Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Konkursy

Aktualne konkursy
Turniej Wiedzy Pożarniczej! Drukuj Email

UWAGA UCZNIOWIE!

25 LUTEGO 2015R. (ŚRODA)

O GODZ. 8.00

W SALI NR 12

ODBĘDZIE SIĘ SZKOLNY ETAP

TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM".

 

ZAPISY, DO PONIEDZIAŁKU - 23 LUTEGO 2015R.,

U P. E. GARNOWSKIEJ

 
Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości! Drukuj Email

Tradycyjnie już 11 listopada w Zespole Szkół Sportowych, odbędzie się „Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości”. Rywalizacja będzie przebiegała systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Organizatorem turnieju jest Klubu Szachowy Cuprum Queen, Zespół Szkół Sportowych w Lubinie, a także Klub Szachowy „Junior”. Warunkiem udziału w tej rywalizacji jest uiszczenie wpisowego - dzieci i młodzież – 5 zł. Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane w dniu imprezy do godziny 10.00. Sponsorami nagród jest Urząd Miejski w Lubinie i Starostwo Powiatowe w Lubinie.

Szczegóły poniżej...

Więcej…
 
„Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego”! Drukuj Email

Zapraszamy wszystkich uczniów naszego LO do udziału w ogólnopolskim konkursie „Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego”.

Do udziału w konkursie zapraszamy trzyosobowe zespoły uczniowskie. Zadaniem uczestników jest przygotowanie 8-10-minutowej audycji dotyczącej różnych aspektów działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego na rzecz polskiej wolności lub działalności i historii Radia Wolna Europa. Audycji towarzyszyć ma uczniowski opis przygotowanego i zrealizowanego przez zespół projektu. Nagranie z wraz z  opisem należy zamieścić w Internecie do 17 listopada 2014 roku.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych. Wyróżnione zespoły otrzymają sprzęt do nagrywania audycji lub do szkolnego radiowęzła. Prace zdobywców I, II i III miejsca (w obu kategoriach wiekowych) zostaną opublikowane na portalu Polskie Radio.pl

Regulamin konkursu i dodatkowe informacje dostępne są na stronach:

www.jezioranski.org/aktualnosci/rwe-wolnej-polski-konkurs-uczniow

www.ceo.org.pl/pl/mamyprawo/news/konkurs-od-radia-wolna-europa-do-wolnej-polski

Praktyczne porady na temat przygotowania, realizacji i montażu audycji znajdziecie w poradniku: Nagrywamy, montujemy i realizujemy audycję radiową.

 
Komputerowy biathlon! Drukuj Email

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie "Komputerowy biathlon" organizowanym przez serwis internetowy www.av-school.pl. Patronem konkursu jest firma Kaspersky Lab Polska.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich z całej Polski, którzy poprzez rejestrację wyrażą chęć udziału w zabawie. Rozpoczął się 3 listopada 2014 r. i kończy się 31 marca 2015 r.

Konkurs dzieli się na pięć etapów. Brak udziału w którymkolwiek z etapów nie dyskwalifikuje uczestnika z konkursu.

Termin zgłaszania prac poszczególnych etapów upływa każdego ostatniego dnia miesiąca, w którym dany etap został ogłoszony.

Rejestracja i szczegóły na stronie: http://av-school.pl/komputerowy-biathlon/ oraz u p. Adama Dragan (s. 116).

 
IX edycja konkursu Wrocławski Licealista 2014! Drukuj Email

0081Wrocławska redakcja "Gazety Wyborczej" zaprasza uczniów wszystkich klas dolnośląskich liceów do udziału w IX edycji konkursu Wrocławski Licealista 2014. Konkurs skierowany jest do uczniów wszechstronnych i ambitnych. Do wygrania jest tytuł najlepszego licealisty 2014 i 5000 złotych.

Etapy konkursu:
I - zestaw 100 zadań pogrupowanych w 10 grup tematycznych.
II - etap ustny (nie więcej niż 10 uczestników).

Do 19 listopada przyjmowane będą zgłoszenia. Można dokonać tego indywidualnie lub za pośrednictwem szkoły, wysyłając e-mail ze swoim imieniem, nazwiskiem, nazwą szkoły i numerem telefonu kontaktowego na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

I etap odbędzie się 21 listopada 2014 r. o godz. 11.00 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na Wydziale Nauk Pedagogicznych przy ul. Strzegomskiej 55.

Po finale, po II etapie konkursu - 28 listopada, poznamy Wrocławskiego Licealistę 2014! 

 
Konkurs fotograficzny! Drukuj Email

ikonkurs 07102014

 
Indeks Start2Star! Drukuj Email

Indeks Start2Star to program stypendialny finansowany w całości przez Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich, którego organizatorem jest Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi. Projekt kierowany jest do uzdolnionych maturzystów pochodzących z niezamożnych rodzin. Wsparcie finansowe ma umożliwić młodym ludziom kontynuację nauki na najlepszych uczelniach  w Polsce.

Każdego roku dwudziestu laureatów otrzymuje stypendium w wysokości 1300 zł brutto miesięcznie przez cały regulaminowy okres studiów (zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia).  Kwota ta pozawala pokryć koszty kształcenia, utrzymania oraz inne wydatki związane z edukacją i rozwojem zainteresowań.

Więcej…
 
SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA (SIGG)! Drukuj Email

SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA (SIGG) to realizowany od 2002 roku  projekt adresowany do uczniów ze szkół ponadgimanzjalnych z całej Polski. Inicjatorem i pomysłodawcą SIGG była Giełda Papierów Wartościowych, a organizatorem i realizatorem jest Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi.

Poniżej publikujemy szczegóły dotyczące gry, a chętnych do wzięcia udziału prosimy o kontakt  z nauczycielami przedsiębiorczości.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 25

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.