Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

logo-uczniowie optivum NET

Do ulubionych

 
 

Strona główna Aktualności
II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Drukuj Email
środa, 04 października 2017 09:58

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Olimpiady Solidarności. To ogólnopolski konkurs historyczny organizowany przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska, który ma na celu upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat historii najnowszej Polski (lata 1970-1990), przybliżenie jej dziedzictwa historycznego i dorobku kulturowego. Adresowany jest do UCZNIÓW KLAS DRUGICH liceum. Właśnie rozpoczęła się internetowa rejestracja szkół, która potrwa do 15.11. 2017 r. Ciekawa formuła konkursu oraz atrakcyjne nagrody niech będą dodatkową zachętą dla Was do uczestnictwa w olimpiadzie. Więcej informacji na stronie: www.olimpiadasolidarności.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/olipmiadasolidarnosci.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o kontakt z p. Adamem Dragan.

 

 
Sztafetowe biegi przełajowe - srebrny sukces! Drukuj Email
środa, 04 października 2017 08:04

 

 

26 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych.

Jak każdego roku nasza szkoła wystawiła dwie drużyny- dziewcząt i chłopców. Dziewczęta miały do przebiegnięcia po 800 m. chłopcy po 1200 m.

Po  raz kolejny obie drużyny stanęły na podium zdobywając drugie miejsca. Każdy z zawodników został udekorowany srebrnym medalem.

A oto składy drużyn.

Dziewczęta:

 1. Hojda  Natalia  2c
 2. Dacko  Karolina  1d
 3. Sokołowska  Julia  1d
 4. Milewicz  Oliwia  1c
 5. Walada  Julia  3f
 6. Martyna Paulina  1c
 7. Gil  Nikola  1c
 8. Kołodziej  Daria  1c
 9. Belczyk  Kasia 2c
 10. Hipner  Weronika 2b

 Drużyna chłopców:

 1. Kisiel  Krystian  1d
 2. Polański  Kacper 3b
 3. Książek  Kacper  2a
 4. Czyrniański  Grzegorz  1e
 5. Urban  Mateusz  1c
 6. Dzedzej Marek  1e
 7. Puton  Kuba 2e
 8. Przyszlak Michał  2e
 9. Kardela Mateusz  1a
 10. Junak Maciej  2b

Bardzo dziękuję wszystkim za udział  i  GRATULUJĘ  występu   :)

Dorota Jonc

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA 2017! Drukuj Email
wtorek, 03 października 2017 10:29

W dniu 27 września 2017 roku klasa 2B wraz z Panią Profesor Anną Krzysztofik wzięła udział w tegorocznej akcji sprzątania świata zatytułowanej „Nie ma śmieci – są surowce”.

W trakcie przeprowadzonej inicjatywy okazało się, że nawet na położonych nieopodal szkoły terenach zielonych jest co zbierać, by… przetwarzać i środowisku nie zagrażać! ;)

 

 
Dzień Chłopca w II LO! Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2017 14:09

W dniu dzisiejszym Dziewczęta z II LO sprawiły swoim kolegom miłą niespodziankę. Od samego rana witały Panów słodkim uśmiechem i upominkiem  ze słowami na ustach: "Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopca!". Wszyscy dobrze wiedzą, że Faceci z II LO to prawdziwi przystojniacy i dżentelmeni. 

Dziewczyny - bardzo Wam dziękujemy za pamięć i zapewniamy, iż pamiętamy, że najlepsze, najładniejsze i najinteligentniejsze Panie są właśnie w IILO ;)

 

 

 
Integracja 1b! Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2017 13:48

W dniach 25-26 września klasa 1B wybrała się wraz z opiekunami (p. Maciej Lech – wychowawca, p. Jolanta Golubińska-Bartosik oraz p. Dariusz Pękała) na wycieczkę integracyjną do Szklarskiej Poręby. Poniżej relacja z wyjazdu.

Pogoda nie zachęcała, ale klasa stawiła się w 100% składzie i skutecznie zaklinała deszcz. Po dotarciu na miejsce odbyliśmy spacer do wodospadu Kamieńczyk, przeszliśmy się po nieco ospałej po zakończeniu letniego sezonu turystycznego miejscowości i wróciliśmy na smaczny posiłek w naszym hotelu - Mała Bawaria. Choć integracja odbywała się już od początku wycieczki, po obiadokolacji zabraliśmy się do zabaw i gier integracyjnych, których część poprowadziła szkolna p. pedagog, a część nasi szkolni animatorzy: Ola Madej i Kuba Kałuża skutecznie wspierani przez klasowych asystentów. Zabawa była na 102. Było na tyle dobrze, że dzień postanowiliśmy zakończyć małą imprezką z tańcami, a to chyba najlepszy znak, że integracja się udała. Drugiego dnia, po śniadaniu jeszcze chwilę poświęciliśmy na zabawy integracyjne, a po ich zakończeniu skorzystaliśmy z pięknej słonecznej pogody i przespacerowaliśmy się wzdłuż rzeki Kamienna w okolice wodospadu Szklarka. Kiedy wsiadaliśmy do autobusu w drogę powrotną byliśmy już jedną drużyną – integracja bardzo się udała, a Szklarska Poręba jakby nieco żałowała, że opuszcza ją tak zgrana ekipa, pożegnała nas… łzami małego deszczyku.

 

 
Uwaga Maturzyści i Absolwenci! Drukuj Email
piątek, 29 września 2017 11:47

 

Uwaga Maturzyści i Absolwenci.

 

Przypominamy, że w bibliotece szkolnej znajduje się aktualna

Wewnątrzszkolna instrukcja przygotowania, organizacji

i przeprowadzania egzaminu maturalnego w II LO w Lubinie 2017/2018.

 
Amsterdam-Szkocja-Londyn! Drukuj Email
wtorek, 26 września 2017 11:22

W dniach od 17.09 do 24.09.2017, 15-osobowa grupa z II LO była na wycieczce Amsterdam-Szkocja-Londyn.

 

Najpierw zwiedziliśmy Amsterdam - miasto wielu kanałów, pięknych zabytków i uroczych miejsc. Następnie przeprawiliśmy się promem do Newcastle. Odwiedziliśmy miasteczko Jedburgh znajdujące się na granicy angielsko-szkockiej. W kolejnych dniach zwiedzaliśmy przepiękną Szkocję: Stirling z zamkiem pochodzącym z XVI wieku - siedzibą Stuartów - królów angielskich i pomnikiem Wallace'a - bohatera narodowego Szkotów, Fort William, Glencoe- najgłębszy wąwóz w Szkocji, oraz plażę nad Oceanem Atlantyckim, Edynburg - stolicę Szkocji wraz z Hollywood Palace, katedrę św. Idzigo, zamek królewski, oraz Londyn z jego najpiękniejszymi zabytkami.

Dopisywały nam piękna pogoda i wspaniałe humory.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziały w kolejnej wyprawie do Wielkiej Brytanii.

Tym razem wyruszamy do Walli i Kornwalii.

Bliższych informacji będzie udzielać p. prof. Jolanta Grodek-Kabat - sala 08 (piwnica).

 

 
Wykład prof. dr hab. Marka Bojarskiego w II LO! Drukuj Email
poniedziałek, 25 września 2017 13:37

 

 

Z radością informujemy o wykładzie prof. dr hab. Marka Bojarskiego, pt. "Zasady tworzenia przepisów prawa karnego", który odbędzie się 27.09.2017 r. o godz. 13.00 w auli II LO w Lubinie.

Profesor Marek Bojarski (ur. 13 marca 1946 w Przemyślu) – polski prawnik specjalizujący się w prawie karnym, prawie karnym skarbowym i prawie o wykroczeniach, profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Wrocławskiego i rektor tej uczelni w kadencjach 2008–2012 oraz 2012–2016.

W 1963 zdał maturę w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. Studia prawnicze ukończył w 1969 na Uniwersytecie Wrocławskim. Na macierzystej uczelni w 1976 uzyskał stopień doktora, a w 1985 stopień doktora habilitowanego. 20 października 1992 otrzymał tytuł profesora nauk prawnych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 178

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.