Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Osiągnięcia
Są wyniki Konkursu Deutschfreund! Drukuj Email

21 września 2012 r.
odbyła się w szkole XI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Do udziału w Konkursie zgłosiło się 41 uczniów. Oto najlepsi z najlepszych w poszczególnych klasach:

- na poziomie klas I-ych największą ilość punktów uzyskał: Andrzej Benedyk z kl. IB
- klasy II: Tomasz Ptak - IIB
- klasy III: Dawid Bulak - IIIG

Wymienieni uczniowie otrzymają dyplomy uznania, a pozostali uczestnicy konkursu dyplomy uczestnika.

Gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
 
Dawid Bulak w II etapie Olimpiady z wiedzy o planowaniu i zarządzaniu karierą zawodową! Drukuj Email


Serdecznie gratulujemy Dawidowi Bulakowi (3G), podopiecznemu p. Beaty Olejnik, który zakwalifikował się do II etapu Olimpiady z wiedzy o planowaniu i zarządzaniu karierą zawodową, organizowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej. Dawid Bulak znalazł się wśród 314 uczniów, którzy między 15 a 29 marca 2013r. przystąpią do internetowego testu II etapu olimpiady, który wyłoni 16 finalistów i uprawni ich do wyjazdu do Warszawy.

Aby znaleźć się w gronie zwycięskich, należało rozwiązać w jak najkrótszym czasie test składający się z 20 pytań zamkniętych.

Swoich sił spróbowało 1973 uczniów z całej Polski. Średnia punktów wyniosła 14,7 punkta, a nasz uczeń zdobył 18 punktów.
 
Dawid Bulak po raz trzeci w finale konkursu "My w Europie"! Drukuj Email
Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszego ucznia, Dawida Bulaka (3G), który będzie reprezentował II Liceum 22 marca 2013r. we Wrocławiu w finale VI edycji konkursu "My w Europie", odbywającego się w bieżącym roku szkolnym pod tematem: Procesy transformacji ustrojowej państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Pierwszy etap konkursu odbył się 7 grudnia 2012r. Do konkursu zgłosiło się 11 szkół z województwa dolnośląskiego, z których 47 uczniów przystąpiło do testu.

Do finału zostało zakwalifikowanych 12 uczniów, którzy zdobyli co najmniej 40 z 60 możliwych punktów.

Serdecznie gratulujemy sukcesu, mając na uwadze to, że Dawid Bulak w klasie pierwszej był finalistą konkursu, a w ubiegłym roku szkolnym wygrał zmagania i został nagrodzony wyjazdem na zaproszenie europosła.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w wypełnieniu testu z I etapu, kliknij w poniższy odnośnik.

http://www.lo12.wroc.pl/userdata/aktua20122013/myweurop.test.edycvi.docx
 
Unijne stypendium dla naszych uczniów! Drukuj Email

 

Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego poinformował, że Iwona Matijczak (3e), Małgorzata Mateja (2g), Anna Domagała (3h) oraz Dawid Bulak (3g), otrzymali stypendium na rok szkolny 2012/2013 w ramach „Dolnośląskiego Programu Stypendialnego – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, budżetu państwa i budżetu Województwa Dolnośląskiego.

 

Wsparcie zostało przyznane 420 osobom z województwa.

 

Gratulujemy!

 

 
Etap szkolny Limesowego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych rozstrzygnięty! Drukuj Email
W etapie powiatowym (26 lutego 2013 o godzinie 13:00  w  II LO w Lubinie)

reprezentują naszą szkołę:

 

poziom podstawowy:
poziom rozszerzony:
Jurkiewicz Balbina z klasy 1e
Rafał Andrachiewicz 2e
Paweł Pieniacki 3e
Sikora Martyna 1e
Karolina Wapińska 2e
Gaworczyk Bartosz  2e

Cieślik Katarzyna z klasy 3b
Szymon Gawlik 3a
Podraza Patrycja 3b
Wróblewski Wojciech 2b
Tatuśko Mateusz 1a
Romanowicz Dawid 2b
Lachawiec Michał 3b
Raksa Marcin 3b
Kiciliński Jarosław 2a
Matuszów Joanna 2a
Ptak Artur 3a

 

Gratulujemy !

 
Dawid Bulak w II etapie Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie! Drukuj Email
16 stycznia Dawid Bulak, uczeń klasy 3G, pojedzie do Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim, by wziąć udział w przeprowadzanym na szczeblu wojewódzkim II stopniu (okręgowym) ogólnopolskiej olimpiady. Zakwalifikowani uczestnicy będą zobowiązani do odpowiedzi na 50 pytań testowych i 6 pytań problemowych w nieprzekraczalnym czasie 120 minut. Po zmaganiach w stolicy województwa do etapu finałowego zostanie zaproszonych nie więcej niż 30 uczestników z najwyższymi wynikami, spośród tych osób, które uzyskały minimum 75% ogółu punktów możliwych do zdobycia.

Wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w rozwiązaniu testu z pierwszego etapu bieżącej edycji olimpiady, zapraszamy do odwiedzenia poniższych stron internetowych.

http://www.olimpiada.wspia.eu/file/454/Test+I+stopie%C5%84+2012+-+2013.pdf

http://www.olimpiada.wspia.eu/file/455/klucz+do+testu+I+stopie%C5%84+2012+-+2013.pdf
 
Kewin Espenszyt i jego sukcesy! Drukuj Email
Co roku w IILO rozpoczynają naukę niezwykłe osoby. Uczniowie naszego liceum mają ciekawe zainteresowania i pasje. Wiele z nich osiąga sukcesy, nawet na międzynarodową skalę. Taką właśnie postacią jest Kewin Espenszyt z klasy 1b.
Tańczy od 6 roku życia. Do jego sukcesów można zaliczyć: zdobycie pięciokrotnie Mistrzostwa Polski, zajęcie trzeciego miejsca w najbardziej prestiżowym turnieju na świecie Blackpool Dance Festival w Anglii, w którym brało udział ok. 200 par z całego świata.  Największym jednak osiągnięciem jest zdobycie tytułu Vice-Mistrza Świata w Paryżu 7 grudnia 2012 r.

Obecnie Kewin tańczy w Studiu Tańca PMLubin z partnerką Aleksandrą Siwak.

Życzymy naszemu utalentowanemu koledze dalszych sukcesów!
 
Szachowy sukces IILO! Drukuj Email
II Liceum Ogólnokształcące odniosło ostatnio "szachowy" sukces. W Mistrzostwach Szkół Ponadgimazjalnych powiatu lubińskiego zajęliśmy II miejsce! Dyplom wręcznono nam 18 grudnia 2012 roku.

Gratulujemy naszym reprezentantom!
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Dawida Bulaka! Drukuj Email

Z przyjemnością informujemy, że 13 grudnia 2012r. dotarła do naszej szkoły przesyłka z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, w której nadano dyplom stypendysty Prezesa Rady Ministrów.

Dawid Bulak, uczeń klasy 3 G,
po raz drugi otrzymał tę nagrodę. W tym roku znalazł się w gronie 262 wyróżnionych uczniów z Dolnego Śląska. Stypendium to przyznawane jest od roku szkolnego 1997/98 tylko jednemu uczniowi z danej szkoły na 10 miesięcy.

Aby otrzymać tę nagrodę należy spełnić jeden z dwóch warunków:
- otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią w szkole
bądź
- wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Gratulujemy!
 
Sukces w rejonowym konkursie plastycznym! Drukuj Email
Uczennice II LO - Katarzyna Spirovska i Izabela Spirovska zostały nagrodzone 7 grudnia 2012 r. za prace wykonane w ramach Rejonowego Konkursu Plastycznego "Anioł i tradycje świąt Bożego Narodzenia". Konkurs organizowany był przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy.

GRATULUJEMY!

 
Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” Drukuj Email

Z przyjemnością zawiadamiamy, że do II etapu IX Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” zakwalifikowali się uczniowie:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 18

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.