Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Osiągnięcia
Międzypowiatowy etap II Limesowego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych! Drukuj Email
26 lutego 2013 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie odbył się międzypowiatowy etap II Limesowego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Z radością informujemy, że wśród laureatów Konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
  • na poziomie podstawowym: 3 m. Balbina Jurkiewicz z klasy I e
  • na poziomie rozszerzonym: 2 m. Szymon Gawlik i Artur Ptak z klasy III a.

Serdecznie gratulujemy!

 
Brojanowski, Bulak i Stecek w II etapie Olimpiady Medialnej! Drukuj Email
Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki (~83%) w I etapie II edycji Olimpiady Medialnej.

Kolejne zmagania już 22 marca 2013r. we wrocławskiej siedzibie SWPS, gdzie zakwalifikowani uczestnicy przystąpią do odpowiedzi na pięć otwartych pytań.

Olimpiada Medialna odbywa się już po raz drugi. Warto przypomnieć, że w pierwszej edycji uczniowie 2 Liceum odnieśli znaczne sukcesy - Dawid Bulak zajął IV miejsce w skali kraju i wrócił z indeksem na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a Marcin Brojanowski uplasował się na VIII pozycji w skali kraju i został nagrodzony sprzętem elektronicznym oraz oprogramowaniem.
 
Dawid Bulak w II etapie ogólnopolskiego konkursu Politechniki Krakowskiej! Drukuj Email

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 3g, Dawid Bulak, znalazł się w grupie 30 osób z Polski (15 uczniów, 15 studentów), które wezmą udział w II etapie ogólnopolskiego konkursu pod patronatem Rektora Politechniki Krakowskiej "Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz".

Nasz uczeń do 18 marca 2013r. opracuje pisemnie nieznany jeszcze temat. Sześciu autorów najlepszych opracowań weźmie udział w rywalizacji w formule „jeden z sześciu” (podobnie do systemu "Jednego z dziesięciu") w ramach ostatniego, III etapu, który odbędzie się na Politechnice Krakowskiej.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody:
  • za zajęcie I miejsca – 20 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na Politechnikę Krakowską, tablet iPad4 oraz 2000 złotych;
  • za zajęcie II miejsca – netbook Asus i 1500 złotych;
  • za zajęcie III miejsca – odtwarzacz MP4 i 500 złotych;
  • za zajęcie miejsc IV-VI – nagrody książkowe i gadżety Politechniki Krakowskiej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
 
Dawid Bulak w II etapie III Dolnośląskiego Konkursu wiedzy o Podatkach 2013! Drukuj Email
Oddział Dolnośląski Krajowej Izby Doradców Podatkowych ogłosił listę z 30 nazwiskami, na której znalazł się uczeń klasy 3g, Dawid Bulak. Nasz uczeń przygotował pracę na temat harmonizacji podatków w ramach Unii Europejskiej, dzięki której zyskał kwalifikację i prawo do przystąpienia do II etapu. Ciąg dalszy zmagań o laury i nagrody będzie mieć miejsce przy ul. Kopernika 5 we Wrocławiu (Państwowa Inspekcja Pracy) 14 marca (czwartek) o godz. 11.00. Drugi etap będzie polegać na 30-minutowym zamkniętym teście wielokrotnego wyboru składającym się z 20 pytań oraz części ustnej. Przewodnim tematem II etapu będzie ustawa o spadkach i darowiznach, podatek od czynności cywilnoprawnych oraz ustawa o doradztwie podatkowym.

Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!
 
Rozstrzygnięcie konkursu po wycieczce do Drezna! Drukuj Email
W dniu 18.02.2013 r. o godz. 10.35 w sali nr 107 odbyło się spotkanie uczestników wycieczki do Drezna (12.12.2012 r.), którzy wzięli udział w konkursach oraz uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschfreund 2012".

Wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział w konkursie słownikowym, który miał za zadanie zapoznanie uczniów z symbolami adwentowymi i bożonarodzeniowymi podczas pobytu na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dreźnie ("Der Dresdner Weihnachtsmarkt").

I miejsce zajęła drużyna w składzie:
Bagien Wiktoria kl. IIg oraz Małek Paweł kl. IIIg.
II miejsce zajęła drużyna z klasy IIIh:
Gońda Joanna, Klinkiewicz Jarosław, Dobrucki Kacper oraz Sygnatowicz Piotr.
III miejsce zdobyła grupa w składzie:
Bulak Dawid, Czeszek Patryk, Drozd Bartosz.

W drugim konkursie uczniowie mogli wybrać jeden z czterech projektów: album, collage, prezentację multimedialną zwiedzanych miejsc oraz wrażeń z wycieczki lub przeprowadzić wywiad z mieszkańcami Drezna na temat tradycji świątecznych.

I miejsce zajęła drużyna w składzie:
Rak Adrianna kl. Ig, Zielińska Maja kl. If, Ratajczak Aleksandra kl. Ig oraz Komorek Oliwia kl. Ib i Pielech Karolina kl. Ig.
II miejsce zdobyła grupa z klasy Ig:
Kucharyk Karolina, Kontak Natalia, Pałaszewski Grzegorz.
III miejsce zdobył uczeń klasy IIIg Bulak Dawid.

W konkursie "Deutschfreund 2012" najlepsze wyniki w szkole osiągnęli wśród klas pierwszych - Benedyk Andrzej kl. Ib, natomiast w kategorii klas drugich i trzecich - Ptak Tomasz kl. IIb i Bulak Dawid kl. IIIg.

Laureatom nagrody wręczyła p. Dyrektor Jolanta Dubińska.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.


Nauczyciele
Języka Niemieckiego
II LO w Lubinie
 
Etap okręgowy z lingwistyki! Drukuj Email
Z ogromną radością informujemy o kolejnym sukcesie.

Uczeń klasy 1a  Dorian Walęga został zakwalifikowany do etapu okręgowego XI Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Są wyniki Konkursu Deutschfreund! Drukuj Email

21 września 2012 r.
odbyła się w szkole XI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Do udziału w Konkursie zgłosiło się 41 uczniów. Oto najlepsi z najlepszych w poszczególnych klasach:

- na poziomie klas I-ych największą ilość punktów uzyskał: Andrzej Benedyk z kl. IB
- klasy II: Tomasz Ptak - IIB
- klasy III: Dawid Bulak - IIIG

Wymienieni uczniowie otrzymają dyplomy uznania, a pozostali uczestnicy konkursu dyplomy uczestnika.

Gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
 
Dawid Bulak w II etapie Olimpiady z wiedzy o planowaniu i zarządzaniu karierą zawodową! Drukuj Email


Serdecznie gratulujemy Dawidowi Bulakowi (3G), podopiecznemu p. Beaty Olejnik, który zakwalifikował się do II etapu Olimpiady z wiedzy o planowaniu i zarządzaniu karierą zawodową, organizowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej. Dawid Bulak znalazł się wśród 314 uczniów, którzy między 15 a 29 marca 2013r. przystąpią do internetowego testu II etapu olimpiady, który wyłoni 16 finalistów i uprawni ich do wyjazdu do Warszawy.

Aby znaleźć się w gronie zwycięskich, należało rozwiązać w jak najkrótszym czasie test składający się z 20 pytań zamkniętych.

Swoich sił spróbowało 1973 uczniów z całej Polski. Średnia punktów wyniosła 14,7 punkta, a nasz uczeń zdobył 18 punktów.
 
Dawid Bulak po raz trzeci w finale konkursu "My w Europie"! Drukuj Email
Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszego ucznia, Dawida Bulaka (3G), który będzie reprezentował II Liceum 22 marca 2013r. we Wrocławiu w finale VI edycji konkursu "My w Europie", odbywającego się w bieżącym roku szkolnym pod tematem: Procesy transformacji ustrojowej państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Pierwszy etap konkursu odbył się 7 grudnia 2012r. Do konkursu zgłosiło się 11 szkół z województwa dolnośląskiego, z których 47 uczniów przystąpiło do testu.

Do finału zostało zakwalifikowanych 12 uczniów, którzy zdobyli co najmniej 40 z 60 możliwych punktów.

Serdecznie gratulujemy sukcesu, mając na uwadze to, że Dawid Bulak w klasie pierwszej był finalistą konkursu, a w ubiegłym roku szkolnym wygrał zmagania i został nagrodzony wyjazdem na zaproszenie europosła.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w wypełnieniu testu z I etapu, kliknij w poniższy odnośnik.

http://www.lo12.wroc.pl/userdata/aktua20122013/myweurop.test.edycvi.docx
 
Unijne stypendium dla naszych uczniów! Drukuj Email

 

Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego poinformował, że Iwona Matijczak (3e), Małgorzata Mateja (2g), Anna Domagała (3h) oraz Dawid Bulak (3g), otrzymali stypendium na rok szkolny 2012/2013 w ramach „Dolnośląskiego Programu Stypendialnego – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, budżetu państwa i budżetu Województwa Dolnośląskiego.

 

Wsparcie zostało przyznane 420 osobom z województwa.

 

Gratulujemy!

 

 
Etap szkolny Limesowego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych rozstrzygnięty! Drukuj Email
W etapie powiatowym (26 lutego 2013 o godzinie 13:00  w  II LO w Lubinie)

reprezentują naszą szkołę:

 

poziom podstawowy:
poziom rozszerzony:
Jurkiewicz Balbina z klasy 1e
Rafał Andrachiewicz 2e
Paweł Pieniacki 3e
Sikora Martyna 1e
Karolina Wapińska 2e
Gaworczyk Bartosz  2e

Cieślik Katarzyna z klasy 3b
Szymon Gawlik 3a
Podraza Patrycja 3b
Wróblewski Wojciech 2b
Tatuśko Mateusz 1a
Romanowicz Dawid 2b
Lachawiec Michał 3b
Raksa Marcin 3b
Kiciliński Jarosław 2a
Matuszów Joanna 2a
Ptak Artur 3a

 

Gratulujemy !

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 18

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.