Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Osiągnięcia
Najlepsi! Drukuj Email
Wielu uczniów II LO w I semestrze roku szkolnego 2011/2012 poważnie potraktowało swoją edukację. Rezultatem tego są wysokie osiągnięcia wyrażające się m.in. w ocenach semestralnych. Poniżej prezentujemy tabelę, która przedstawia wyróżnionych uczniów z najwyższą średnią, oraz listę uczniów ze 100% frekwencją!

Więcej…
 
Sukcesy na bokserskim ringu docenione! Drukuj Email
Nasi uczniowie już wiele razy dowiedli, że są osobami o nieprzeciętnych zainteresowaniach i pasjach. Jednym z nich jest Patryk Milewicz z klasy 1g, którego dokonania na bokserskim ringu doceniła w ostatnim czasie Rada miejska, dziękując mu za sukcesy oraz najlepszą formę promocji naszego miasta na sportowej arenie Polski.

Więcej…
 
Sukces w konkursie literackim "Moja Arkadia" Drukuj Email
Dnia 03.01.2012 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyło się uroczyste rozdanie nagród w związku z rozstrzygnięciem konkursu literackiego "Moja Arkadia". Z radością informujemy, że nasz uczeń Dawid Bulak (IIg) otrzymał nagrodę główną, a Aneta Burlikowska (IIIf) - wyróżnienie.
Więcej…
 
Moja Szkoła w Unii Europejskiej! Drukuj Email


W połowie grudnia poprzedniego 2011 roku wyróżnieni reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunem Agnieszką Winiarską byli obecni na rozdaniu nagród w wojewódzkim etapie konkursu Moja Szkoła w Unii Europejskiej - edycja Powrót do szkoły. Grupa trzech uczniów (Dawid Bulak, Natalia Bonk, Emilia Jędrzejczyk z klasy 2g) zajęła drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w województwie dolnośląskim. Konkurs organizowany był przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Komisję Europejską. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy!
 
Konkursy z języka niemieckiego - mamy sukces! Drukuj Email
Laureatem ogólnopolskiego konkursu Deutschfreund 2011 został uczeń klasy 1b Tomasz Ptak. Bardzo dobry wynik uzyskała Aneta Dudek z klasy 3h, dobry wynik ma również Marta Madera także z kl. 3h.

Wymienionym uczniom serdecznie gratulujemy!

Zwycięzcą etapu szkolnego Ogólnopolskiego Kokursu Wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim "Niemcy - bez tajemnic" - VI edycja został Karol Milner z klasy 3a. Również serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy etap.
 
Etap szkolny Limesowego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych rozstrzygnięty! Drukuj Email
W etapie powiatowym (23.02.2012 - Salezjańskie LO w Lubinie)
reprezentują naszą szkołę:

Poziom podstawowy

Klasa

Poziom rozszerzony

Klasa

Jan Wróbel

3e

Szymon Gawlik

2a

Rafał Andrachiewicz

1e

Łukasz Markowski

3b

Karolina Wapińska

1e

Wojciech Chwastek

3a

Anna Szudrowicz

3e

Marika Górska

3a

Marta Madera

3h

Martyna Klimczak

2c

Paweł Pieniacki

2e

Ewa Zielińska

3e

Piotr Karolczak

2e


Gratulujemy!
 
Kolejny sukces! Drukuj Email
W piątek 16 grudnia trójka naszych uczniów z klasy II g Dawid Bulak, Natalia Bonk i Emilia Jedrzejczak z opiekunem Agnieszką Winiarską jadą do Wrocławia na wręczenie nagród laureatom konkursu Moja szkoła w Unii Europejskiej organizowanego przez dolnośląski Urząd Wojewódzki, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Komisję Europejską.

Gratulujemy sukcesu!
 
Wygrała konkurs! Drukuj Email
Nagroda. Taki zaszczyt przyszło odebrać 12.12.2011 r. uczennicy naszej szkoły Kalinie Kabat z klasy 1e za recytację wiersza Haliny Poświatowskiej "Jestem Julią" na konkursie o zasięgu ogólnopolskim "Od słowa do słowa", który odbywał się w lubińskim MDKu. Była to jedna z czterech części tego konkursu. Młodzież będzie mogła pokazać się także w swojej twórczości, a w późniejszym terminie także w poezji angielskiej.

Gratulujemy Kalinie i zachęcamy innych uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w tej ciekawej inicjatywie!
Więcej…
 
"Szlifowanie diamentu" z II LO Drukuj Email
Uczeń naszego LO Jarosław Kiciliński z klasy 1a dostał się do projektu "Szlifowanie diamentów", który jest innowacyjnym programem wsparcia uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych. Nasz kolega weźmie udział w 6 sesjach z matematyki. Pierwsza odbyła się 26.11.11 i trwała do 01.12.11.
Więcej…
 
Kolejne etapy Olimpiad przed nami! Drukuj Email

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie awansowali do kolejnych etapów OLIMPIAD. Aneta Dudek zakwalifikowała się do 2 etapu 35 Olimpiady Języka Niemieckiego, a Anna Fałek do etapu regionalnego Olimpiady Języka Francuskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Pierwsze zwycięstwo w DMM! Drukuj Email
Dzisiaj, tj. 29.11, odbyły się pierwsze rozgrywki w XI edycji Dolnośląskich Meczy Matematycznych. Odnieśliśmy zwycięstwo nad reprezentacją I LO w Lubinie. Już wkrótce czekają nas kolejne zmagania z następującymi rywalami: Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym i Zespołem Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 18

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.