Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Galeria Nasze sukcesy Międzyszkolny Konkurs Fizyczny
Galeria - Międzyszkolny Konkurs Fizyczny
,, Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić ,
aż znajduje się taki jeden, który nie wie,
że się nie da i on to robi."

(Albert Einstein)

Otwarty Międzyszkolny Konkurs Fizyczny, organizowany od 2005 roku przez X LO we Wrocławiu, to impreza , dzięki której możesz otrzymać indeks Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydział Fizyki i Astronomii) , ale także uczestniczyć w wycieczce naukowo - dydaktycznej. Nasi uczniowie zwiedzili CERN - największe  na świecie Europejskie Laboratorium Cząstek Elementarnych,  Instytut Maxa Plancka w Getyndze  oraz Synchrocyklotron  BASSY w Berlinie. Te jakże popularne w świecie fizyków miejsca są odwiedzane przez  finalistów i laureatów konkursu. Jeśli wynik taki wydaje się  nierealny czy niemożliwy do osiągnięcia, to proszę tylko zerknąć do statystyk.  W roku 2005 Norbert Kosmal z II LO w Lubinie został finalistą przedstawiając doświadczenie o bańkach mydlanych,  w 2006 Stanisław Klajn otrzymał tytuł laureata za referat pt. „Fizyk w filharmonii czyli małe co nieco o dźwięku". W 2007 roku Tomasz Kucner otrzymał nagrodę główną - indeks Politechniki Wrocławskiej, przygotowując referat ,, Na skrzydłach elektryczności" a Kamil Ryśnik został finalistą.  Kolejne lata również obfitowały w sukcesy uczniów naszego liceum. W 2008 roku pojawiły się aż dwa nazwiska na liście laureatów - Bartosza Kolasy ( który powtórzył  sukces w 2009) i Krzysztofa Biadunia. W czym tkwi sekret sukcesów II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie? Tak,  jest to znakomite przygotowanie uczniów przez panią Joannę Licznierowską, która w II LO rozbudza talenty młodych fizyków.  Jedno jest pewne, nasi uczniowie zagwarantowali sobie wstęp na  Politechnikę Wrocławską oraz zwiedzili kawałek świata, wszystko dzięki odrobinie wysiłku i ogromie wiedzy, jaką posiedli. Miejmy nadzieję, że w roku 2010 znajdzie się osoba chętna kontynuować tę  tradycję II LO, jaką jest coroczne zwyciężanie w Międzyszkolnym Konkursie Fizycznym.

 
 Statystyka
 
Album
Liczba zdjęć w albumie: 4
Liczba zdjęć oczekujących na publikację: 0
Liczba wyświetleń albumu: 5376 x
Najczęściej oglądane zdjęcia
image-2
image-2
Szczegóły obrazu   1734 x
image-2a
image-2a
Szczegóły obrazu   1694 x
image-1
image-1
Szczegóły obrazu   1630 x
image
image
Szczegóły obrazu   1498 x
Ostatnio dodane zdjęcia
image-1
image-1
Szczegóły obrazu   15. 10. 2009
image-2
image-2
Szczegóły obrazu   15. 10. 2009
image-2a
image-2a
Szczegóły obrazu   15. 10. 2009
image
image
Szczegóły obrazu   15. 10. 2009
 
Powered by Phoca Gallery

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.