Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Osiągnięcia
Mały Finał Konkursu Przedmaturalnego Fizyka! Drukuj Email
Dnia 2 kwietnia 2012 r. odbył się w II LO Mały Finał Konkursu Przedmaturalnego Fizyka, Edycja 2012, w którym wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły.

Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach:
1. Gaworczyk Bartosz, 1e - kategoria A
2. Lachawiec Michał, 2b - kategoria C
3. Chwastek Wojciech, 3a - kategoria E
 
Dawid Bulak w finale konkursu o Tadeuszu Kościuszce! Drukuj Email

Dawid Bulak weźmie udział w finale konkursu "Tadeusz Kościuszko-
inżynier i żołnierz", który został zorganizowany przez Politechnikę Krakowską im. Tadeusza Kościuszki. W pierwszym etapie nasz uczeń napisał prace pisemne, w których zręcznie streścił w trzech fazach bogaty życiorys polskiego bohatera. Już 19 kwietnia o godzinie 18.00 Dawid zasiądzie przed komputerem i wypełni internetowy test, który wyłoni zwycięzców spośród 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 15 studentów. Powodzenia!

 

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody:
  • za zajęcie I miejsca - 20 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na Politechnikę Krakowską, tablet iPad2 oraz 2000 złotych;
  • za zajęcie II miejsca - netbook Asus i 1500 złotych;
  • za zajęcie III miejsca - odtwarzacz MP4 i 500 złotych.
 
I miejsce w "My w Europie" i wycieczka do Parlamentu Europejskiego! Drukuj Email
Mamy przyjemność ogłosić, że Dawid Bulak (2g) odniósł kolejny sukces w dziedzinach historii i wiedzy o społeczeństwie. Mogłoby się wydawać, że powszechny przesąd raczej zdeterminuje termin wydarzenia, lecz, mimo wszystko, Dolnośląski Konkursu "My w Europie" odbył się 13 kwietnia 2012 roku, tj. w piątek. Dawid zajął w nim I miejsce.

Więcej…
 
Kolejny mecz półfinałów DMM! Drukuj Email


12 kwietnia 2012 r.
odbył się pojedynek reprezentacji naszej szkoły
z drużyną I Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie.
Ostatni mecz półfinałowej rundy
Dolnośląskich Meczy Matematycznych
był
dla nas zwycięski!
 
Wyniki Festiwalu Piosenki Francuskiej 2012 r. Drukuj Email
W piątek 30 marca 2012 r. odbył się Międzyszkolny Festiwal Piosenki Francuskiej organizowany w tym roku szkolnym przez nasze liceum. Wzięło w nim udział 17 solistów, w tym aż 5 reprezentantów naszej szkoły. Troje z nich otrzymało nagrody. A oto wyniki:

Grand Prix: Ada Nasiadka (I LO)

I miejsce: Michał Marciniak (II LO – IIId)

II miejsce: Lucyna Liszewska (ZS nr 2)

III miejsce: Joanna Dubińska (Gimnazjum Integracyjne)

Wyróżnienia: Kalina Kabat (II LO – Ie), Dominika Wlaźlak (Gimnazjum nr 5), Joanna Pelak (Gimnazjum nr 1)

Nagroda publiczności: Patrycja Trznadel (II LO – I d)

GRATULUJEMY  WSZYSTKIM  NAGRODZONYM!!!

Przygotowanie międzyszkolnego konkursu wymaga dużo pracy, dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji festiwalu, a w szczególności:

· uczniom klasy III d  za profesjonalne prowadzenie festiwalu i nakręcenie filmów;

· uczniom klasy I d za czuwanie nad sprawnym przebiegiem uroczystości

· uczniom klasy Ic i Id za obsługę techniczną  uroczystości. 

Nauczyciele odpowiedzialni: Natalia Ossowska i Marta Szadkowska

 
Wyniki konkursu "Komunikatywny Europejczyk" Drukuj Email
Dnia 15 marca 2012 r. w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się międzyszkolny konkurs językowy zatytułowany „Komunikatywny Europejczyk”, w którym udział wzięli wyłonieni w eliminacjach szkolnych reprezentanci szkół regionu lubińskiego.Oto lista laureatów:

w kategorii szkół
ponadgimnazjalnych
Grand Prix - "Komunikatywny Europejczyk 2012"
KONRAD GŁOWACKI - I LO

I miejsce - Anna Fałek - II LO
II miejsce - Ewa Kowalik - II LO
III miejsce - Marcin Rękawiczny - I LO
w kategorii szkół
gimnazjalnych


I miejsce - Przemysław Kocjan - Gimnazjum Salezjańskie
II miejsce - Róża Kazimierczak - Gimnazjum Salezjańskie
III miejsce - Anna Swakoń - Gimnazjum Salezjańskie

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie, gratulujemy dobrych wyników a laureatów zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród w dniu 16 kwietnia 2012r. o godz. 10.45.
 
"Pogromcy ognia" opanowali podium! Drukuj Email
28 marca 2012 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lubinie odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Pożarniczego "Młodzież zapobiega pożarom". Była to już 35 edycja, którą w całości opanowali uczniowie naszej szkoły.


Więcej…
 
SUKCES W FINALE VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO „ Z poprawną polszczyzną na co dzień” Drukuj Email

26 marca odbył się w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego„Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Uczeń klasy IIIe PIOTR ZEMBROŃ zdobył drugie miejsce i otrzymał tytuł laureata, konkurując z 79. licealistami z całej Polski. To niezwykły sukces Piotra, który uzyskiwał najwyższe wyniki w pierwszym i drugim etapie prestiżowego konkursu organizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej „LOGOS”. Jury doceniło wyjątkową poprawność pisemnej wypowiedzi, dojrzałość sądów i inwencję twórczą.

Więcej…
 
Karol Milner w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Niemcy bez tajemnic"! Drukuj Email
Konkurs "Niemcy bez tajemnic" sprawdza nie tylko wiedzę z języka niemieckiego, ale również ze znajomości Niemiec - spraw bieżących, problemów społeczno - politycznych, historii oraz kultury. W etapie szkolnym zwyciężył z bardzo dobrym wynikiem Karol Milner z klasy IIIa. Umożliwiło mu to udział w etapie centralnym!

Podczas 3-dniowego pobytu w Warszawie (23-25 marca) Karol pod opieką p. Marii Rzepnickiej wziął udział w etapie pisemnym finału. Zabrakło mu zaledwie 3 punktów, aby zakwalifikować się do etapu ustnego. Uplasował się natomiast w pierwszej 20. wśród 56 najlepszych "germanistów" w Polsce.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, a oprawa i organizacja najwyższej klasy. Cały ogrom pracy włożonej w przygotowanie do konkursu na pewno zaprocentuje na maturze rozszerzonej z języka niemieckiego.

Więcej…
 
Najlepszy projekt zaproszenia! Drukuj Email
Informujemy, że zwycięzcą konkursu na zaprojektowanie zaproszenia na Międzyszkolny Festiwal Piosenki Francuskiej okazał się Paweł Regulski z klasy IIIc. Gratulujemy!

FESTIWAL JUŻ W PIĄTEK o godz. 10 w CK Muza!
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

 
Sukces w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Kartka Wielkanocna"! Drukuj Email
Z radością informujemy, że uczennica naszego LO, Agata Jakubowska z klasy Id otrzymała nagrodę w konkursie plastycznym organizowanym przez lubiński MDK. Polegał on na wykonaniu pracy indywidualnej w dowolnej technice plastycznej, której tematyka związana jest z symbolami świąt wielkanocnych. Udział w nim wzięło udział 259 prac z czternastu placówek oświatowych i kulturalno - oświatowych powiatu lubińskiego. Nasza koleżanka była jedną z 9 osób, które spotkał zaszczyt odebrania nagrody!

Gratulujemy!
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 18

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.