyłając e-mail ze swoim imieniem, nazwiskiem, nazwą szkoły i numerem telefonu kontaktowego na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

I etap odbędzie się 21 listopada 2014 r. o godz. 11.00 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na Wydziale Nauk Pedagogicznych przy ul. Strzegomskiej 55.

Po finale, po II etapie konkursu - 28 listopada, poznamy Wrocławskiego Licealistę 2014! 

 
Konkurs fotograficzny! Drukuj Email

ikonkurs 07102014

 
Indeks Start2Star! Drukuj Email

Indeks Start2Star to program stypendialny finansowany w całości przez Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich, którego organizatorem jest Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi. Projekt kierowany jest do uzdolnionych maturzystów pochodzących z niezamożnych rodzin. Wsparcie finansowe ma umożliwić młodym ludziom kontynuację nauki na najlepszych uczelniach  w Polsce.

Każdego roku dwudziestu laureatów otrzymuje stypendium w wysokości 1300 zł brutto miesięcznie przez cały regulaminowy okres studiów (zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia).  Kwota ta pozawala pokryć koszty kształcenia, utrzymania oraz inne wydatki związane z edukacją i rozwojem zainteresowań.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 24

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.