Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Osiągnięcia
VII Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego! Drukuj Email
Mamy przyjemność poinformować o sukcesie naszej uczennicy z zeszłego piątku (17.02.12r.). Laura Maliszewska zajęła trzecie miejsce (ex aequo) w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w V Powiatowym Dyktandzie z Języka Angielskiego, którego uczestnicy zmagali się w I Liceum w Lubinie. Laura popełniła jedynie 10 błędów, a więc od najlepszego wyniku wśród uczniów szkół średnich dzieliły ją tylko 2 pomyłki. Uczennica odebrała nagrodę już dzień później.

Więcej…
 
VIII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z poprawną polszczyzną na co dzień"! Drukuj Email


Z przyjemnością zawiadamiamy, że do finału VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszyzną na co dzień”, który odbędzie się w już w marcu w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, zakwalifikowali się:

PIOTR ZEMBROŃ KL. III E
KATARZYNA CIEŚLIK KL. II B


Poniżej zamieszczamy również listę uczniów wyróżnionych...

Więcej…
 
II Konkurs Twórczości Własnej rozstrzygnięty! Drukuj Email
Dnia 13.02.3012 r. p. Dyrektor Jolanta Dubińska uroczyście wręczyła nagrody laureatom II Konkursu Twóczości Własnej. Nagrodę główną otrzymał Marcin Brojanowski (2f), a wyróżnienia (w kolejności alfabetycznej):
- Dawid Bulak (2g)
- Aneta Burlikowska (3f)
- Aleksandra Jackiewicz (2d)
- Filip Jarzynka (3f)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
 
Etap okręgowy z lingwistyki! Drukuj Email
Z ogromną radością informujemy o kolejnym sukcesie.

Dwoje naszych uczniów: Marika Górska i Wojciech Wróblewski zostało zakwalifikowanych do etapu okręgowego X Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
 
Matematyczne zmagania XI edycji DMM trwają! Drukuj Email
Reprezentacja naszej szkoły po raz dziewiąty wyszła zwycięsko z grupy i nadal dzielnie stawia czoła w rozgrywkach XI edycji Dolnośląskich Meczy Matematycznych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Kolejny sukces! Drukuj Email
Z przyjemnością informujemy, że Dawid Bulak (2g) jest jednym z dziesięciu uczniów na Dolnym Śląsku, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu "My w Europie". Nasz uczeń zajął III miejsce w pierwszym etapie, który polegał na rozwiązaniu testu z pytaniami zamkniętymi i otwartymi oraz napisaniu eseju na wybrany temat.
Więcej…
 
Najlepsi! Drukuj Email
Wielu uczniów II LO w I semestrze roku szkolnego 2011/2012 poważnie potraktowało swoją edukację. Rezultatem tego są wysokie osiągnięcia wyrażające się m.in. w ocenach semestralnych. Poniżej prezentujemy tabelę, która przedstawia wyróżnionych uczniów z najwyższą średnią, oraz listę uczniów ze 100% frekwencją!

Więcej…
 
Sukcesy na bokserskim ringu docenione! Drukuj Email
Nasi uczniowie już wiele razy dowiedli, że są osobami o nieprzeciętnych zainteresowaniach i pasjach. Jednym z nich jest Patryk Milewicz z klasy 1g, którego dokonania na bokserskim ringu doceniła w ostatnim czasie Rada miejska, dziękując mu za sukcesy oraz najlepszą formę promocji naszego miasta na sportowej arenie Polski.

Więcej…
 
Sukces w konkursie literackim "Moja Arkadia" Drukuj Email
Dnia 03.01.2012 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyło się uroczyste rozdanie nagród w związku z rozstrzygnięciem konkursu literackiego "Moja Arkadia". Z radością informujemy, że nasz uczeń Dawid Bulak (IIg) otrzymał nagrodę główną, a Aneta Burlikowska (IIIf) - wyróżnienie.
Więcej…
 
Moja Szkoła w Unii Europejskiej! Drukuj Email


W połowie grudnia poprzedniego 2011 roku wyróżnieni reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunem Agnieszką Winiarską byli obecni na rozdaniu nagród w wojewódzkim etapie konkursu Moja Szkoła w Unii Europejskiej - edycja Powrót do szkoły. Grupa trzech uczniów (Dawid Bulak, Natalia Bonk, Emilia Jędrzejczyk z klasy 2g) zajęła drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w województwie dolnośląskim. Konkurs organizowany był przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Komisję Europejską. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy!
 
Konkursy z języka niemieckiego - mamy sukces! Drukuj Email
Laureatem ogólnopolskiego konkursu Deutschfreund 2011 został uczeń klasy 1b Tomasz Ptak. Bardzo dobry wynik uzyskała Aneta Dudek z klasy 3h, dobry wynik ma również Marta Madera także z kl. 3h.

Wymienionym uczniom serdecznie gratulujemy!

Zwycięzcą etapu szkolnego Ogólnopolskiego Kokursu Wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim "Niemcy - bez tajemnic" - VI edycja został Karol Milner z klasy 3a. Również serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy etap.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 18

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.