Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Osiągnięcia
Gratulujemy! Drukuj Email

Trzy uczennice naszej szkoły: Kaja Kowalska, Martyna Szulc i Marcela Vu, wszystkie z klasy 2e, zakwalifikowały się do II etapu olimpiady wiedzy o filozofii klasycznej.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań w marcu w Legnicy!

 

 

 
Karol Mendruń na 3-dniowej sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego! Drukuj Email

12301534 943106122436567 5568704777700802911 n

 

Tydzień temu, nasz uczeń Karol Mendruń. wrócił z 3 dniowej sesji inauguracyjnej Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, jako radny powiatu lubińskiego. Na posiedzeniu inauguracyjnym, 9 grudnia w urzędzie wojewódzkim, złożył ślubowanie, otrzymując potwierdzający to akt.

Wspomina, że oprócz  atrakcji zapewnionych przez organizatorów, był czas na ciężką i owocną prace z innymi radnymi. Jest wdzięczny, za wsparcie od dyrekcji 2 liceum, nauczycieli, pracowników szkoły, a także uczniów. Uważa, że MSWD to wspaniała inicjatywa i jest dumny ze może w niej uczestniczyć.

Organizatorem jest stowarzyszenie Semper Avanti.

Jako liceum jesteśmy dumni z naszego radnego

akt Kopiowanie

IMG 6965 KopiowanieIMG 7531 Kopiowanie

 
Karol Mendruń delegatem powiatu lubińskiego do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego! Drukuj Email

W dniu 5 grudnia nasz uczeń Karol Mendruń, podczas konferencji o problemach młodzieży powiatu lubińskiego, w której uczestniczył z delegacją uczniów i opiekunką Samorządu Uczniowskiego p. prof. Agnieszką Winiarską, został wybrany delegatem naszego powiatu do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Karol 9 grudnia weźmie udział w 3 - dniowej sesji sejmiku we Wrocławiu.

Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Semper Avanti i Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego.

 
Sukces w Konkursie "Z moich rodzinnych stron..."! Drukuj Email

 

Z radością informujemy o sukcesie naszej koleżanki Aleksandry Partyńskiej z kl. 2d, która została wyróżniona w Konkursie plastycznym "Z moich rodzinnych stron", organizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.

Pracę Aleksandry będziemy mogli zobaczyć na wystawie pokonkursowej udostępnionej od 9. grudnia 2016 r. w Muzeum w kopalni soli w Wieliczce.

 

GRATULUJEMY!

 
"Cecyliada 2016"! Drukuj Email

001

 

W tegorocznej edycji Przeglądu Piosenki Religijnej "Cecyliada 2016" wystąpiły aż cztery utalentowane uczennice naszej szkoły: Anita Foryś 1c, Dorota Szydłowska 1c, Alicja Sroka 1d, Katarzyna Białek 2a.

W ubiegłą sobotę 19. listopada w paradii św. Jana Bosko dziewczyny zaprezentowały przepiękne utwory religijne.

Występy zostały zauważone i docenione przez jury oraz wywalczyły I miejsce w kategorii zespołów oraz II miejsce w kategorii solistów.

I miejsce wyśpiewały Katarzyna Białek i Alicja Sroka utworem "Duszo ma, Pana chwal".

II miejsce w kategorii solistów wyśpiewała Dorota Szydłowska utworem "Psalm Mojżeszowy".

 

GRATULUJEMY SUKCESU!

 

  
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla Aleksandry Partyńskiej! Drukuj Email

Z radością informujemy, że na ręce Pani Dyrektor Jolanty Dubińskiej spłynęły gratulacje od Dyrekcji Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Nasza uczennica - Aleksandra Partyńska wzięła bowiem udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Z moich rodzinnych stron, najciekawszy, najstarszy zabytek" i zdobyła wyróżnienie w kategorii III (16-18 lat).

Pracę naszej koleżanki, będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej od 9 grudnia 2016 r. w jednym z oryginalnych wyrobisk górniczych w Muzeum na III poziomie kopalni soli w Wieliczce.

GRATULUJEMY!

 

gratulacje 03102016

 
Wieńczymy rok sukcesami! Drukuj Email

 

dyplom szadkowska 062016 1dyplom szadkowska 062016 3

 

W gorących, wieńczących rok szkolny 2015/2016 dniach, śpieszymy z informacją o kolejnym plastycznym sukcesie naszej koleżanki Weroniki Szadkowskiej.

Weronika zajęła II miejsce oraz otrzymała Nagrodę Publiczności w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wawer wczoraj i dziś".

GRATULUJEMY!

 
Sukces!!! Drukuj Email

10 czerwca 2016r. w I LO w Lubinie odbyła się II Międzyszkolna Olimpiada „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”, która była podsumowaniem projektu „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna”.

 

Drużyna II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie w składzie:

Nikola Ostańska 1a

Weronika Lelej 1b

Aleksandra Wiewiórka 1d

zajęła I miejsce.

 

Opiekunem drużyny była p. Emanuela Garnowska

Po rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, udzieleniu pierwszej pomocy w pięciu trudnych sytuacjach oraz podliczeniu punktów za wymienione konkurencje

PUCHAR STAROSTY LUBIŃSKIEGO, PANA ADAMA MYRDY, PO RAZ DRUGI POWĘDROWAŁ W NASZE RĘCE :)

 

 
"Młodzież na Morzu" 2016 - II miejsce w Polsce! Drukuj Email

19 maja 2016 r. w Szczecinie odbył się już po raz trzydziesty Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Młodzież na Morzu". Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas drugich w kategorii "Wiedza o Pomorzu Zachodnim" i zdobyły czołowe miejsca: Weronika Szadkowska z klasy 2e zajęła I miejsce, Magdalena Siwak z klasy 2a - II miejsce. Te wysokie lokaty pozwoliły drużynowo wywalczyć uczennicom II Liceum Ogólnokształcącego II miejsce w Polsce.

"To był kolejny, czwarty rok z rzędu, kiedy mogłyśmy wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Ligi Morskiej i Rzecznej ,,Młodzież na Morzu” w kategorii 'Wiedza o Pomorzu Zachodnim' organizowanym przez Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie. Od drugiej klasy gimnazjum stało się to dla nas tradycją, którą zdecydowałyśmy się kontynuować również w liceum. Pomimo iż nie zawsze udawało nam się zdobywać miejsce na podium, wracałyśmy z nowymi, cennymi wspomnieniami. Organizatorzy konkursu zapewnili nam wiele atrakcji, które każdego roku zachęcały nas do powrotu. Tegoroczne zmagania zakończyły się sukcesem, oraz szczęśliwym podsumowaniem 4-letniego wysiłku. Chciałybyśmy w szczególności podziękować Pani Wicedyrektor Julicie Frankiewicz, za poświęcony czas, dobre słowo, nieustanne wsparcie oraz wiarę w nasze osiągnięcia."

Madzia Siwak

Weronika Szadkowska

morze 2016 1morze 2016 2morze 2016 3

 
Asia Zajączkowska na VI Dolnośląskiej Gali Talentów! Drukuj Email

gala 2016 1gala 2016 2 001

 

Śpieszymy z informacją o niezwykłym pokazie naszej utalentowanej koleżanki Joanny Zajączkowskiej na VI Dolnośląskiej Gali Talentów. Akrobatyka powietrzna to pasja Asi, a jej wyczyny w tej dziedzinie już nie raz mogliśmy oglądać na szkolnych i pozaszkolnych uroczystościach.

Tym razem Asia zdecydowanie się wyróżniła na wyżej wspomnianej Gali, wprawiając w zachwyt zgromadzoną publiczność pokazem akrobatycznych umiejętności do muzyki Ivana Torrenta "Icarus". Zebrani z zapartym tchem oglądali występ naszej koleżanki i gorącymi, długimi owacjami wyrazili swoje zadowolenie.

Asi w wyjeździe do Wrocławia towarzyszyli: Pani Dyrektor II LO Jolanta Dubińska oraz Pani Małgorzata Zajączkowska - nauczyciel w II LO i równocześnie mama występujacej.

Upamiętnieniem wydarzenia jest poniższa fotografia naszych delegatów z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty - Panem Romanem Kowalczykiem.

 

01 gala 2016

 
Rozstrzygnięcie konkursu "Liczę Kroki"! Drukuj Email

 

KONKURS

LICZYMY KROKI

 

image002

 

 

W poniedziałek 19 kwietnia na długiej przerwie zapraszamy laureatów konkursu na uroczyste wręczenie nagród.

I miejsce - Kinga Homska z klasy 1e która przeszła 182 481 kroków.

II miejsce - Klaudia Jelińska klasa 1e - 181318 kroków

III miejsce - Aneta Kędzierska klasa 3g - 120 887 kroków

W kategorii nauczycieli tytuł Piechura Roku zdobyła Pani Sylwia Maliszewska.

Po uroczystości zapraszamy laureatów i uczestników do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

 

Agnieszka Winiarska

Łukasz Rusinek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 18

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.