Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Osiągnięcia
Plastyczny sukces! Drukuj Email


Już po raz 12-ty ogłoszony został Międzynarodowy Konkurs Plastyczny z cyklu „Wielcy znani i nieznani” pt.: „Alfons Mucha – Secesyjna Baśń”. Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 3926 prac z 25 krajów. Wśród nich znalazła się również praca naszego kolegi - Dawida Zdobylaka. Praca została zakwalifikowana do wystawy, co jest znaczącym sukcesem Dawida. Będzie można ją podziwiać na wystawie, która będzie zorganizowana w Rybnickim Centrum Kultury, przy ul. Saint Vallier 1, w miesiącu czerwcu 2012.

Gratulujemy!
 
Sukces! Drukuj Email


Z radością informujemy, że do 3 etapu Olimpiady Medialnej
zakwalifikowali się:

Marcin Brojanowski - 48 pkt
Dawid Bulak - 48 pkt
Krzysztof Lis - 47 pkt
Jakub Taurowski - 39 pkt
Marlena Włodarczyk - 48 pkt
Paweł Wolniaczyk - 48 pkt

Życzymy powodzenia na finale w Warszawie :)
 
Matematyczny sukces! Drukuj Email
W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2012 wyróżnieni zostali:


1. Szymon Gawlik
2. Katarzyna Cieślik
3. Anatol Książek
4. Wojciech Chwastek
5. Marika Górska


Gratulujemy pięknego wyniku!
 
„Z poprawną polszczyzną na co dzień” Drukuj Email


SUKCES W FINALE VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO


„ Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Z przyjemnością informujemy, że uczniów naszej szkoły spotkało niezwykłe wyróżnienie. Katarzyna Cieślik uczennica klasy II b i Piotr Zembroń tegoroczny absolwent, uczeń kl. III e zostali finalistami VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „ Z poprawną polszczyzną na co dzień”, którego trzeci etap odbywał się w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. O sukcesie Piotra – zdobyciu drugiego miejsca i tytułu laureata - już informowaliśmy. Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS - zaprosiło naszych uczniów do współpracy . Prace Kasi i Piotra zostaną opublikowane w książce pt. Tak pisali najlepsi. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień…”. Równocześnie w publikacji znajdą się imiona i nazwiska nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do finałów – pani prof. Grażyny Sztukieckiej i pani prof. Lilianny Bartosiewicz. Z ogromną radością podkreślamy także, że II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie wygrało zmagania drużynowe i osiągnęło najwyższy wynik w Polsce!

Więcej…
 
Kalina Kabat wyróżniona! Drukuj Email
05.05.2012 r. uczennica klasy 1e - Kalina Kabat - wzięła udział w etapie wojewódzkim 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Po 10h przesłuchaniach i wysłuchaniu wszystkich uczestników w różnych kategoriach usłyszała werdykt - wyróżnienie, a w jury zasiadali:

Joanna Rostkowska - animator kultury,
Bożena Rudzińska - instruktor teatralny
Michał Wnuk - aktor
Zbigniew Rybka - teatrolog

Kalinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 
Sukces w eliminacjach rejonowych 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Drukuj Email
W sobotę 28 kwietnia, w legnickim Teatrze  im. Heleny Modrzejewskiej odbyły się eliminacje rejonowe 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W turnieju recytatorskim Kalina Kabat została nagrodzona przez jury (kategoria młodzieżowa) oraz zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich. Odbędą się one dnia 5 maja br. o godz. 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
 
Konkursy z języka niemieckiego. Mamy sukces! Drukuj Email
Uczeń klasy Ib Tomasz Ptak uzyskał bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie SPRACHDOKTOR 2012. Tomek osiągnął najlepszy wynik w szkole i jest na 4. miejscu w województwie.

Serdecznie gratulujemy! 

 
Dzień Przedsiębiorczości! Rozstrzygnięcie Konkursu Biznesowego! Drukuj Email
Rywalizacja, w której brało udział osiem 5-osobowych drużyn z klas I-szych i IIe, ostatecznie po 3 rundach wygrał zespół z klasy IIe:


1. Monika Fryc
2. Kamila Bilska
3. Kamila Wojciechowska
4. Ania Herbut
5. Michał Pawlak

Nagrody dla zwycięzców ufundował
gość honorowy p. Arkadiusz Wróbel (Przewodniczący Rady Rodziców, właściciel firmy "DEX-POL")

Serdecznie gratulujemy!
Iwona Kuriata i klasa Ia - organizatorzy.
 
Wyniki I etapu Olimpiady Medialnej! Drukuj Email
Uczniowie naszej szkoły:
  • Marcin Brojanowski kl.2f
  • Dawid Bulak kl.2g
  • Marlena Włodarczyk kl.2f
  • Krzysztof Lis kl. 1g
zakwalifikowali się do II etapu ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!
 
Podziękowania za udział w XI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych! Drukuj Email
Na ręce Dyrekcji naszego LO spłynęły podziękowania od Dyrekcji Instytutu Matematycznego UWr oraz Zarządu Fundacji Matematyków Wrocławskich za udział w XI edycji Dwójkowych Meczów Matematycznych. Skierowane zostały one do uczniów naszej szkoły, dyrekcji oraz nauczycieli (szczególnie p.prof. Danuta Gołąb i p.prof. Helena Kulczycka).

Przypominamy, że nasza drużyna została doprowadzona do półfinałów matematycznych zmagań, co zostało określone przez w liście gratulacyjnym jako "wspaniały sukces uczniów i nauczycieli", którego nie udało się osiągnąć wielu innym szkołom. Uroczysty finał w kategorii szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się 26 maja o godz. 10.15 w Instytucie Matematycznym UWr. Najlepsi uczniowie zaroszeni zostaną na obóz naukowy do Kowar.
 
Wyniki Konkursu Mitologicznego! Drukuj Email
Tytuł tegorocznego Znawcy Mitów otrzymują ex aequo:

JOWITA BŁASZCZYK (I c)
ROBERT  KOZŁOWSKI (I c)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt z organizatorami:

Iwona Kuriata
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 18

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.