Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

logo-uczniowie optivum NET

Do ulubionych

 
 

Strona główna Aktualności
II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie

„WESELE” W II LO- OBCHODY ROKU NIEPODLEGŁOŚCI! Drukuj Email
wtorek, 21 listopada 2017 09:56

17.11.2017 r. po raz kolejny uczniowie II LO zaprezentowali jesienny spektakl teatralny. Inspiracją do działalności artystycznej stał się dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. W taki sposób młodzież celebrowała także obchody Roku Niepodległości. Wczoraj zaś w II LO gościli uczniowie szkół podstawowych oraz liceum przywitani przez dyrektora pana Tomasza Radzieja. Barwne stroje, efektowne sceny taneczne, nostalgiczna i ludowa muzyka, śpiew wypełniły to barwne widowisko. Uczniowie klas 3a, 3d, 2e z niezwykłym urokiem prezentowali na scenie wyjątkową interpretację „Wesela”. Pełni pasji, żartu i jednocześnie właściwej powagi oddawali w grze scenicznej nastrojowość dzieła S. Wyspiańskiego.

Zachęcili innych do udziału w kolejnych, wiosennych spektaklach w II LO.

Na scenie wystąpił z niezwykłym pokazem Oskar Jakubowski – laureat Gali Talentów.

 

W spektaklu wzięli udział:
Katarzyna Białek, Maria Krupińska, Agnieszka Kubatek , Maria Mowińska, Magdalena Komarnicka, Jolanta Charchal, Monika Marcinkowska, Michaela Kunda, Karol Mendruń, Patryk Kołodziej, Kacper Maciąg, Maciej Wierzbicki, Oskar Jakubowski, Filip Rosicki, Jakub Tęcza, Grzegorz Śliwa, Damian Smela, Jan Siedlecki.

Nasi konferansjerzy to Aleksandra Wiewiórka I Michał Kaczmarek.

O obsługę techniczną zadbał Jakub Gąbka, a dekoracje stworzyły Olga Młynarz, Julia Jagielska, Julia Langner, Julia Grochulska, Roksana Targosz.

Zdjęcia wykonała Karolina Wierdak.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania dla pani Lilianny Bartosiewicz, pod której opieką uczniowie przygotowali spektakl.

 
UWAGA! Zebranie z rodzicami! Drukuj Email
piątek, 17 listopada 2017 22:26

 

 
Szach... i mat! Drukuj Email
wtorek, 14 listopada 2017 15:37

 

 

8 listopada w sali konferencyjnej hali RCS odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych. Nasza czteroosobowa ekipa w większości składająca się z uczniów klas pierwszych, zajęła 3 miejsce.

Skład reprezentacji:

1. Klaudia Bartosiak kl. 2d
2. Dawid Lewenda kl. 1d
3. Damian Łukowiak kl.1b
4. Mateusz Waciński kl.1a

 

Gratulujemy !

 

 

 
UWAGA! Drukuj Email
wtorek, 14 listopada 2017 15:36

 

UWAGA!

 

Dnia 15.11.2017 r. o godz. 13.00 w s. 12 odbędzie się

Konkurs Języka Niemieckiego "Deutschfreund".

 

Organizatorzy.

 
Dołącz do żeńskiej drużyny rugby! Drukuj Email
wtorek, 14 listopada 2017 09:48

 

 

Pierwsza żeńska sekcja rugby na Dolnym Śląsku, Miedziowe Rugby Lubin już jutro (wtorek, 14 listopada o godz. 18:00) rozpoczyna serię dziesięciu otwartych treningów dla chętnych dziewcząt urodzonych przed 2001 rokiem.

W związku z tym zapraszamy na treningi rugby wszystkie chętne uczennice naszej szkoły!

Link do FP: https://www.facebook.com/miedziowerugbylubin/
Link bezpośrednio do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1974254796182823/

Klub Miedziowi Rugby Lubin istnieje od 2011 roku, jednak sekcja żeńska została utworzona dopiero we wrześniu 2016 roku. Od nieco ponad roku Miedziowe występują w Mistrzostwach Polski Kobiet w olimpijskiej odmianie Rugby 7. W tym czasie udało im się sięgnąć po Wicemistrzostwo Polski w Rugby Plażowym, 2. miejsce w Snow Rugby Harrachov oraz 6. miejsce Mistrzostwach Polski Kobiet.

 
Święto Niepodległości w II LO! Drukuj Email
piątek, 10 listopada 2017 15:08

Już jutro 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

My, społeczność szkolna II LO postanowiliśmy również dzisiaj uczcić tę rocznicę.

Z tej okazji w aulii rozbrzmiały znane pieśni patriotyczne śpiewane przez chór i wszystkich uczestników akademii pod kierunkiem prof. Henryka Ziobrowskiego.

W tygodniu, w trakcie długich przerw na parterze szkoły niektóre z nich były odtwarzane, więc uczniowie mieli okazję przećwiczyć je troszkę wcześniej ;)

Efekt - zobaczcie sami, zamieszczamy filmik i zdjęcia.

Szczególne podziękowania dla Pani prof. Jolanty Komarnickiej i klasy 1e oraz chóru szkolnego z Panem prof. Henrykiem Ziobrowskim za przygotowanie całości akademii.

 

 

  
Biblioteczne nowości! Drukuj Email
czwartek, 09 listopada 2017 15:18

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami w naszej szkolnej bibliotece.

Poniżej zamieszczamy listę tytułów.

  
"Dwójkowe spotkania" - 07.11.2017r.! Drukuj Email
czwartek, 09 listopada 2017 14:56

W dniu 07.11.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Profesor Ireną Horoszczak, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Pani Profesor w latach 1970 – 1995 pracowała jako polonistka w I Liceum Ogólnokształcącym, równolegle w latach 1987-1990 uczyła w II Liceum, a w latach 1995 – 2016 była dyrektorem Szkoły Polskiej przy Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Kuwejcie.

Pani Profesor opowiadała o kulturze arabskiej. Wskazywała na wartość i znaczenie szkolnictwa polskiego na tle edukacji angielskiej i amerykańskiej. Mówiła o swoich czytelniczych pasjach. Opowiedziała o osobowości założyciela II LO – Pana Stanisława Toczka.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze dzięki urzekającej osobowości Naszego Gościa.

Rozmową z Panią Profesor Ireną Horoszczak rozpoczynamy cykl wywiadów z ciekawymi ludźmi, którzy w jakimś stopniu i w różny sposób byli związani z naszą szkołą. Postanowiliśmy, że spotkania te będą odbywały się w formie dialogów. Najpierw będą z gośćmi rozmawiać nasi profesorowie, potem przedstawiciele społeczności uczniowskiej, a w trzeciej części spotkania oddamy głos zaproszonemu.

Wczorajsze spotkanie animowały Pani Prof. M. Piotrkowska i K. Białek, a organizacją jego sprawnego przebiegu zajął się Samorząd Szkolny pod opieką Pani Prof. M. Szadkowskiej.

 

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 176

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.