Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

logo-uczniowie optivum NET

Do ulubionych

 
 

Strona główna Aktualności
II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie

Dzień Edukacji Narodowej w II LO! Drukuj Email
środa, 12 października 2011 10:22

Serdecznie zapraszamy na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które odbędzie się w piątek 14 października 2011 r.
o godz. 1000 w auli.
 
„Hospicjum to też życie – podaruj swój czas” Drukuj Email
wtorek, 11 października 2011 20:51
Dzisiaj w Muzie rozpoczęła się lubińska VIII Ogólnopolska Konferencja Społeczna „Hospicjum to też życie - podaruj swój czas".

Wzięli w niej udział również uczniowie naszej szkoły, Pani Dyrektor Jolanta Dubińska oraz opiekun wolontariatu hospicyjnego p. prof. Dorota Witold.


Więcej…
 
Warsztaty historyczne 2g Drukuj Email
wtorek, 11 października 2011 08:36
W dniach 5-7.10.2011r. klasa 2g wybrała się wraz z wychowawcami p. Sylwią Maliszewską i p. Agnieszką Winiarską na warsztaty historyczne do Kożuchowa. Tematem warsztatów była reformacja na terenie Europy i  Polski. Było to świetne miejsce na zorganizowanie wykładów, ponieważ ma ono bardzo bogatą historię.

Więcej…
 
Ślubowanie klas pierwszych! Drukuj Email
wtorek, 11 października 2011 08:27
Dnia 7 października 2011 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Na hali sportowej zebrali się: Pani Dyrektor Jolanta Dubińska, Panie Wicedyrektor Emanuela Garnowska oraz Julitta Frankiewicz i oczywiście "Pierwszaki" wraz z Wychowawcami.
Więcej…
 
Wspomnienia żołnierzy AK Drukuj Email
piątek, 07 października 2011 21:41
Dzisiaj w Centrum Kultury Muza odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące zorganizowanie przez powiat uroczystości z okazji 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie II LO - klasy: 1d, 1g i 2d.

Więcej…
 
Gigantyczna wystawa z kartonu Drukuj Email
wtorek, 04 października 2011 12:28
Papier, karton, tektura... Materiały niezwykle plastyczne, choć na co dzień zdajemy się tego nie zauważać. Materiały, które mają duszę. Duszę tę ukazuje Bernard Lagneau, który od czterdziestu lat przygotowuje mechaniczne kartonowe urządzenia.

Jak to dokładnie jest w Cuprum Arena? Stworzenie koncepcji i klimatu dzieła zajęło około dwóch miesięcy. Cztery dni artysta i jego zespół ustawiali niepowtarzalną wystawę w wybranym miejscu, dostosowując się do przestrzeni galerii. Złożenie dzieła zajmie natomiast dwa dni.

Więcej…
 
Ślubowanie klas pierwszych! Drukuj Email
poniedziałek, 03 października 2011 10:35
Ślubowanie klas pierwszych odbędzie się 7 października w piątek, w hali sportowej szkoły, na 3 godzinie lekcyjnej. "Pierwszaki" oficjalnie staną się uczniami naszego liceum. Serdecznie zapraszamy klasy pierwsze z wychowawcami oraz delegacje klas II i III Laughing!

Samorząd Uczniowski
 
Szkolna Sekcja Turystyczna! Drukuj Email
poniedziałek, 03 października 2011 10:26

Samorząd Uczniowski wspiera Szkolną Sekcję Turystyczną pod kierunkiem pani profesor Gabrieli MikłaszewiczSmile. Wszystkie ciekawostki oraz bieżące informacje o wycieczkach, rajdach, itp. znajdziecie na naszej tablicy przy wejściu głównym oraz przeczytacie na stronie internetowej. Zainteresowani aktywnym spędzeniem czasu i turystyką mogą zgłaszać się do prof. Mikłaszewicz w sali 202.

Samorząd Uczniowski
 
<< pierwsza < poprzednia 171 172 173 174 175 176 następna > ostatnia >>

Strona 173 z 176

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.