Osiągnięcia Drukuj

Każdego roku młodzież z II LO zdobywa medale i dyplomy na różnorodnych zawodach. W ciągu ponad 20 lat istnienia naszej szkoły jej uczniowie wielokrotnie stawali na najwyższym podium.

Poniżej prezentujemy najważniejsze sukcesy sportowe naszych uczniów w ostatnich dwóch latach.


Sukcesy sportowe w roku szkolnym 2009/2010

Sztafetowe biegi przełajowe:

dziewczęta:

Im. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego

XIVm. - Finał Dolnego Śląska

chłopcy:

IVm. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego


Piłka Ręczna:
dziewczęta:

Im. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego
Im. - Finał Strefy Legnickiej
Im. - Finał Dolnego Śląska

chłopcy:
Im. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego
Im. - Finał Strefy Legnickiej
Im. - Finał Dolnego Śląska


Piłka siatkowa:
dziewczęta:
IIIm. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego
IIm. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego

chłopcy:
IIm. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego
IIIm. Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego

Piłka koszowa:
dziewczęta:
IIm. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego

chłopcy:
IIIm. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego

Aerobic:
dziewczęta:
IVm. - Finał Dolnego Śląska

Tenis Stołowy:
dziewczęta:
Im. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego
VIm. - Finał Strefy Legnickiej

Szachy:
IIm. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego
VIm. - Finał Strefy Legnickiej

Pływanie:
dziewczęta:
Im. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego
IVm. - Finał Strefy Legnickiej

chłopcy:
IIm. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego
Im. - Finał Strefy Legnickiej

Piłka nożna:
dziewczęta:
Im. - Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego
Im. - Finał Strefy Legnickiej
Im. - Finał Dolnego Śląska


Sukcesy sportowe w roku szkolnym 2008/2009

Aerobic:

  • IV miejsce w finale wojewódzkim.

Biegi:

  • I miejsce w finale powiatowym w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt,
  • II miejsce w finale powiatowym indywidualnych biegów przełajowych dziewcząt,
  • II miejsce w finale powiatowym indywidualnych biegów przełajowych chłopców,
  • IV miejsce w finale powiatowym w sztafetowych biegach przełajowych chłopców,
  • XVI miejsce w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt.

Piłka koszowa:

  • III miejsce w mistrzostwach powiatu dziewcząt,
  • V miejsce w mistrzostwach powiatu chłopców.

Piłka nożna halowa:

  • III miejsce w mistrzostwach powiatu dziewcząt,
  • V miejsce w mistrzostwach powiatu chłopców.

Piłka ręczna:

  • I miejsce w mistrzostwach powiatu dziewcząt i chłopców,
  • I miejsce w finale podstrefy dziewcząt i chłopców,
  • I miejsce w finale strefowym dziewcząt i chłopców,
  • I miejsce w finale wojewódzkim dziewcząt i chłopców.

Piłka siatkowa:

  • II miejsce w mistrzostwach powiatu dziewcząt,
  • III miejsce w mistrzostwach powiatu chłopców.

Pływanie:

  • I miejsce w finale strefowym chłopców,
  • II miejsce w mistrzostwach powiatu chłopców,
  • III miejsce w mistrzostwach powiatu dziewcząt.

Szachy:

  • I miejsce w mistrzostwach powiatu (drużyna),
  • III miejsce w finale strefowym (drużyna).

Tenis stołowy:

  • I miejsce w mistrzostwach powiatu dziewcząt,
  • III miejsce w mistrzostwach powiatu chłopców,
  • V miejsce w finale strefowym dziewcząt.

II LO w Lubinie zdobyło również I miejsce w VIII Powiatowej Spartakiadzie Szkół Ponadgimnazjalnych.


Sukcesy sportowe w roku szkolnym 2007/2008

Biegi:

  • II miejsce w finale powiatowym w sztafetowych biegach przełajowych chłopców,
  • III miejsce w finale powiatowym w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt,
  • IV miejsce w finale powiatowym indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt,
  • IV miejsce w finale powiatowym indywidualnych biegach przełajowych chłopców.

Piłka koszowa:

  • I miejsce w mistrzostwach powiatu dziewcząt,
  • II miejsce w finale podstrefy dziewcząt,
  • III miejsce w mistrzostwach powiatu chłopców,
  • IV miejsce w finale strefowym dziewcząt.

Piłka nożna halowa:

  • III miejsce w mistrzostwach powiatu dziewcząt,
  • IV miejsce w finale strefowym dziewcząt,
  • IV miejsce w mistrzostwach powiatu chłopców.

Piłka ręczna:

  • I miejsce w mistrzostwach powiatu chłopców,
  • I miejsce w finale podstrefy chłopców,
  • I miejsce w finale strefy chłopców,
  • II miejsce w finale wojewódzkim chłopców,
  • II miejsce w mistrzostwach powiatu dziewcząt.

Piłka siatkowa:

  • II miejsce w mistrzostwach powiatu dziewcząt,
  • II miejsce w mistrzostwach powiatu chłopców.

Pływanie:

  • I miejsce w mistrzostwach powiatu chłopców,
  • II miejsce w mistrzostwach powiatu dziewcząt.

Szachy:

  • II miejsce w mistrzostwach powiatu (drużyna).

Tenis stołowy:

  • I miejsce w mistrzostwach powiatu dziewcząt,
  • II miejsce w finale strefowym dziewcząt,
  • V miejsce w finale wojewódzkim dziewcząt,
  • VIII miejsce w mistrzostwach powiatu chłopców.