Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Osiągnięcia
Sukces w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Kartka Wielkanocna"! Drukuj Email
Z radością informujemy, że uczennica naszego LO, Agata Jakubowska z klasy Id otrzymała nagrodę w konkursie plastycznym organizowanym przez lubiński MDK. Polegał on na wykonaniu pracy indywidualnej w dowolnej technice plastycznej, której tematyka związana jest z symbolami świąt wielkanocnych. Udział w nim wzięło udział 259 prac z czternastu placówek oświatowych i kulturalno - oświatowych powiatu lubińskiego. Nasza koleżanka była jedną z 9 osób, które spotkał zaszczyt odebrania nagrody!

Gratulujemy!
 
Wyniki eliminacji szkolnych "Komunikatywnego Europejczyka"! Drukuj Email
W poniedziałek 12.03.2012 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu językowego "Komunikatywny Europejczyk."

Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się:
  • Anna Fałek IIId
  • Aneta Dudek IIIh
  • Ewa Kowalik 3h
  • Agnieszka Szwed 3h
  • Michał Stachowski 3a
Gratulujemy laureatom, którzy najlepiej w szkole posługują się
dwoma językami obcymi!
Trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach!
 
Konkurs wiedzy o Berlinie rozstrzygnięty! Drukuj Email
9 marca 2012r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu, który podsumowywał grudniowy wyjazd do Berlina. Nasi uczniowie 19 XII 2011r. spędzili jeden dzień w stolicy Niemiec. Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z elementami kultury i tradycji Niemiec, ze zwyczajami adwentowymi oraz tradycjami bożonarodzeniowymi. W programie wycieczki było również zwiedzanie najciekawszych zabytków architektonicznych Berlina, m. in. Bramy Brandenburskiej, Reichstagu, Placu Aleksandra oraz Wyspy Muzealnej. Kulminacyjnym punktem pobytu w stolicy był Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie zbierali informacje oraz dokumentowali cały wyjazd, by później przygotować prace, które oceniło jury w składzie R. Techmański, P. Malski, J. Zimna, M. Rzepnicka.


Więcej…
 
Niemiecki dla bystrzaków! Drukuj Email
Uczeń naszej szkoły, Tomasz Ptak z klasy Ib, bierze udział w II edycji Międzynarodowego Konkursu Goethe-Institut "Niemiecki dla bystrzaków" - "Deutsch für Helle Köpfe". Jako swoją pracę konkursową zgłosił on projekt z dziedziny fizyki - "Pomiary hałasu i jego wpływ na zdrowie człowieka". Na wyniki czekamy do końca marca, licząc na jego sukces!
 
"Niemcy bez tajemnic"! Drukuj Email
W dniu 5 marca 2012 r. odbyło się rozstrzygnięcie etapu szkolnego VI edycji Konkursu Wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim "Niemcy bez tajemnic". Pierwsze miejsce zajął Karol Milner z klasy IIIa. Dostał się on do etapu eliminacji ogólnopolskich, które odbędą się 23 marca 2012r. w Warszawie. Serdecznie gratulujemy Karolowi i trzymamy kciuki za dalsze zmagania!
 
Sukces w konkursie recytatorskim! Drukuj Email
Z radością informujemy, że dwoje uczniów II LO zostało nagrodzonych podczas powiatowych przesłuchań kandydatów do 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Kalina Kabat z klasy Ie zajęła I miejsce, a Piotr Zembroń z klasy IIIe - II miejsce, oboje w kategorii recytatorów! Oznacza to, że będą oni reprezentować powiat lubiński podczas rejonowych eliminacji konkursu. Kalina Kabat została również wyróżniona w Turnieju "Wywiedzione ze słowa"!

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
 
Stypendium dla uczennicy II LO! Drukuj Email
Uczennica naszego LO Iwona Matijczak podczas uroczystości organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w dniu 01.03.2012 r. odebrała list gratulacyjny dla stypendystów programu "Dolnośląski Program Stypendialny – Wyrównanie Szans Edukacyjnych Uczniów Uzdolnionych" 2011/2012.

Gratulujemy!
 
Tytuł mistrzowski dla Patryka Milewicza! Drukuj Email
W dniach 25-26.02.2012 r. w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w boksie. Uczeń naszego LO Patryk Milewicz zdobył tytuł mistrzowski w wadze 60 kg.

Gratulujemy!
 
Sukces! I Limesowy Konkurs Matematyczny! Drukuj Email
Nasi uczniowie w czwartek brali udział w I Limesowym Konkursie Matematycznym o zasięgu międzypowiatowym. Zajęli pierwsze miejsca w obu kategoriach!

Na poziomie podstawowym:
I miejsce - Marta Madera
III miejsce - Karolina Wapińska
Na poziomie rozszerzonym:
I miejsce - Marika Górska
I miejsce - Wojciech Chwastek
 
Wyniki eliminacji do Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Francuskiej! Drukuj Email
W czwartek 23 lutego 2012 r. odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Francuskiej. Lista osób zakwalifikowanych do koncertu finałowego w załączeniu poniżej...

Więcej…
 
Sukces naszych uczniów! Drukuj Email
8 grudnia 2011 r. odbył się I etap X Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Do udziału w II etapie Komitet Organizacyjny Olimpiady zakwalifikował 2 naszych uczniów: Marikę Górską z kl. IIIf oraz Wojciecha Wróblewskiego z klasy Ib. Zawody regionalne odbędą się w sobotę 3 marca w Instytucie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 18

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.