Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Konkursy Aktualne konkursy

Aktualne konkursy
Uwaga! Konkurs językowy! Drukuj Email

 

UWAGA! KONKURS JĘZYKOWY!

 

Dnia 10.02.2017 o godz. 10.00 w auli naszej szkoły odbędzie się dziewiąta edycja międzyszkolnego konkursu językowego - „KOMUNIKATYWNY EUROPEJCZYK”. Konkurs skierowany jest do uczniów, którzy potrafią poprawnie porozumiewać się dwoma językami – angielskim i niemieckim, angielskim i rosyjskim lub angielskim i francuskim. Test pisemny zawiera zadania wymagające prawidłowej reakcji językowej w typowych sytuacjach codziennego życia. Uczestnicy udzielają równocześnie odpowiedzi w dwóch językach. Naszą szkołę reprezentować może 5 uczestników.

Eliminacje szkolne odbędą się w piątek 03.02.2017 na 1 godzinie lekcyjnej w sali 108.

Zgłoszenia do konkursu przyjmują (do czwartku 02.02.) panie: E. Gręda, N. Ossowska, J. Zimna.

Zapraszamy do udziału :)

 
Uwaga! I Lubiński Przegląd Twórczości Czesława Niemena! Drukuj Email

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w imieniu Organizatorów do udziału w I Lubińskim Przeglądzie Twórczości Czesława Niemena „Czy mnie jeszcze pamiętasz?”.

Przegląd ma formę konkursu i skierowany jest do wokalistów, zespołów – amatorów, zamieszkałych na terenie województwa dolnośląskiego. Każdemu nieletniemu uczestnikowi musi towarzyszyć opiekun (rodzic lub upoważniona przez niego osoba).

Każdy uczestnik przygotowuje 2 utwory:

- jeden utwór z repertuaru Czesława Niemena z akompaniamentem własnym lub z półplaybackiem,

- jeden utwór własny lub z dowolnego repertuaru.

Konkurs odbędzie się dwustopniowo: eliminacje i finał. Więcej informacji na temat jego przebiegu w poniżej zamieszczonym załączniku z regulaminem konkursu.

Zainteresowanych uczestnictwem zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego (znajdującego się na ostatniej stronie zmieszczonego regulaminu) i dostarczenie go osobiście, przesłanie listownie lub mailowo w terminie do dnia 28.02.2017 r. na adres: Gimnazjum nr 1 im. Czesława Niemena, ul. Szpakowa 2, 59-300 Lubin (z dopiskiem na kopercie: „I Lubiński Przegląd Twórczości Czesława Niemena”) lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

- REGULAMIN -

 
Konkurs "Interaktywny produkt IT"! Drukuj Email

 Akademia Morska w Szczecinie ogłasza V edycję ogólnopolskiego konkursu Interaktywny produkt IT, kierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Inicjatywa podjęta przez Akademię Morską w Szczecinie umożliwia młodzieży szkolnej zaprezentowanie swoich umiejętności z dziedziny szeroko pojętej informatyki. Laureaci konkursu oprócz prestiżu, uznania, atrakcyjnych nagród (łączna wartość nagród przekracza 10 000 zł) będą mieli zapewniony również kontakt z firmami, które nowe technologie tworzą na co dzień. Partnerem strategicznym konkursu jest firma BrightONE.

Korzyści dla uczniów:

  • możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród (łączna wartość nagród przekracza 10 000 zł)
  • możliwość uzyskania uprawnienia gwarantującego przyjęcie na kierunek studiów Informatyka prowadzony w Akademii Morskiej w Szczecinie poza konkursem wyników egzaminu maturalnego
  • zaprezentowanie swoich umiejętności przed szerszą publicznością
  • kontakt z firmami, które nowe technologie tworzą na co dzień, przyszłymi potencjalnymi pracodawcami
  • dobra zabawa.

Szczegóły na plakatach oraz http://www.informatyka.am.szczecin.pl/ipit/o-konkursie

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie proszone są o kontakt z p. Adamem Dragan.

 
"Czad i ogień. Obudź czujność!" Drukuj Email

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji prowadzi kampanię społeczną "CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ". W jej ramach uczniowie szkoł gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaproszeni są do udziału w konkursie na spot filmowy dotyczący bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zagrożenia tlenkiem węgla.

Zachęcamy do udziału! Więcej informacji pod linkiem: https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15279

 

 
Dolnośląski Licealista 2016! Drukuj Email

bez tytułuWrocławska redakcja "Gazety Wrocławskiej" zaprasza uczniów wszystkich klas dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XI edycji konkursu Dolnośląski Licealista 2016.

Pula nagród: 8000 zł.

I miejsce: 5000 zł i tytuł Dolnośląskiego Licealisty 2016 roku.

II miejsce: 2000 zł.

III miejsce: 1000 zł.

Konkurs składa się z 2 etapów:

1. Rozwiązanie 100 pytań pogrupowanych w 10 kategorii tematycznych oprac. przez członków komisji.

2. Ustny etap - dla 10 uczestników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w 1 etapie. Uczniowie będą musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także umiejętnością prezentacji i formułowania wypowiedzi.

Do 15. listopada 2016 r., do godz. 15:00 przyjmowane są zgłoszenia uczniów chcących wziąć udział w konkursie.

Zgłoszenie następuje poprzez wysłanie e-maila ze swoim imieniem, nazwiskiem, nazwą szkoły i nr tel. kontaktowego na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Termin 1 etapu: 18.11.2016 r., godz. 12.00, Dolnośląska Szkoła Wyższa.

 
Uwaga!!! Konkurs języka angielskiego English High Flier! Drukuj Email

1041 2015 02 02 Sukcesy SP w konkursie English High Flier 2014

Miłośnicy języka angielskiego mają okazję zgłosić się do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH HIGH FLIER. Konkurs odbędzie się 30 listopada 2016r. i jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Koszt uczestnictwa jednego ucznia w konkursie to 9 zł.

Zgłoszenia i wpłaty u nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio u pani Marty Szadkowskiej (sala 102) do dnia 9 listopada 2016 roku.

O szczegółach konkursu czytaj w regulaminie dostępnym na stronie www.jersz.pl.

 
Trwa rejestracja do Olimpiady Cyfrowej! Drukuj Email

Na czym polega Olimpiada Cyfrowa?

Olimpiada Cyfrowa jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line (listopad 2016 r.), projektu medialnego (styczeń – luty 2017 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2017 r.).

Oprócz tytułu Laureata/Laureatki Olimpiady Cyfrowej na najlepszych czekają świetne nagrody! Nagrodą główną jest indeks jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce – Collegium Civitas, Główny Partner merytoryczny – oraz zwolnienie z rocznego czesnego. Do zdobycia są również nagrody rzeczowe: laptopy, tablety…

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w Olimpiadzie Cyfrowej, należy zgłosić się do dyrektora szkoły, który powoła Komisję Szkolną. W skład Komisji wchodzi co najmniej jeden pracownik dydaktyczny szkoły. Przewodniczący Komisji Szkolnej rejestruje placówkę oraz zgłasza uczniów i uczennice, chcące wziąć udział w olimpiadzie, przy użyciu Elektronicznego Systemu Zgłoszeń na stronie internetowej olimpiady w terminie wskazanym w harmonogramie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 28

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.